Vaikai > Vaiko priežiūra > Ateitis – kūdikio...
 

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?


2015 09 30 | Autorius: Mama.lt
 

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlį su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. Pusfinalyje dalyvavo 35 studentai – net trys iš jų – lietuviai. Didysis konkurso finalas vyks spalio 15 dieną Helsinkyje.

„Galime pasidžiaugti aukštais lietuvių rezultatais konkurse, nes kartu su Pietų Korėja esame vienintelės šalys, iš kurių į pusfinalį pateko net po kelis atstovus. Tikime, jog finale Dominykas bus pastebėtas ir sulauks tinkamo įvertinimo tiek iš komisijos, tiek iš publikos, – sakė „Electrolux“ Lietuvoje vadovas Deimantas Kirlys. – Jau ne pirmus metus jaunieji mūsų šalies dizaineriai savo darbais įrodo lietuvių perspektyvumą pasaulinio masto konkursuose ir tampa lygiaverčiais konkurentais“.

Vieno iš komisijos narių, „Electrolux“ dizainerio Martin Alexandersson, teigimu, lietuvio pasiūlyta kūdikio vežimėlio su oro filtru idėja gali susilaukti plataus pripažinimo daugelyje išsivysčiusių šalių, kur oro užterštumo problema yra ypač opi.

„Ši nesudėtinga, tačiau ypač sėkminga idėja be didelių sunkumų galėtų būti įgyvendinta jau šiandien, šiek tiek patobulintas produktas galėtų sukelti perversmą daugelio vaikus auginančių tėvų gyvenime“, – sakė M. Alexandersson.

Šių metų konkurso tema – laimingi ir sveiki vaikai, kurios įkvėpti dalyviai turėjo pristatyti savo darbus vienoje iš trijų kategorijų: maisto ruošimo, drabužių priežiūros arba oro valymo. Idėja galėjo būti pateikiama prietaiso, priedo, paslaugos ar kitą vartotojo poreikius tenkinančio inovatyvaus produkto forma. Vieninteliai keliami kriterijai – paprastas naudojimas, aiški paskirtis, praktiškumas, gyvenimo kokybės gerinimas ir naudotojo poreikių atitikimas.

Atrankiniame etape kiekvienas konkurso dalyvis pateikė išsamų idėjos pristatymą, eskizą ir naudos vartotojui aprašymą. Jų darbus vertino pasaulyje žinomų profesionalų komanda, o į tolimesnius etapus pateko tik savo kategorijoje pranašumą įgijusios idėjos. Pagrindinis prizas, dėl kurio varžosi jaunieji dizaineriai iš viso pasaulio, yra šešių mėnesių mokama stažuotė pasauliniame „Electrolux“ dizaino centre ir 10 tūkst. eurų premija.

„Konkursas vyksta jau 13 metų. Po jo ne vienas dalyvis sulaukia darbo ir verslo pasiūlymų dizaino sektoriuje, neretai pasibaigus stažuotei „Electrolux“ jiems būna sudaromos sąlygos pasilikti dirbti su perspektyvomis kilti karjeros laiptais tarptautinėje kompanijoje, – apie atsiveriančias galimybes pasakojo Deimantas Kirlys. – Kiekvienam dalyviui tai yra unikali patirtis ir išbandymas, kadangi ne kasdien pasitaiko proga pristatyti savo idėjas visam pasauliui ir sulaukti paskatinimo iš profesionalų“.

Tarp konkurso finalistų taip pat pateko atstovai iš Meksikos, Pietų Korėjos, Vengrijos, Jungtinės Karalystės ir Rusijos.
 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (192)
Aleksandra