Nėštumas > 9 mėnesiai > Patarimai keliaujančioms...
 

Patarimai keliaujančioms nėščiosioms


2015 03 19 | Autorius: Mama.lt
 

Vaikelio besilaukiančioms moterys taikliai juokauja, kad nėštumas nėra liga, tad, jeigu gerai jaučiatės ir nėra jokių komplikacijų, galite drąsiai užsiimti mėgiama veikla bei skirti laiko aktyviam laisvalaikiui ir kelionėms. Trumpos atostogos ar toliau gyvenančių giminaičių ir bičiulių aplankymas jums suteiks gausybę puikių emocijų, tačiau, žinoma, prieš leidžiantis į kelią reikėtų nepamiršti saugumo ir tikslaus planavimo.

Atminkite: bet kokios kelionės nėštumo metu turi būti saugios ir patogios, tad labai patartina prieš išvykstant atkreipti dėmesį į šiuos patarimus:

1. Prieš leidžiantis į kelionę, rekėtų pasikonsultuoti su savo ginekologu, pasidaryti kortelės įrašų kopijas ir pasiimti juos kartu su savimi (dėl viso pikta).
2.Įsitikinkite, kad jūsų draudimas galios ir paskutinėje kelionės maršruto stotelėje (tai ypač aktualu, jei keliaujate į užsienį).
3. Jei ketinate skristi lėktuvu, rinkitės vietą arčiau tualeto.
4. Gerkite daugiau skysčių.
5. Renkitės „keliais sluoksniais“, kad prireikus galėtumėte ką nors nusivilkti ar apsivilkti. Jums vienodai nenaudinga tiek peršalti, tiek perkaisti.
6. Rinkitės patogią avalynę. Aukštakulnius geriausia palikti namie. Kelionės metu jūsų kojos gali patinti, jei nebus galimybės pakeisti padėties.
7. Jei yra galimybė, planuokite savo kelionę antrajam nėštumo trimestrui – tai pats sėkmingiausias, saugiausias ir patogiausias laikas (pilvas dar nedidelis, toksikozė baigėsi, nėra persileidimo rizikos).
8. Neapsikraukite nešuliais, imkite tik tai, kas būtina, arba keliaukite ne viena – tegul kas nors paneša jūsų lagaminus.
9. Imkite su savimi tik įprastą maistą, prigriebkite užkandžių. Tiks vaisiai, riešutai, javainiai. Galima įsimesti net ir mažą šokoladuką.
10. Nepalikite namie savo mėgstamos pagalvėlės – ji pravers bet kuriuo atveju (nesvarbu, kurią transporto rūšį pasirinktumėte).
11. Pamankštinkite savo kojas bent kas dvi valandas (kuo dažniau – tuo geriau). Atsistokite, pasivaikščiokite, pakeiskite padėtį – tada nekamuos mėšlungis, nesutriks kraujotaka kojose.
12. Keliaukite tik su pozityviais žmonėmis.
13. Jeigu keliaujate šiltuoju metų laiku, ne pro šalį susipažinti su nėščiųjų elgesio taisyklėmis karščių metu.
14. Kelionę planuokite atsakingai ir gerokai iš anksto: iš anksto įsigykite bilietus, užsisakykite viešbutį. Viešbučiai internetu yra patogus, greitas ir protingas sprendimas – nesunkiai palyginsite kainas, bus lengviau pastebėti įvairias akcijas bei nuolaidas, galėsite pasiskaityti ten jau viešėjusių svečių atsiliepimus.


 
Taip pat skaitykite
 Ankstyvą persileidimą patiria apie 15 % vaisingo amžiaus moterų. Paprastai tai būna 5–8 savaitę nutrūkęs natūralus...

Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
algirdas