Nėštumas > 9 mėnesiai > Ko neklausti...
 

Ko neklausti besilaukiančios moters?


2015 04 06 | Autorius: Mama.lt
 

Nėštumo metu moters organizme siaučia hormonai, ji ne tik džiugiai laukia, bet ir jaudinasi dėl netrukus pasikeisiančio gyvenimo ritmo, bijo artėjančio gimdymo, gali būti, kad ją vargina toksikozė ar nugaros skausmas... Pasakymas, kad nėštumas nėra liga yra teisingas, tačiau ši ypatinga būklė reikalauja tam tikro takto ir bendravimo taisyklių.

Surinkome klausimų, kurie labiausiai erzina, liūdina ir išmuša iš vėžių, sąrašą, tad, tiesiog privalote jį perskaityti, jeigu jūsų aplinkoje yra besilaukiančių moterų. Na, o jeigu jūsų pačios pilvukas jau apvalėja, tai pasiūlykite šį tekstą perskaityti giminaičiams, draugams ir kolegoms.

„Ar jūs planavote?“
Ar tai yra labai svarbu? Kai su jumis dalijamasi būsimos tėvystės džiaugsmais, tai tikrai ne dėl to, kad užmegztų pokalbį trikdančiais klausimais. Verčiau pasidžiaukite sakydami, jog vaikai - tai gyvenimo džiaugsmas ir prasmė.

„Ar naudojote vaisingumą skatinančiuosius?“
Tai itin nekorektiškas klausimas išgirdus naujieną, jog jūsų pažįstama laukiasi dvynukų (ar daugiau). Jei nežinote kaip sureaguoti, verčiau pasiteiraukite, ar kurio nors giminėje yra dvynių.

„Atrodai lyg tuoj gimdytum“
Mažiausiai nėščioji nori, kad jūs garsiai aptarinėtumėte jos išvaizdą. Supraskite, be fizinių komplikacijų nėštumo metu, su kuriomis ji turi apsiprasti, moteris kuo puikiausiai mato save ir visus pokyčius veidrodyje. Būnant nėščia ne visada gali atrodyti taip, kaip nori. Tiksliau negali. Taigi geriau paklauskite, kokia moters savijauta.

„O tu gal dvynukų laukiesi?”
Vėlgi, išvaizda yra mažiausiai trokštama pokalbių tema, kai esi priversta nešioti papildomus kilogramus. Nebandykite nustatinėti nėštumo mėnesių ir apskritai nesiimkite aptarinėti su išvaizda susijusių klausimų, verčiau pasiteiraukite, ar jau žino būsimo kūdikio lytį.

„Galiu paliesti tavo pilvuką?”
Šį klausimą užduoti gali tik labai artimi žmonės. Besilaukiančios moters kūnas, o ypač pilvukas, įgauna dvigubą svarbą – juk tai ne tik moters kūnas, bet ir gyvybės lopšys, kuris yra itin saugomas. Tad užuot siūlydamiesi jį paliesti, pagirkite, koks gražus pilvukas – būsimai mamai tai išties komplimentas.

„Ar jau išrinkote vardą?”
Vieniems tai gali būti tinkamas klausimas, tačiau atsargiai, mat galite tik sudrumsti emocijas. Vardo rinkimas yra išties reikšmingas įvykis, kišdamiesi į šį procesą jūs ne tik galite iškelti poros nesutarimus dėl vardo išrinkimo, tačiau ir parodyti ne visai palankią savo poziciją dėl jau išrinkto. Verčiau paklauskite – ar malonu rinkti vardą naujajai gyvybei?

„Mėgaukis kol gali, nes kai gims, tai…”
Nėštumas ir taip yra kupinas emocijų metas. Būkite ramus, nėščioji kuo puikiausiai supranta, kas jos laukia, o jei ir nesupranta, tai ateis tam laikas. Derėtų susilaikyti su komentarais, neva atsisveikink su aptemptais džinsais, miegu ar vienatve. Geriau padrąsinkite sakydami, jog tėvystė yra kupina savų atradimų ir praradimų, tačiau vis dėl to ji atsiperka.

„Tu neturėtum valgyti šio ar ano…”
Būkite ramus, nėščioji spėjo susipažinti su nėštumo dietos rekomendacijomis, tad ji žino, ką daro.

„Manęs niekada nepykino rytais”
Visi nėštumai yra skirtingi, tad vertėtų susilaikyti nuo komentaro apie rytinių pykinimų nebuvimą, nes galite parodyti savo nejautrumą nėščiajai, kuri kenčia nuo to. Geriau prieš tai paklauskite, kaip ji jaučiasi, ar nekankina rytiniai pykinimai, o tik paskui galite dalintis savo patirtimi.

„Aš negalavau visus tuos devynis mėnesius”
Kaip jau sakėme anksčiau, visos moterys ir visi nėštumai yra skirtingi, tad negąsdinkite nėščiosios pasakodama jai savo siaubo istorijas. Verčiau padrąsinkite, sakydami, jog savijauta pagers.

„Rinkis epidūrinę nejautrą”
Nuspręsti kaip ir kur gimdyti labai asmeniška. Galite pasidalinti savo patirtimi, tačiau kuo švelniau: „aš rinkausi epidūrinę nejautrą, nes… bet kiekvienas skirtingas”.
 


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (178)
ggg