![]() Natūralūs slogos gydymo būdai2015 06 05 | Autorius: Mama.lt
Kiekvienam teko bent kartą susidurti su sloga - dažniausiai ši būklė nėra pavojinga sveikatai, tačiau labai varginanti, erzinanti, trukdanti kokybiškai dirbti ir ilsėtis. Susirgus sloga nėra būtina griebtis vaistų, kadangi egzistuoja daug liaudiškų gydymo metodų bei pratimų, kurie puikiai palengvina nemalonius simptomus ir padeda greičiau pasveikti. Sloga yra nosies gleivinės uždegimas, kurį dažniausiai sukelia virusai, o kiek vėliau būklę gali bloginti ir bakterijos. Sloga yra užkrečiama liga, kurią sukelia oro-lašeliniu būdu plintantys mikroorganizmai, jie plinta sergančiajam čiaudint ar kostint. Užsikrėtus simptomai pasireiškia pakankamai greitai, inkubacinis periodas trunka tik 1-3 dienas. Slogos simptomai:
Liaudiškos ir natūralios priemonės nuo slogos Praplovimai su druska Inhaliacijos Alavijas Bičių pikis Česnakas Ramunėlių žiedai Žalioji arbata Kvėpavimo pratimas Daugiau kėpavimo pratimų slogos gydymui: http://www.mama.lt/show-article/3694/sloga-gydo-ir-kvepavimo-pratimai Taškinis masažas Vidurinio, bevardžio ir mažojo pirštų pagalvėlėmis vienu metu iš abiejų pusių 30 sekundžių glostykite ir trinkite zoną po akimis nuo nosies iki ausų. Keturiais abiejų rankų pirštais (visais, išskyrus nykščius), intensyviais sukamaisiais judesiais masažuokite kaktą, pradedant nuo kaktos vidurio ir tęsiant link smilkinių. Alerginė sloga ir sinusitas Nemažai žmonių susiduria su alergine sloga, kuri vadinama alerginiu rinitu. Alerginė sloga taip pat yra nosies gleivinės uždegimas, tačiau jį sukelia ne virusai ir bakterijos, o aplinkoje esantys alergenai. Alerginės slogos simptomai:
Alerginė sloga pasireiškia periodiškai, susidūrus su alergenais, pavyzdžiui, pavasarį, kuomet pradeda žydėti medžiai arba atėjus į namus, kuriuose gyvena katinas. Įtariantieji alerginę slogą turėtų kreiptis į gydytoją otorinolaringologą ar alergologą. Nustačius alerginę slogą, rekomenduojama vengti kontakto su alergenais, gali būti skiriami geriamieji antihistamininiai vaistai, taip pat gliukokortikoidų lašai ar purškalai į nosį. Žmones taip pat pakankamai dažnai kamuoja rimtesnis susirgimas - sinusitas. Tai ūminis ar lėtinis prienosinių ančių – sinusų – uždegimas. Sinusito simptomai:
Sinusitui „dirvą paruošia“ nosies virusinės infekcijos, t.y. įprasta, ūmiai prasidėjusi sloga. Jeigu pastaroji nepraeina per 10-12 dienų, simptomai stiprėja, ima kamuoti ne tik išskyros iš nosies, gleivinės paburkimas, čiadulys, bet ir pradeda skaudėti galvą, akis, jaučiamas bendras silpnumas, galima įtarti sinusitą ir būtina nedelsiant kreiptis į medikus. Sinusitui gydyti skiriami antibiotikai, į nosį lašinami gleivinės paburkimą mažinantys, sinusų angas ir kanalus praplečiantys dekongestantai ir antihistamininiai vaistai. Sinusituo nepraeinant sinusai gali būti plaunami specialia adata, lėtiniai sinusitai dažnai gydomi operaciniu būdu.
Rašyti komentarą |
|