Sveikata > Vaiko sveikata > Ankstukų mamos: rūbų...
 

Ankstukų mamos: rūbų kolekcija – žinutė ne tik šeimoms, bet ir visuomenei


2015 06 24 | Autorius: Mama.lt
 

Ankstukų bendruomenės mamų teigimu, specialiai ankstukams skirti drabužiai, kuriuos noriai kūrė Lietuvos dizaineriai, – svarbus daugelio neišnešiotus naujagimius auginančių šeimų buities palengvinimas, o taip pat būdas dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį ir priminti apie neišnešiotumo problemą.

Mama Odeta: Ankstukų rūbai – tai žinia visuomenei

„Nauja ankstukams skirta kolekcija padės jų tėvams, kuriems nebereiks rūbų prašyti vieniems kitų ar siųstis iš užsienio. Taip pat ji siunčia aiškią žinią visuomenei ir padeda atkreipti dėmesį į neišnešiotumo problemą. Eksponuojami didžiuosiuose prekybos centruose rūbai leidžia suvokti, kiek daug gimsta vaikų, kuriems net patys mažiausi daiktai yra per dideli“, – teigia O. Kručkienė.

Mama Brigita: Pirmosios dovanos idėja

Pasak B. Jakeliūnienės, ankstukams skirti drabužiai gali tapti puikia pirmąja dovana mažyliui. „Dažnai gimus neišnešiotam kūdikiui sunku sumąstyti, ką jam būtų galima padovanoti. O tokie drabužiai tikrai pradžiugins visus ankstukus auginančius tėvus“, – sako ji.

Mama Andželika: Ankstukams būtinas ypatingas švelnumas

„Ankstukai gimsta labai maži, jautrūs prisilietimams ir temperatūros pokyčiams, jiems reikalingas ypatingas švelnumas. Todėl rūbai ankstukams turi būti paprasti ir patogūs, kad nurengti ir aprengti vaiką būtų galima kuo greičiau ir atliekant kuo mažiau judesių. Labai svarbu ir pasirinkto audinio kokybė, siūlių apdorojimo technologija, modelio parinkimas. Džiugu, kad atsirado specialiai neišnešiotiems kūdikiams skirti rūbeliai, kuriuos galima rasti vienoje vietoje: vienu rūpesčiu slaugant ankstuką tėvams sumažėjo“, – teigia A. Šakalienė.

Mama Ronalda: Laiką ir dėmesį tėvai nuo šiol galės skirti ne rūbų paieškoms, o savo ankstukui

„Auginu du neišnešiotukus, tad žinau, kaip sudėtinga tik gimusiam ankstukui rasti tinkamus rūbus. Labai džiaugiuosi už tas šeimas, kurios dabar turės galimybę pačios išrinkti rūbus savo vaikams. Joms nebeteks gaišti laiko prašant giminaičių atsiųsti drabužių iš užsienio ar nesėkmingai ieškant jų parduotuvėse. Sutaupytas paieškoms laikas galės būti skirtas mažyliams – juk norisi su vaikučiu praleisti kuo daugiau laiko ir padėti jam mokytis gyventi“ – sako R. Arieškienė.

A. Speičytės –Radzevičienės teigimu, specialių drabužių ankstukams kūrimas – svarbi paramos projekto „Ankstukai“ dalis, nes Lietuvoje iki šiol patiems mažiausiems kūdikiams skirtų rūbų rasti buvo itin sunku. Įprastai drabužių ankstukui prireikia, kai jo ūgis siekia 42-46 cm, kai tuo tarpu išnešiotų kūdikių ūgis jau jiems gimus siekia 53 cm.

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai“: www.ankstukai.lt.


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Samanta