Vaikai > Vaiko priežiūra > Kuriama pirmoji drabužių...
 

Kuriama pirmoji drabužių kolekcija Lietuvos ankstukams


2015 03 02 | Autorius: Mama.lt
 

Visoje Lietuvoje prasideda antrasis paramos projekto „Ankstukai“, skirto neišnešiotiems naujagimiams, etapas. Prie gausaus akcijos palaikytojų būrio prisijungs Lietuvos dizaineriai, nusprendę kartu su neišnešiotų kūdikių bendruomene sukurti pirmą ankstukams skirtą drabužių kolekciją.

Vienos iš projekto iniciatorių, neišnešiotų kūdikių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkės Astos Speičytės-Radzevičienės teigimu, prie akcijos prisijungsiančių dizainerių parama – kūrybiškas žingsnis, siekiantis atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotumo problemas, ir svarbus įvykis visai ankstukų bendruomenei.

„Jau pirmojo paramos projekto etapo metu ankstukų bendruomenė sulaukė itin didelio visuomenės palaikymo. Kviesdami dizainerius prisidėti prie antrojo projekto etapo, raginame juos paremti ankstukus savo kūryba. Teigiamos drabužių kūrėjų reakcijos ir noras prisijungti prie projekto geradarių kuriant išskirtinio dizaino drabužius ankstukams – svarbi žinutė kiekvienam iš mūsų“, – sako Asociacijos pirmininkė.

A. Speičytė-Radzevičienė priduria, kad gimus kolekcijos idėjai profesionalų palaikymas buvo svarbus ir dėl to, jog kuriant drabužius patiems mažiausiems kūdikiams labai svarbios tampa net ir smulkiausios detalės.

„Ankstukų tėvai drabužius renkasi ypač atidžiai, nes mažiausi kūdikiai yra itin trapūs, jų oda labai jautri. Nekokybiška medžiaga ar nepatogi siūlė gali nemenkai suerzinti anksčiau laiko gimusio kūdikio kūną, sukelti alergiją ir kitus negalavimus. Būtent todėl juos kuriant reikalinga profesionalų pagalba“, – teigia Asociacijos pirmininkė.

Laiku gimusio naujagimio ūgis būna apie 53 cm ir jis sveria apie 3,5 kg, tuo tarpu ankstukų ūgis dažnai siekia vos 28 cm.

Pirmų drabužių ankstukui dažniausiai prireikia jam išmokus kvėpuoti, kai kūdikis iš inkubatoriaus perkeliamas į specialią šildomą lovą. Tuomet ankstuko ūgis siekia apie 42 – 46 cm, bet tokių mažų drabužių Lietuvoje rasti labai sunku. Pasak A. Speičytės-Radzevičienės, šios buitinės detalės kasmet vargina 1 tūkst. ankstukų šeimų, taigi speciali rūbų kolekcija palengvins daugelio jų buitį.
 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Rita
2015-03-06 10:29:23
https://www.facebook.com/pages/Ozele/1415190335441916?ref=aymt_homepage_panel
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Estreja