Namai > Šventės > Asilas padės varyti žiemą
 

Asilas padės varyti žiemą


2015 02 18 | Autorius: Neringos Kirijenkaitės inf.
 

Lietuvos zoologijos sodas šiemet Užgavėnes kviečia švęsti drauge su asilais – artėjant žiemos varymo šventei sodas sulaukė naminio asilo jauniklio. Būtent per Užgavėnių šventę sode, vasario 22 dieną asiliuko jauniklį lankytojai galės išvysti pirmą kartą. Mažieji lankytojai turės galimybę pajodinėti ir nusifotografuoti prie asilu kinkyto vėžimo arba dalyvauti veidukų paišymo dirbtuvėse. Į šventę zoologijos sode atvykus su asilo kauke ar kitokia asilus primenančia apranga, blynais bus galima vaišintis nemokamai.

Šiais metais per Užgavėnes zoologijos sode lankytojai galės ne tik daugiau sužinoti apie Lietuvoje gyvenačius asilus, bet ir apie kitus gyvūnus. Sode visą dieną vyks edukacinės programos apie gyvūnus, kurie yra susiję su šia švente ir yra zoologijos sodo užgavėnių šventės simboliai – tai asilai, ožiukai, arkliukai, per užgavėnes išdaigas krečiančios lapės ir vilkai. Žiemą lauk varyti padės populiariausia kaimo kapela „Sadūnai“. Netrūks žaidimų, vyks Lašininio ir Kanapinio kova bei Morės deginimas. Alkaniems pirmą kartą per Užgavėnes bus organizuojamas blynų valgymo konkursas.

Per Užgavėnes įprasta persirengti įvairių gyvūnų kaukėmis – kaimuose žmonės rinkdavosi asilo, arklio, gervės kaukes, o vėliau, miestuose, buvo galima sutikti netgi kupranugario ar dramblio kostiumais persirengusių personažų. Užgavėnių posakiuose ir patarlėse yra sakoma, jog „Asilas ir auksą nešdamas, dilgėlėm sotus“, nes nešdami sunkius krovinius, praradę didelį kiekį skysčių, prilygstantį 30 procentų kūno svorio, asilai sugebėdavo išgyventi. Nors šiems gyvūnams labiausiai patinka vešlios ganyklos, tačiau gali ėsti ir šiurkščius augalus, kurių kiti galvijai net nepaliečia.

Asilas – stiprus bei ištvermingas gyvūnas, kuris nuo seno žmonėms padėjo tempti nešulius, lygius dviems trečdaliams jo kūno masės. Šio gyvūno veislė žmonėms buvo žinoma jau 4000 metų prieš Kristų. Pradžioje juos prijaukino Afrikoje ir tik vėliau šie gyvūnai pateko į Europą. Naminiai asilai pirmiausia buvo prijaukinti krovinių pernešimui sudėtingomis sąlygomis.

Naminis asilas priklauso arklinių šeimai, kaip ir arkliai, zebrai, kurie yra gerai prisitaikę greitam bėgimui kanopiniai žvėrys, tad nieko keisto, jog šiuos gyvūnus kryžmina su arkliais. Sukryžminus asilo patelę su arkliu gimsta Lietuvoje plačiai paplitęs darbinis gyvulys – mulas. Šiais laikais Afrikoje prie Raudonosios jūros galima sutikti negausiai paplitusių laukinių asilų, kurie įrašyti į Tarptautinę raudonąją knygą. Naminiai asilai nėra įrašyti šioje knygoje, tačiau Lietuvoje šie gyvūnai yra labai mėgstami ir gerai žinomi iš įvairių liaudies pasakojimų, mįslių bei šventinių dainų.

Ne kas kitas, o asilai vasario 22 dieną padės varyti žiemą iš Lietuvos zoologijos sodo. „Asiliuko Užgavėnės“ kviečia tiek mažus, tiek didelius lankytojus drauge atšvęsti su užsispyrusiai gera nuotaika!

 

 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
faustas ivoska