Namai > Interjeras > Geriausios vaikų kambario...
 

Geriausios vaikų kambario dekoro idėjos (foto)


2015 05 13 | Autorius: Mama.lt
 

Suaugusiam žmogaui kambarys yra vieta, kurioje šilta, jauku ir patogu ilsėtis bei pabendrauti su mielais žmonėmis, tačiau vaikui jo kampelis yra tikra pasakų ir svajonių šalis... Svarbu, kad mažylio kambarys būtų ne tik funkcionalus, bet ir lavinantis jo vaizduotę bei įgūdžius. Siūlome peržvelgti šaunias vaikų kambario dekoro idėjas, kurias nesunkiai atkartosite patys.

Medžiaginis dėklas. Net ir neįgudusi siuvėja nesunkiai pasiūs tokį puošnų dėklą, kurio viena dalis ilgesnė, pakišama po čiužiniu. Ypač patogu, jeigu prie lovos nėra naktinio stalelio arba, jeigu jis labai mažas.

Nuotraukos virš lovelių. Daugumos butai ir namai ne tokie dideli, kad vaikučiai galėtų turėti atskirus kambarius, tad virš šalia sustatytų lovelių galima pakabinti jų savininkų nuotraukas ar kitokius paveiksliukus, kuriuos vertėtų pasiūlyti išsirinkti patiems vaikučiams (juk gražiai įrėminus net ir spalvinimo knygelės puslapis atrodys puošniai ir tvarkingai).

Dekoracija, vėjo varpeliai virš kėdės. Įvairios plazdančios, margos dekoracijos dažnai kabinamos virš mažylių lovelių - jos ne tik dailiai atrodo, bet ir lavina vaikelio reakciją, jį sudomina, ramina. Tokią dekoraciją galima kabinti ne tik virš lopšio, bet ir, kaip parodyta nuotraukoje, virš krėslo, kuriame vaikelis maitinamas, migdomas.

Sienos lipdukai. Įvairūs lipdukai sienoms kainuoja tikrai nebrangiai, juos galima nesunkiai pakeisti. Nuotraukoje parodyti sienos lipdukai medžiai, prie kurių, atkreipkite dėmesį, pritaisyti ypač dekoratyvūs, apvalūs, mediniai kabliukai.

Lentų siena. Sienelė iš senų, stropiai nugludintų ir išpjaustinėtų lentų atrodo tikrai dailiai bei suteikia progą pasireikšti mažųjų fantazijai - ant šių lentų galima paišyti arba prismeigti vaiko piešinius, o truputį paaugus ir kalinėti vinukus.

Abėcėlė. Įvarūs paveiksliukai, plakatai ir dekoracijos su abėcėlė ne tik puikiai tinka vaikų kambariui, bet ir tarnauja, kaip papildoma mokymosi priemonė.

Vardas. Dekoracijos su vaikų, tėvelių vardais ir pavardėmis suasmenina erdvę bei padeda greičiau išmokti užrašyti šiuos svarbius žodžius.

Karpiniai. Iškarpyti ir išlenkti drugeliai kambariui suteikia švelnumo, valiūkiškumo, nerūpestingumo. Tereikia trupučio laiko ir kelių popieriaus lapų!

Siena piešimui. Kiekvienoje didesnėje dažais prekiaujančioje parduotuvėje galima įsigyti dažų, kurie sukuria mokyklinės lentos efektą. Nudažyti nedidelį sienos plotelį, kuriame vaikučiai gali laisvai piešti kreida, yra tikrai puiki idėja - šioje nuotraukoje siena rašymui su kreida paversta dekoratyviais kalnais.

Dviaukštė lova vienam vaikui. Du dviaukštėje lovoje miegantys vaikučiai tikrai nieko nenustebins, tačiau dviaukštės lovos pasirinkimas vienam vaikui taip pat yra šaunus sprendimas. Jeigu mažylio kambariukas nedidelis, tai verta nusipirkti dviaukštę lovą ir ją transformuoti - apatinę lovą galima išimti ir vietoje jos atsiras papildoma vieta žaidimams ar daiktams susidėti.

Kampinės lentynos iš padangų. Kambarių kampai dažniausiai nėra išnaudojami, tačiau į juos galima įmontuoti patogias, papildomos vietos neužimančias lentynėles smulkiems daiktams, knygelėms susidėti. Nuotraukoje matomos lentynos padarytos iš lenktyninio automobilio padangų - praktiška puošmena berniuko kambariui.

Gyvūnėliai. Rinkitės patalus, pagalvėles, apklotus su gyvūnų (ar vaisių, daržovių, medžių ir kitokiais, konkrečių objektų paveiksliukais, raštais) atvaizdais. Jie atrodo tikrai mielai ir yra papildoma mokymo priemonė.

Gamtiniai dekoro elementai. Gamtinės detalės atrodo labai jaukiai ir natūraliai. Nuotraukoje matote dekoraciją, kuri pagaminta iš nuo lubų nukabintos, medžiagos skiautelėmis, siūlų kamuoliukais papuoštos medžio šakos.

Raštuotos lubos. Daugelis bijo, kad raštuotos lubos optiškai sumažins kambarį, tačiau, jeigu sienos pakankamai neutralios, lubos gali nuostabiai pagyvinti erdvę jos neiškraipant.

Skirtingi raštai. Vaikų kambaryje galima leisti sau šiek tiek paeksperimentuoti ir išbandyti margus, drąsius ir linksmus interjero sprendimus. Skirtingų raštų derinimas atrodo labai linksmai!

 


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Aurelija-Aleksandra Smagur