Vaikai > Laisvalaikis > Kas bendra tarp...
 

Kas bendra tarp „Google“ biuro Čelsyje ir vaikų žaidimų aikštelės Kaune?


2015 05 07 | Autorius: Mama.lt
 

Ar žinote, kad „Google“ biuro darbuotojai kas dieną savo darbo vietą susikuria iš naujo? O garsioji „TEDex“ auditorija, kurioje gali susėsti daugiau nei 1,2 tūkst. dalyvių, gali būti išardyta ir surinkta vos per dieną? Šiandien mokslininkai sutaria, kad aplinkos transformavimas, formų keitimas ir dinamiškas išdėstymas stimuliuoja žmonių kūrybines galias. Kūrybiškumą ir vaizduotę stimuliuoti rekomenduojama nuo vaikystės – specialiai tam JAV architektas Davidas Rockwellas sukūrė vaikų vaizduotės aikštelę, ją nuo gegužės 1 d. nemokamai galima išbandyti prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, Kaune.

„Mintis apie vaizduotės aikštelę gimė stebint, kaip žaidžia mano vaikai. Žaidimas jiems tapdavo kur kas įdomesnis, jei daiktus galėdavo transformuoti ar apversti aukštyn kojomis. Pavyzdžiui, žaislo pakuotė – paprasčiausia dėžė – jiems kelia kur kas daugiau jaudulio ir susidomėjimo nei pats žaislas, kuris kas kartą vis toks pat. Ta pati dėžė vaikų rankose akimirksniu gali virsti garažu, mokykla ar kosminiu erdvėlaiviu“, – dienraščiui „The New York Times“ pasakojo vaikų vaizduotės aikštelės kūrėjas Davidas Rockwellas.

Iš Niujorko į Lietuvą atvežta vaikų vaizduotės aikštelė – tai milžiniškas vienspalvis konstruktorius, kurį sudaro keli šimtai detalių. Vaiko ūgiui prilygstančios, tačiau itin lengvos detalės viena nuo kitos skiriasi savo forma, jas galima jungti įvairiausiais kampais ir taip išgauti vis naujas figūras.

„Net jei vaikai vaizduotės aikštelėje pirmiausia užsiims imtynėmis, su minkštomis detalėmis jie nesusižeis, o kiekvienos varžybos gali tapti nauja draugyste ir bendradarbiavimu. Vaizduotės aikštelėje mes siekiame sukurti naują kūrybišką erdvę, kurioje vaikai ne tik smagiai žaistų, bet ir mokytųsi konstruktyviai spręsti problemas“, – kalba D. Rockwellas.

Pirmoji vaizduotės aikštelė buvo įkurta Niujorko „Burling Slip“ parke prieš penkerius metus. Šiuo metu vaizduotės aikštelės yra paplitusios daugiau nei 50 pasaulio šalių: JAV, Meksikoje, Australijoje, Didžiojoje Britanijoje, Bangladeše, Haityje, Kinijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Italijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, Rumunijoje, Prancūzijoje ir kitose. Į PLC „Mega“ vaizduotės aikštelė atvežama antrą kartą, čia žaisti vaikai galės iki pat birželio 7 dienos.


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (185)
Danielius