Nėštumas > 9 mėnesiai > Persileidimas: kokie...
 

Persileidimas: kokie ženklai įspėja apie nėštumo baigtį?


2019 04 01 | Autorius: Mama.lt
 

Persileidimas - tai savaiminis nėštumo nutrūkimas, kuris įvyksta iki 22 nėštumo savaitės (vėliau įvykęs nėštumo nutrūkimas laikomas priešlaikiniu gimdymu). Mažylio bandančios susilaukti ir persileidimą patyrusios moterys yra linkusios atsiriboti, neretai jos smerkia save ir jaučiasi labai vienišos. Moterims reikia suprasti, kad persileidimas, deja, yra pakankamai dažna problema su kuria susiduria 20-30% moterų, o didelė jų dalis vėliau vėl pastoja, sėkmingai išnešioja ir pagimdo sveikus vaikučius.

Persileidimo priežastys

Persileidimo priežasčių neretai nepavyksta tiksliai nustatyti, tačiau dažniausiai persileidimą sukelia:

 • vaisiaus genetinės medžiagos sutrikimai,
 • labai rimti, su gyvybe nesuderinami apsigiminimai, anomalijos.
 • motinos gimdos ir/arba gimdos kaklelio ligos, deformacijos.

Kitos, retesnės persileidimo priežastys:

 • narkotinių medžiagų vartojimas,
 • kai kurių vaistų vartojimas,
 • rūkymas,
 • alkoholio vartojimas,
 • listeriozė - bakterijų, kurios dažniausiai aptinkamos žalioje mėsoje, žaliuose kiaušiniuose, nepasterizuotame piene ir jo produktuose, sukeliamas susirgimas,
 • stiprios traumos ir sumušimai, pavyzdžiui, patekus į automobilio avariją, nukritus, patyrus smurtą,
 • hormoninis disbalansas motinos organizme,
 • didesnis (daugiau nei 35-eri metai) nėščiosios amžius,
 • infekcijos, pavyzdžiui, Laimo liga, raudonukė, pūslelinė ir kt.,
 • chroniškos ligos (ypač, jeigu jos negydomos arba gydomos netinkamai), pavyzdžiui, diabetas, vilkligė, skydliaukės sutrikimai ir kt.

Persileidimo simptomai

Daugelis moterų iki persileidimo jaučiasi visiškai įprastai, nepajunta jokių organizmo pokyčių ir pastebi tik atsiradusias kraujingas išskyras, jų gausėjimą, o apsilankiusios pas ginekologą išgirstą liūdną žinią apie nutrūkusį nėštumą. Net ir pastebėjus pačius pirmuosius persileidimo ženklus jo sustabdyti ir nėštumo pratęsti, deja, neišeis.

Prasidėjus persileidimui moteris gali justi spazmus, kurie panašūs į menstruacijų metu jaučiamus, jai gali pradėti skaudėti nugarą, pasirodyti rausvos išskyros, taip pat daugeliui dingsta nėštumo metu jausti simptomai, pavyzdžiui, pykinimas ir vėmimas, krūtų jautrumas ir pan.

Persileidimo pradžia. Pasirodo šiek tiek kraujingų išskyrų iš makšties, jų nėra daug, tačiau jos tepa kelnaites, drabužius. Šias išskyras gali lydėti ir skausmas arba tempimas, maudimas pilvo apačioje.
Persileidimo metu. Išskyras pakeičia kraujavimas, jeigu persileidimas vyksta vėlyvesniu nėštumo laikotarpiu, tai gali pradėti tekėti ir vaisiaus vandenys, o vėliau - krešuliai, lipnios, tąsios išskyros, vaisiaus audinių dalys. Skausmas pilvo apačioje stiprėja, virsta sąrėmiais gimdos kaklelis prasiveria (tą apžiūros metu pastebi arba apčiuopia ginekologas).
Persileidimo pabaigoje. Kraujavimas ima slopti, mažėja ir skausmas. Vėlyvo persileidimo metu gali pasišalinti ir vaisius ir/arba placenta.

Įtariant persileidimą būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris nustatys kraujavimo ar kitų simptomų tikslias priežastis. Prasidėjus persileidimui moteriai rekomenduojama ilsėtis, gulėti, jai gali būti paskirti medikamentai, taip pat nuskausminamieji.

Persileidimu taip pat laikomas ir neaugantis nėtumas, kuomet vaisius gimdoje dėl tokių pačių priežasčių, kaip ir persileidimo atveju žūva ir nebesivysto, tačiau nepasišalina. Tokiu atveju moteris taip pat gali pastebėti silpmą kraujavimą iš makšties, nėštumo simtomų išnykimą. Neaugančio nėštumo atveju tenka medikamentais arba mechaniškai valyti gimdą.

Pastojimas po persileidimo

Planuojančios pastojimą po persileidimo moterys turėtų pasitarti su savo gydytoju, kuris gali rekomenduoti šiek tiek palaukti, suteikti organizmui laiko atsistatyti. Taip pat vertėtų pasitarti dėl išsamių tiek moters, tiek ir vyro kraujo tyrimų, o taip pat ir genetinių tyrimų (ypač, jeigu persileidimas nėra pirmas) atlikimo. Naudinga ir išsami gimdos bei gimdos kaklelio apžiūra ir tyrimai.

Siekiant pastoti antrąjį kartą reikėtų sustiprinti sveikatą, sveikai maitintis, sportuoti, normalizuoti svorį, atsisakyti žalingų įpročių, gerti nėščiosioms skirtus maisto papildus su vitaminų, mineralų kompleksu ir folio rūgštimi.

Persileidimą patyrusioms moterims labai svarbu atsigauti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Joms būtina suprasti, kad jos tikrai nėra vienišos ar netikusios, daugelis moterų patiria tą patį, kad tai yra tam tikras evoliucijos mechanizmas (persileidimas dažniausiai įvyksta dėl vaisiaus genetinės medžiagos defektų arba labai rimtų apsigimimų). Labai svarbu netylėti, neužsidaryti savyje, o pasikalbėti su artimaisiais, psichologais, moterimis, kurios pergyveno tą patį.

Statistika rodo, kad net 85% persileidimą patyrusių moterų sėkmingai išnešioja ir pagimdo vaikučius pastojusios antrąjį kartą.
 


 
Taip pat skaitykite
Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
Dominykas