Vaikai > Ugdymas > Nauji mokslo metai atidunda...
 

Nauji mokslo metai atidunda su naujais renginiais


2015 09 08 | Autorius: Mama.lt
 

Naujiems mokslo metams prasidėjus abiturientams pristatoma pirmą kartą Lietuvoje vyksianti konferencija „Studfestas“, kurioje pranešimus skaitys aukštųjų mokyklų, verslo atstovai bei žymūs visuomenės veikėjai, o renginį energingai užbaigs G&G Sindikatas.

Daugiau nei 70% moksleivių nežino, kur stoti

„Jau seniai nebe tie laikai, kai baigęs studijas garantuotai gausi paskyrimą pagal savo įgytą specialybę, nes diplomas apskritai nebegarantuoja darbo vietos. „Studfesto“ idėja kilo susipažinus su šiandienine statistika – vidutiniškai net 70% abiturientų atėjus laikui pildyti stojimo dokumentus nežino, kur nori stoti ir ką nori veikti baigę studijas. Galbūt tai ir nestebina, kai pasirinkimas iš tiesų platus: tiek specialybių, tiek aukštųjų mokyklų, tiek geografine prasme,“ – sako renginio organizatorė Aistė Dzikaitė. „Kita vertus, vis dažniau kalbama apie tai, kad darbo rinkai svarbiau ne įgytos žinios, o išsiugdytos savybės. Supratimas, kad tai, ką pasirinksi būdamas 18 metų gali nulemti visą tavo gyvenimą – situacijos tikrai negelbėja, ypač jeigu paties moksleivio širdis nori vieno, o tėvai ar kiti autoritetai kreipia visiškai kita linkme. Pagal ką rinktis tuomet: save ar tėvus?

Pažvelgus į šią problemą dar giliau, jos pasekmes galime matyti ir jaunų bedarbių skaičiuje – 2015 m. pradžioje jis siekė beveik 17%, kai normalus nedarbo skaičius yra 5 – 6%. Taigi, ši nesugebėjimo apsispręsti ar pasirinkti problema iš tiesų turi kur kas didesnį mastą nei gali pasirodyti iš pat pradžių ir liečia kiekvieną iš mūsų,“ – priduria organizatoriai.

Apie „Studfestą“

„Studfestas“ problemą spręs trumpais, iki 20 min. pranešimais. Konferencijoje dalyvaus 16 pranešėjų iš skirtingo profilio aukštųjų mokyklų, verslo įmonių. Taip pat savo karjeros patirtimis dalinsis ir žymūs visuomenės veikėjai bei sportininkai. Energijos suteiks abiturientams puikiai pažįstamas renginio vedėjas – Rolandas Mackevičius. Pranešėjai kalbės ne tik apie tai, kaip jie padarė karjerą, bet pasidalins ir svarbiais patarimais, pavyzdžiui, kaip socialiniai tinklai gali padėti lengviau pasiekti savo tikslus, kodėl reikia saugoti savo asmeninius duomenis internete, bus kalbama ir sveikatingumo klausimais.

Studfestas yra vienos dienos konferencija-festivalis paskutinių klasių moksleiviams apie studijas ir karjerą, vyksiantis spalio 21 dieną, Siemens arenoje. Renginį organizuoja UAB „Realister media“.


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Danas