Vaikai > Laisvalaikis > 40 pigių ir linksmų...
 

40 pigių ir linksmų laisvalaikio idėjų


2015 08 26 | Autorius: Mama.lt
 

Turiningas laisvalaikis su šeima ir bičiuliais sutvirtina tarpusavio ryšius, panaikina stresą bei įkvepia naujiems darbams. Siūlome net 50 pigių, linksmų, įdomių idėjų puikiam vakarui ar savaitgaliui.

 

1. Pasivaikščiokite gamtoje. Net ir trumpas pasibuvimas gamtoje tiesiog ištirpina stresą ir akimirksiu pataiso nuotaiką.

2. Palydėkite saulę arba pasitikite saulėtekį. Susiraskite gražią vietą ant kalvos, pasitieskite patiesaliuką ir tiesiog stebėkite besileidžiančią ar kylančią saulę.

3. Išsiruoškite į pikniką. Sutepkite sumuštinių, į buteliukus įsipilkite sulčių, vandens ar arbatos, pasiimkite pleduką ir pavakarieniaukite gamtoje.

4. Pažaiskite stalo žaidimus. Egzistuoja daugybė skirtingo amžiaus žmonėms pritaikytų stalo žaidimų, kurių partija gali trukti nuo keliasdešimties minučių iki keletos valandų.

5. Ieškokite lobio. Lobio ieškojimo žaidimai sparčiai populiarėja, jiems tereikia turėti išmanųjį telefoną - užsiregistruokite, gaukite koordinates su užuominomis ir leiskitės į lobio paieškas! Daugiau apie šį žaidimą skaitykite čia: geolobiai.lt

6. Suruoškite suneštinę vakarienę. Smagu pavakaroti su draugais, tačiau retas turi laiko ir finansinių išteklių suruošti vaišes didelei kompanijai. Suneštinė vakrienė yra puiki išeitis - pasikvieskite draugus ir paprašykite jų atsinešti po vieną pačių pagamintą patiekalą.

7. Pavakarieniaukite žvakių šviesoje. Dailiai padengti stalą, uždegti žvakes ir ramiai pavakarieniauti galima ne tik restorane. Vakarienė žvakių šviesoje bus įdomi ir vaikams, kurie galės pasijausti tarsi senovės princai ir princesės!

8. Susikurkite laužą. Jaukiai spragsintis laužas pradžiugins ne tik stovyklavimo metu. Nuvažiuokite už miesto, susikurkite laužą, išsikepkite gardžių bulvių ir pavalgę grįžkite namo tą patį vakarą.

9. Surenkite turistų dieną. Apsilankykite vietiniame turistų informacijos centre, pasiimkite savo miestelio žemėlapį, informacinį lankstinuką ir pasistenkite įsijausti į turtistų vaidmenį. Kur eitumėte? Kokias miesto vietas aplankytumėte? Prie kokių objektų fotografuotumėtės?

10. Peržiūrėkite senas nuotraukas. Pasistenkite surinkti kuo daugiau senų giminės nuotraukų bei jas drauge peržiūrėkite, pasidalinkite prisiminimais apie brangius žmones, papasakokite vaikams savo šeimos istoriją.

 

11. Pažvejokite. Žvejyba ne tik puikiai ramina nervus, bet ir suteikia idealią progą pasimėgauti nuostabia gamta. Bus dar įdomiau, jeigu nepatingėsite atsikelti anksčiau ir žvėjodami pasigrožėsite bundančia gamta!

12. Iškepkite sausainių - dovanėlių. Susiraskite nesudėtingą sausainių receptą, iškepkite juos ir po keletą supakuokite į skaidrią plėvelę, užriškite gražų kaspiną. Sausainius - dovanėles įteikite kolegoms, darželio ar mokyklos draugams, vaikų mokytojams, kaimynams. Ne tik smagiai praleisite laiką drauge kepdami, bet ir gausite krūvą nuostabių emocijų be progos pradžiuginę aplinkinius!

13. Surenkite teminį šeimos vakarą. Sugalvokite pakankamai nesudėtingą ir lengvai įgyvendinamą temą - tai gali būti užsienio šalis, gyvūnų pasaulis ar patinkantis filmas. Pavyzdžiui, galite pasirinkti animacinį filmą „La Troškinys“. Pagaminkite įvairių daržovių troškinį, valgydami paklausykite prancūzižkos muzikos (juk pagrindinis filmuko herojus žiurkiukas Remis gyvena Paryžiuje), o skanaudami desertą pasižiūrėkite filmuką.

14. Savanoriaukite su šeima. Paieškokite informacijos apie netoliese esančius senelių ar vaikų namus, gyvūnų globos ar kitas labdaros organizacijas, paskambinkite ir paklauskite, kokios pagalbos reikėtų. Juk daryti gerus darbus yra gera!

15. Atiduokite nereikalingus daiktus labdarai. Neturintieji galimybės skirti dienos ar pusdienio savanorystei gali tiesiog susitvarkyti namus, garažą, rūsį ir sandėliuką. Atidėkite gerus, dar panaudojamus daiktus bei drabužius, paprašykite vaikų atisakyti vieno ar kito žaislo ir paaukokite juos labdarai.

16. Stebėkite žvaigždes. Palaukite, kol sutems, nuvažiuokite tolėliau už miesto, ištieskite minkštą pledą ir mėgaukitės nakties dangumi. Bus dar įdomiau, jeigu turite išmanųjų telefoną į kurį galite parsisiųsti nemokamą žvaigždėlapių aplikaciją „Sky Map“.

17. Pasivažinėkite dviračiais. Važinėjimas dviračiais yra puiki galimybė pasportuoti ir puikiai praleisti laiką su visa šeima.

18. Surenkite kino vakarą namuose. Paprašykite vaikų nupiešti bilietus ir pasirinkto filmo plakatus, pasispraginkite spragėsių, įsipilkite gaiviųjų gėrimų, išjunkite šviesas ir pasinerkite į filmo siužetą.

19. Pasodinkite medį. Namų kieme arba sodyboje pasodinkite savo šeimos medį, jo žievėje galėsite žymėti vaikučių ūgį ar kasmet prie jo nusifotografuoti. Laikui bėgant bus labai smagu palyginti pokyčius!

20. Rašykite laiškus. Skirkite vieną vakarą ir jo metu kiekvienas parašykite po laišką ilgą laiką nematytiems ar vienišiems giminaičiams. Popieriniai laiškai šiuolaikiniame kompiuterių ir interneto amžiuje tampa tikra egzotika!

 

21. Išmokite šokį. Iternete nesunkiai atrasite vaizdo siužetus su nesudėtingomis linksmų šokių pamokomis.

22. Prisirinkite pievų gėlių. Įvairiaspalvių gėlių rinkimas yra puiki proga pabūti gamtoje ir išreikšti savo kūrybiškumą, o dailios puokštės papuoš namus.

23. Atpažinkite drugelius. Nusipirkite arba pasiskolinkite iš bibliotekos knygą apie drugelius, pasiimkite ją į pievą ir pasistenkite surasti kuo daugiau drugelių rūšių, juos atpažinkite ir išmokite pavadinimus.

24. Atpažinkite augalus. Bibliotekoje ar knygyne galite rasti įvairių žinynų apie augalus ir vaistažoles. Pasinaudokite jais ir atpažinkite kuo daugiau augalų rūšių, prisirinkite ir išsidžiovinkite vaistažolių.

25. Pasisodinkite prieskoninių žolelių. Pasitarę išsirinkite patinkančius vazonus, nusipirkite žemės ir prieskoninių žolelių sėklių. Pasėkite jas ir laukite pirmųjų daigelių.

26. Paplaukiokite valtimi. Plaukiojimas valtimi (ar kitu vandens transportu) suteikia galimybę tiek pasportuoti, tiek ir pasimėgauti nuostabia gamta bei brangių žmonių draugija.

27. Dėliokite puzlę. Įsigykite ar pasiskolinkite iš draugų didesnę, sudėtingesnę puzlę ir praleiskite vakarą dėliodami paveiksliuką bei gurkšnodami sultis ar arbatą.

28. Nueikite į biblioteką. Skirkite porą valadų ir nueikite į biblioteką drauge su visa šeima. Kiekvienas išsirinkite po patinkančią knygą, o jas perskaitę susėskite aptarimui.

29. Pasidarykite šeimos marškinėlius. Senus ir nusibodusius marškinėlius galite papuošti tekstiliniais dažais ar batikos technika. Sukurkite šeimos herbą ar raštą ir juo papuoškite marškinėlius.

30. Surenkite fotosesiją. Dailiai apsirenkite, išsirinkite gražią vietą ir pafotografuokite vienas kitą ar pakvieskite gerai fotografuojančius šeimos draugus ir surenkite profesionalią fotosesiją.

31. Apsilankykite zoologijos sode. Apsilankę zoologijos sode susipažinsite su egzotiškais gyvūnais, stebėdami juos atsipalaiduosite, o vaikštinėdami pamankštinsite kojas.

32. Suorgazinuokite talką. Pasiimkite pirštines, šiukšlių maišus, sukvieskite draugus ar kaimynus ir sutvarkykite aplinką prie namų ar nuvažiuokite į mišką, prie ežero ar upės. Gali būti, kad gamtos tvarkymas nėra pats smagiausias laisvalaikio leidimo būdas, tačiau rezultatas tikrai suteiks didelę teigiamų emocijų dozę.

33. Stovyklaukite. Lauže keptas maistas, žvejyba, uogų ir grybų rinkimas miške, miegas palapinėje ir maudynės ežere ar upėje gali suteikti gausybę malonumo ir net atstoti atostogas egzotiškuose kraštuose.

34. Pažaiskite boulingą. Smagus žaidimas su šeima ir draugais padės pamiršti visas negandas!

35. Leiskitės į žygį pažintiniu taku. Lietuvoje yra gausybė puikiai ir patogiai įregtų pažintinių takų. Jais galima ne tik pasivaikščioti, bet ir sužinoti įvairių įdomybių pažintiniuose stenduose, pailsėti ir užkąsti įrengtose pavėsinėse. Čia rasite informacijos apie Lietuvoje esančius pažintinius takus: www.mytrips.lt/Marsrutai/Lietuva/Pesciomis

36. Surenkite rankdarbių popietę. Iškepkite sausainių, išvirkite kakavos ar gaivaus kompoto, pasiūlykite vaikui pasikviesti draugus ir praleiskite vakarą lankstydami iš popieriaus, puošdami puodelius ar verdami makaronų karolius.

37. Leiskitės į trumpą kelionę automobiliu ar traukiniu. Daugelis svajoja apsilankyti egzotiškuose kraštuose ar patyrinėti užsienio šalių kultūrą, tačiau visai netoli namų plyti puikūs regioniniai parkai, jaukūs miesteliai su autentiškais muziejais bei kitomis pramogomis.

38. Apsilankykite nemokamame reginyje. Internete tikrai netrūksta informacijos apie nemokamus koncertus, parodas ir paskaitas. Tereikia šiek tiek paieškoti ir išsirinkti jūsų šeimai patinkančią pramogą!

39. Įsiliekite į bendruomenę ir raskite bendraminčių. Socialiniuose tinkluose yra nemažai miestelių ar didesnių miestų rajonų gyventojus vienijančių bendruomenių. Prisijunkite prie vienos iš jų ir susirasite bendraminčių su kuriais bus smagu leisti laiką.

40. Padarykite šeimos laisvalaikio korteles. Kiekvienas sugalvokite po keletą jums patinkančių, nesunkiai įgyvendinamų laisvalaikio idėjų (pavyzdžiui, filmo žiūrėjimas, piešimas, pasivaikščiojimas parke, krepšinio žaaidimas ir pan.), sudėkite jas į dėžutę ir išsitraukite vieną tądien, kai niekaip nesugalvosite, ką nuveikti su visa šeima!


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (195)
Samanta