Vaikai > Laisvalaikis > Žymios mamos pataria, kaip...
 

Žymios mamos pataria, kaip keliauti su vaikais


2015 07 23 | Autorius: Mama.lt, „Mažųjų ekspertų mokyklos“ archyvo nuotr.
 

Kad vasaros kelionės netaptų šeimos išbandymais, o būtų malonios ir tėvams, ir vaikams, „Mažųjų ekspertų mokyklosambasadorės logopedė Kristina Jurevičiūtė, Mingailė Kalnietė ir Tatjana Lavrinovič dalinasi savo patarimais.


Mingailė Kalnietė ir Tatjana Lavrinovič su vaikais

„Keliaujant automobiliu ar lėktuvu vaikas mato daug jam įdomių dalykų – upę, ežerą, jūrą, ganyklose besiganančius gyvulius, įvairius medžius. Kelionėje dukra nemažai naujo sužino ir apie žmonių gyvenimą. Neseniai važiavome iš Druskininkų pro įvairius kaimelius. Gretė klausinėjo, ką ten veikia vaikai, ar jie padeda suaugusiesiems, ravi daržą“, – sakė du mažamečius vaikus auginanti Mingailė Kalnietė, krepšininko Manto Kalniečio žmona.

„Bet kuri ilgesnė kelionė – išbandymas suaugusiesiems, o juo labiau vaikams. Todėl vaikams automobilyje ar lėktuve stengiuosi sukurti maksimalų komfortą. Linkiu, kad jūsų vaikai pamėgtų keliauti ir nekantraudami lauktų naujos kelionės!” – kalbėjo dažnai su šeima keliaujanti Tatjana Lavrinovič.

Pasak „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ekspertės logopedės Kristinos Jurevičiūtės, kiekviena kelionė vaikui – galimybė patirti naujų įspūdžių, praplėsti savo žodyną. Ji rekomenduoja išnaudoti gerą progą kartu su vaiku nuveikti ką nors įdomaus ir smagaus:

  • Mokykitės eilėraštukų. Kelionė – puikus laikas tiesiog pabendrauti su vaiku, ir tai labai daug jam duoda. Daliai vaikų gali patikti kartu su tėvais mokytis eilėraštukus, skaičiuotes ar dainuoti daineles.
  • Išnaudokite ritmą. Kelionė kuria ritmą, skatina judėti. Daugelis vaikų keliaudami automobiliu mėgsta linguoti, ritmiškai judinti rankytes ir kojytes, todėl kartu padainuokite, palinguokite. Jeigu tėtis vairuoja, mama su vaiku gali pažaisti pirštukų žaidimus.
  • Skaičiuokite. Keliaujant automobiliu galima pabandyti pamokyti vaikus skaičiuoti, paraginti įsiminti skaičius, pavyzdžiui, automobilių numerius, ar skaičiuoti mašinas, aptarti jų spalvas.
  • Mokykitės raidžių. Bet kurios kelionės metu tiktų kartu su vaiku kurti pasakas ar mokytis raidžių. Visada patogu būtų žaisti žaidimą, spėliojant žodžius pagal pirmą raidę.
  • Padėkite pažinti kitas šalis. Nemažai naujų progų kalbai, vaizduotei suteikia kelionės į kitą šalis. Galima vaikui papasakoti, kuo kita šalis skiriasi nuo Lietuvos, kaip gyvenimas mieste skiriasi nuo gyvenimo kaime.
  • Kalbėkitės! Keliaujant automobiliu pravartu aptarti kuo daugiau pro langą matomų objektų, nepamirštant ir kelio ženklų. Lėktuvo aplinkoje taip pat netrūksta įdomybių, kurios siūlo ne vieną pokalbio temą. Jeigu važiuojame pro mišką, galime su vaikais pakalbėti apie tai, kas gyvena miške. Panašiai galima aptarti vaizdus pro lėktuvo iliuminatorių – kaip atrodo dangus ar kaip, lėktuvui kylant ir leidžiantis, iš aukštai atrodo žemė. Dialogas su vaiku – gera priemonė vaiko žodynui plėstis, jo kalbai turtėti.


Tatjana Lavrinovič ir Mingailė Kalnietė

Mingailės Kalnietės ir Tatjanos Lavrinovič patarimų TOP 8:


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (201)
Simukas