Vaikai > Laisvalaikis > Skrydis lėktuvu su...
 

Skrydis lėktuvu su kūdikiu: ką reikia žinoti?


2015 06 05 | Autorius: Mama.lt
 

Medikai nerekomenduoja skristi su metukų neturinčių kūdikiu, tačiau tai nėra draudžiama. Kita vertus, žinoti pagrindines taisykles bei pasiruošti tam, kad skrydis būtų maksimaliai komfortiškas, nekeltų streso nei tėveliams, nei mažyliui yra svarbu.

Kūdikio skrydžio bilietai, sėdėjimo vieta ir bagažas

Konkrečios kūdikio skraidinimo taisyklės, jam priklausanti vieta, galimas bagažas priklauso nuo jūsų pasirinktų avialinijų, tad šią informaciją reikėtų išsiaiškinti pradėjus planuoti kelionę.

Dauguma aviakampanijų į skrydį nepriima mažesnių nei 7 dienos kūdikių. Mažyliams nuo 8 dienų iki 23 mėnesių kai kurios aviakampanijos siūlo nemokamus skrydžius, kuomet vaikelis skrenda ant jį lydinčiojo suaugusiojo kelių (lėktuvo personalas suteikia reikiamus, papildomus saugos diržus). Perkant bilietą reikia nurodyti, kad kartu skrenda ir kūdikis.
(Aviabilietų užsakymas: https://avia.lt/aviabilietai/)
Kūdikiui, kaip ir visiems kitiems keleiviams, būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, gimimo liudijimas nėra tinkamas dokumentas!

Kai kurios aviakampanijos suteikia galimybę už papildomą mokestį kūdikį sraidinti reikalavimus atitinkančioje automobilinėje kėdutėje.

Vėžimėliai į orlaivio saloną nepriimami, tačiau dauguma aviakampanijų juos skraidina nemokamai - tereikia jį sulankstyti ir perduoti personalui, kuris vežimėlį perkels į bagažo skyrių, o po skrydžio pastatys prie priekinių orlaivio laiptų.

Skrendant su pigiomis avialinijomis vaikams iki dviejų metų nepriklauso nei rankinis, nei registruotas bagažas (išskyrus minėtą vežimėlį), tačiau kai kurios oro bendrovės leidžia nemokamai turėti registruotą bagažą iki 5-10 kg.

Skrednant tarp Europos Sąjungos valstybių, rankiniame bagaže galima turėti skysčių, kurių indelių talpa neviršina 100 ml, o bendras skysčių kiekis – 1 litro, tačiau tėveliams su kūdikiais taikomis išimtys - jiems leidžiama turėti tiek skysto maisto, kiek gali prireikti skrydžio metu. Personalo darbuotojai skrydžio metu maistą gali pašildyti.

Susitaikykite su ašaromis

Dauguma didžiųjų oro uostų yra pritaikyti šeimoms su kūdikiais - juose yra mamos ir vaiko kambariai su vystymo stalais, o oro uostų bei lėktuvų personalas yra pasiruošęs priimti pačius mažiausius keleivius. adažnėja kūdikio širdies ritmas, kvėpavimas, kyla kraujospūdis, gali pakilti ir smegenų skysčio slėgis. Tikėtina, kad po skrydžio vaikelis jausis labai pavargęs, tarsi nesavas, prastai miegos, verks, bus nevalgus.
Pasistenkite nuraminti mažylį, būtinai pasiimkite jam patinkančių žaislų, įprastą antklodę, niūniuokite mėgstamą lopšinę.

Pasirūpinkite ausytėmis ir nosyte

Skrydžio metu kūdikį būtina glausti prie krūtinės, o lėktuvui kylant ir leidžiantis duoti žįsti krūtį, tai padės nurimti iš ištverti lėktuvui kylant ir leidžiantis juntamą ausų skausmą.
Prieš skrydį medikai rekomenduoja vaikeliui į nosį įlašinti gleivinę sutraukiančių lašų, kurie apsaugos nuo po skrydžio dažnai pasitaikančios slogos.
 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
Greta
2015-06-08 11:28:27
Su savo vaikeliu jau nuo 5 men skraidau tiek po Europa, tiek uz Atlanto. Kol kudikis nevaiksto - pats geriausias laikas skraidyti! Is savos patirties galiu pasiulyti maitinti kudiki kylant ar leidziantis, o su savimi tureti buteliuka su vandenuku, kuris pades ore keiciantis slegiui. Tikrai nera baisu skraidyti su kudikiu! Vaikutis su jumis, jaucia jus, tad ir saugumas yra. Svarbiausia pasipakuot kelis gerus zaislus ir apsisarvuot kantrybe :)) Sekmes! :D
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (181)
Goda