Sveikata > Šeimos sveikata > Kaip išvengti fejerverkų...
 

Kaip išvengti fejerverkų sukeliamų akių traumų?


2015 12 27 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip išvengti fejerverkų sukeliamų akių traumų?

Šventinis laikotarpis atneša daug džiaugsmo, tačiau kartu padidėja ir nelaimių skaičius. Kasmet dėl nesaugiai leidžiamų fejerverkų Lietuvoje nukenčia mažiausiai pusšimtis žmonių, daug šių sužalojimų patiriama akims. Tad ką svarbu žinoti apie fejerverkus ir kaip apsaugoti savo akis atėjus žiemos šventėms?

Daugiausia nukenčia vaikai

„Akių sužalojimai fejerverkais dažnai būna itin sudėtingi, kartais net lemiantys aklumą. Liūdniausia, kad šias akių traumas šventiniu laikotarpiu patiria itin daug vaikų. Kiekvieno tėvo atsakomybė yra prižiūrėti vaiką ir neleisti jam savarankiškai leisti fejerverkų, tačiau ne visada galime apsaugoti savo atžalas nuo aplinkinių neatsakingo elgesio“, – pasakoja akių chirurgijos tinklo „Lirema“ gydytoja oftalmologė Lina Socevičienė.

Pasak L. Socevičienės, akių sužalojimus galima patirti net ir būnant toliau nuo fejerverkų. Žinoma, sunkiausios traumos ištinka tuomet, kai fejerverkas pataiko į akį, sprogsta šalia, tačiau įmanoma nukentėti ir nuo nedidelės skeveldros, krentančios po fejerverko sprogimo, ar žiežirbos, atsirandančios uždegant fejerverką.

Kaip apsisaugoti?

„Didžiausia apsauga nuo dėl fejerverkų patiriamų akių traumų yra atsakomybė už save ir aplinkinius bei racionalus protas. Laikykitės toliau sprogstančių fejerverkų, leisdami juos – patikrinkite, ar atrodo kokybiški, vos uždegę dagtį kuo skubiau atsitraukite mažiausiai 5 metrų atstumu. Fejerverkų leidimui susiraskite saugią vietą, kur nėra daugybės žmonių, atsitraukite nuo langų – daug nelaimių nutinka fejerverkui pataikius į langą ir jį išdaužus“, – sako L. Socevičienė.

Pasak gydytojos oftalmologės, dar viena itin gera, bet mažai Lietuvoje naudojama apsaugos priemonė – apsauginiai akiniai. Galima naudoti darbininkų apsauginius akinius, tinka ir nardymo akiniai – viskas, kas visiškai uždengia akį nuo išorės.

„Žinoma, daugelis nenori atrodyti juokingai lauke būdamas su apsauginiais akiniais, gėdijasi, tačiau svarbu nuspręsti: ar norime išsaugoti savo ir vaikų regėjimą, ar atrodyti gražiai?“, – sako L. Socevičienė.

Kaip elgtis, patyrus akių traumą?

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Edvinas