Namai > Interjeras > Kam panaudoti stiklainius?...
 

Kam panaudoti stiklainius? (foto)


2015 11 10 | Autorius: Mama.lt
 

Savo spintelėse ar sandėliukuose bene kiekvienas turime krūvelę pamirštų stiklainių, kurie nebėra reikalingi, o išmesti juos gaila... Siūlome puikias idėjas, kurios pamirštus ir nedailius stiklainius pavers praktiškais ir gražiais daiktais!

Cukraus ir žiedlapių šveitiklis stiklainyje

250 g cukraus, 150 g kokosų aliejus, 6-8 lašelius eterinio aliejaus (jeigu norite stipresnio kvapo), išdžiovintus, susmulkintus rožių žiedlapius labai gerai sumaišykite, sukrėskite į švarų stiklainį, užsukite ir papuoškite. Tai puiki valomoji priemonė stangrinanti ir švelninanti kūno odą, o gražus indelis papuoš vonios kambarį ar bus puiki dovana.

Taupymo stiklainis

Susidarykite taupymo planą - lentelę. Vienoje grafoje pažymėkite dieną ar savaitę, kada į stiklainį reikia įdėti pinigėlį, antrojoje - sumą, kurią reikia įdėti (galite kiekvieną kartą dėti tokią pačią sumą, o galite ją kaskart didinti), trečiojoje - bendrą pinigų sumą jau esančią stiklainyje. Puikus būdas mažylius pratinti prie taupymo arba patiems susitaupyti trokštamam daiktui, atostogoms.

Siuvimo priemonių stiklainis

Į stiklainį galite sudėti smulkias siuvimo priemones - žirklutes, siūlus, karoliukus ir pan., o prie dangtelio priklijuokite iš medžiagos skiautės ir minkšto kamšalo pasiūtą burbulą į kurį patogu susmeigti adatas, smeigtukus.

Vazos iš stiklainių

Paprasčiausi stiklainiai, apjuosti grubesnės medžiagos skiaute ir kaspinu, gali virsti puikiomis vazomis, kurios sukuria originalų, kaimą primenantį ir dabar ypač madingą stilių. Iš keletos stiklainių galite kurti dailias kompozicijas šventiniams stalams.

Stiklainyje daiginti ankštiniai

100 g ankštinių (pupų, lęšių, pupuolių, avinžirnių, žirnių) gerai perplaukite ir dar šlapius sudėkite į 1 litro talpos stiklainį, stiklainio viršų uždenkite dviguba marle, ją apspauskite gumele. Stiklainį laikykite tamsioje spintelėje, prie progos vis papurtykite. Kiekvieną vakarą ankštinius perplaukite ir vėl grąžinkite į stiklainį. Daiginkite 2-5 dienas (priklausomai nuo rūšies), daiginti ankštiniai maistui tinkami, kuomet daigeliai būna 0,5 - 1,5 cm ilgio. Daiginimui pasibaigus stiklainį užsukite ir laikykite šaldytuve. Suvalgyti daigelius reikėtų per 2-3 dienas.

Daigintų ankštinių maistinė vertė padidėja keletą kartų, juose ypač daug baltymų, vitaminų ir mineralinių medžiagų, jie minkšti, labai lengvai virškinami. Juos galite dėti į salotas, įmesti į jau baigusią virti sriubą ar troškinį, tiekti, kaip garnyrą.

Lauko žibintai

Stiklainio kakliuką apsukite vielute, prie jos prikabinkite iš vielutės išlenktą rankenėlę, į stiklainį įdėkite žvakelę. Stiklainiukų žibintus kabinkite pavėsinėje, ant sodo medžių. Tai puikus papuošimas ypatingai, kieme vykstančiai šventei.

Į žibintus taip pat galite įpilti šiek tiek smėlio, kavos pupelių, skaldytų cinamono lazdelių, pušų spyglių (tuomet žibintai skleis malonų kvapą).

Vidaus žvakidės

Dailiai apnerti stiklainiai virsta puikiomis, jaukiai išsklaidytą šviesą skleidžiančiomis namų žvakidėmis. Jeigu nerti nemokate, tai stiklainius galite apsukti dekoratyviu siūlu ar apklijuoti senomis nertomis servetėlėmis.

Lentynėlė smulkmenoms

Mažus stiklainėlius patogu prisukti prie dailesnės lentos (tam reikės platesnio, lankstaus metalo juostelės arba tvirtos odos gabaliuko, kurį vertėtų papildomai priklijuoti) ir juose laikyti įvairias smulkmenas - ausų krapštukus, vatos gabaliukus, makiažo kempinėles ir pan.

Paveikslas ir vaza viename

Prie medinės lentelės odine ar metaline juostele pritvirtinkite stiklainį, kuris tarnaus, kaip vaza. Paruoštą papupšimą kabinkite ant sienos. Galite sukurti įvairias kompozicijas, kurioms nebūtina naudoti šviežiai skintas gėles, dailiai atrodys ir džiovinti augalai.

Kepinys stiklainyje

Į stiklainį susluoksniuokite patinkančiam kepiniui naudojamus sausus ingredientus - miltus, baltąjį ir rudąjį cukrų, kakavą, riešutus, šokolado drožles, kepimo miltelius, žiupsnį druskos. Atspaudinkite ar dailiai surašykite receptą, jį prikabinkite prie stiklainio, papuoškite. Tai puiki ir miela dovana visiems, kuriems patinka gaminti.
 


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Matas