Vaikai > Laisvalaikis > Patarimai lėktuvu su...
 

Patarimai lėktuvu su vaikais skrendančioms mamytėms


2015 03 06 | Autorius: Mama.lt
 

Jau beveik nuo pat moters nėštumo pradžios daugelis šeimų nusprendžia atidėti keliones vėlesniam laikui – kai mažylis bus didelis ir stiprus, kai jį bus galima palikti močiutės arba kitų artimųjų priežiūrai. Jos su pavydu žvelgia į tuos, kurie kartu su paaugusiomis atžalomis sėda į lėktuvą ir skrenda kur nors pailsėti, kantriai laukia, kada ateis tinkamas laikas...

Vis dėlto mažas vaikas nėra rimta priežastis atsisakyti malonumo pakeliauti. Jeigu kyla noras, bet bandai save atkalbėti, žinok, kad kelionė prie jūros bus naudinga ne tik tau ir tavo vyrui, bet ir vaikučiui.

Ką reikia žinoti, jeigu apsisprendei skristi su mažyliu lėktuvu? Aptarkime kai kuriuos niuansus ir rekomendacijas jauniesiems tėveliams.

• Prieš pirkdama bilietą, įspėk kompaniją apie tai, kad su tavimi skris ir mažylis. Ši aplinkybė yra itin svarbi, nes tokiu atveju gaunamos geresnės vietos lėktuvo priekyje.
• Vaikučiams iki 8 kg siūlomas lopšys, primenantis nedidelę vaikišką lovytę. Jeigu jis tau reikalingas, pranešk apie tai kompanijai likus bent parai iki skrydžio. Vis dėlto ne visi tėveliai guldo savo atžalą į lopšį. Dažniausiai tai priklauso nuo skrydžio trukmės ir mamos pasiaukojimo visą kelią laikyti vaiką ant rankų. Tačiau nereikia manyti, kad tokį daiktą gali pasiūlyti visi lėktuvai. Jeigu manai, kad jis tau bus reikalingas, nepamiršk tuo pasidomėti.
Bilietai lėktuvu skrendančiam, vyresniam, nei 2-jų metų vaikui dažniausiai kainuoja tiek pat, kiek ir suaugusiajam, tačiau pirkdami bilietus pasidomėkite galimomis nuolaidomis. Mažesni vaikučiai, jeigu reisas tarptautinis, skrenda nemokamai. os pačios šalies ribose mažylio kelionės kaina paprastai sudaro 10 % suaugusiojo bilieto kainos.
• Kelionės su mažyliu privalumas tas, kad keleiviai su vaikais apiforminti bilietus gali be eilės. Jeigu minia piktinasi, savo teises gali apginti pasišaukusi bet kurį oro uosto darbuotoją.
• Kaip žinai, keliaujant lėktuvu galima pasiimti bagažą iki nustatyto svorio. Vežimėlis neskaičiuojamas. Jeigu tu jo dar ne turi, pats metas įsigyti šią svarbią transporto priemonę.
• Nepamiršk pasiimti į lėktuvą mažylio mėgstamų žaisliukų. Aplinka bus neįprasta, jis jausis nejaukiai, tačiau pažįstami daiktai padės jam nusiraminti, prasiblaškyti, nukreipti dėmesį kitur.
• Variklių garsas gali sukelti diskomfortą arba netgi išgąsdinti vaikutį. Štai kodėl medicinos personalas paprastai rekomenduoja tėveliams užkišti mažųjų keleivių ausytes vatos tamponėliais.
• Kad pakilimo metu dėl slėgio pokyčių neužgultų vaiko ausyčių, patartina jį pamaitinti krūtimi arba iš buteliuko. Kad jis neatsisakytų, nemaitink prieš registraciją arba reiso laukimo metu.
• Jeigu kelionė trunka ilgiau kaip tris valandas, tavo mažyliui palydovai turi pasiūlyti specialų maisto rinkinuką. Tai bus morsas, tyrelė, varškytė ir sultys. Paprastai duodamas ir higienos rinkinukas: sauskelnės, drėgnos servetėlės ir klijuotė.
• Daugelis tėvelių jaudinasi dėl vaikų mitybos, tačiau be reikalo – tėvams leidžiama pasiimti tiek maisto, kiek skrydžio metu reikės vaikučiui.
• Jeigu paimtas į lėktuvą vaiko maistelis atšalo, paprašyk, kad stiuardesė jį pašildytų.
• Daugelis tėvelių kelionės metu linkę duoti vaikui preparatų nuo supimo, tačiau geriau patiems savarankiškai to nedaryti. Pasikonsultuok su pediatru, kad jis ką nors išrašytų, jeigu to tikrai reikia.
• Prieš kelionę reikėtų pasirūpinti, kad mažylis būtų paskiepytas visais būtinais skiepais. Jeigu reikės kokių nors ypatingų skiepų (nelygu, kur keliausite), tai taip pat reikia aptarti su vaiko gydytoju.
• Tradicinės keleivių apžiūros metu oro uosto darbuotojai patikrins ir vaikutį. Jeigu tvarka sugriežtinta, išrengti mažylį teks visiškai, netgi nuimti sauskelnes.
• Jeigu kelionės metu sauskelnes reikės pakeisti, galėsi tai padaryti tualete.
• Skrydžio metu krūtimi maitinami vaikučiai elgiasi skirtingai. Klaidinga manyti, kad padidėjęs slėgis gali užmigdyti mažylį. Viskas individualu. Jeigu vaikutis greitai adaptuojasi nepažįstamoje aplinkoje ir nurimsta prie mamytės krūtinės, po kelių minučių jis ramiai užmigs. Tie vaikai, kuriuos lengva sujaudinti ir išjudinti, visos kelionės metu gali neduoti ramybės kitiems keleiviams.
• Kai lėktuvas pradės leistis, ir vėl duok mažyliui savo krūtį arba buteliuką. Tai padės iškęsti slėgio svyravimus.
• Atmink, kad vaikas kuo puikiausiai jaučia tavo nuotaikas, todėl pasistenk nesinervinti, antraip vaikutis taip pat pradės rodyti savo nerimą.

Linkime tau ir tavo mažyliui malonaus skrydžio ir įdomios kelionės!


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (194)
ROJUS-JOKUBAS