Vaikai > Vaiko priežiūra > Ko nežinojo būsimosios...
 

Ko nežinojo būsimosios mamos?


2015 01 14 | Autorius: Mama.lt
 

Vaikų neturintys žmonės turi savo įsivaizdavimą apie mažylių auginimą, nujaučia nuolatinio miego trūkumo sukeliamus nepatogumus, numano, kiek vystyklų tenka pakeisti, suvokia, kokia atsakomybė akimirksniu nukrinta ant tėvelių pečių. Užsienio portalas paklausė savo skaitytojų, ko jos nežinojo apie nėštumą, gimdymą ir vaikų auginimą - mamų žodžiai priverčia ir nusišypsoti, ir ašarą nubraukti, ir pritariamai palinkčioti, ar ne?

 

„Susilaukusi vaikų pradėjau visko bijoti. Man atrodo, kad jie gali susirgti, susižeisti, jiems gali nepasisekti, juos gali nuskriausti. Aš žymiai labiau rūpinuosi savo ir savo vyro sveikata. Seniau tikrai nepastebėdavau, jeigu vyras į darbą išeidavo be šaliko. Dabar niekada jam to neleidžiu!“ - Jenna C.

„Vaikus planuojančios merginos, nufotografuokite savo krūtis, nes jos niekada nebebus tokios, kokios yra. Visiškai rimtai, nusifotografuokite nuogos ir iš visų pusių dar iki nėštumo, nes jūsų kūnas stipriai pasikeis,“ - Kristen S.

„Pasimėgaukite miegu. Jūs labai ilgai neturėsite tokios prabangos. Net tada, kai paaugęs vaikelis išmiegos visą naktį, jūs pabusite visiškoje panikoje ir bėgsite tikrinti, ar jam viskas gerai. Arba tiesiog negalėsite visą naktį išbūti be savo kūdikio, kelsitės, eisite į jo kambarį ir ilgai į jį žiūrėsite,“ - Sarah S.

„Vieną akimirką jauti palaimą, ramybę ir visa apimančią meilę savo vaikui, o jau po minutės galva svaigsta iš pykčio ir liūdesio dėl visiško menkniekio. Hormonai...“ - Lori M.

„Niekada nemaniau, kad jausiuos tokia kalta. Kiekvieną akimirką, kurią praleidžiu ne su vyru ir ne su vaikais, aš jaučiuosi kalta. Tai labai vargina ir slegia, tačiau mokausi su tuo kovoti, juk norint pasirūpinti kitais, pirmiausia, reikia pasirūpinti savimi,“ - Danni C.

„Buvau girdėjusi apie pogimdyvinę depresiją, bet tikrai nesupratau, kaip sunku nejusti absoliučios meilės savo vaikui, nuolat verkti, nesugebėti atsikelti iš lovos, jausti visišką bejėgiškumą. Jeigu ir jūs tą patiriate, tai neteiskite savęs - jūs nesate bloga mama, jūs sergate. Ieškokite profesionalios pagalbos,“ - Jennifer N.

„Supratau, kad neįmanoma kontroliuoti vaikų tiek, kiek norisi. Jie tikrai nėra paklusnūs, mamytę įsimylėję kvailiukai - maniškis įsitvėręs parko suolo šaukėsi pagalbos klykdamas, kad jį grobia,“ - Janna L.

„Viskas, ką jūs sakėte apie vaikų auginimą ir auklėjimą iki kol neturėjote vaikų, pasikeis jų susilaukus. Mano draugių nuolatinis skambinėjimas auklėms ar vyrams, kuomet vaikai likdavo su jais, mane taip erzino, maniau, kad jos tikros beprotės ir žadėjau pati to niekada nedaryti. Skambinėju kas valandą ir parašau 1000 žinučių,“ - Candice D.

„Kažkur einant ar keliaujant su vaikais reikia būtinai pasiimti švarių drabužių jiems ir sau. Vaikai tiesiog traukia purvą, niekada nemaniau, kad egzistuoja purvo, šiukšlių, visokios bjaurasties magnetai, bet jų būna, pagimdykite ir suprasite,“ - Lynn C.

„Niekada nebūčiau pagalvojusi, kaip sudėtinga nukirpti kūdikiui nagus! Atrodo, kad taip stengiesi, esi susikaupusi, labai dėmesinga, darai tą lėtai ir atsakingai, tačiau mažylis vis tiek nubunda apsidraskęs savo mielą veiduką, o tu jautiesi nevykėle,“ - Darcy K.

„Aš tiek kartų verkiau dėl kitų mamų komentarų, nemaniau, kad kitos mamos, mano tetos, sesė, mano pačios mama gali būti tokios kritiškos. Būsimoms mamoms norisi pasakyti, kad jūs esate gera mama ir jūsų vaikai yra geri, ir jūs geriausiai žinote, ko jiems reikia,“ - Laura S.

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (198)
Dominykas