Namai > Šventės > Kaip užfiksuoti gražias...
 

Kaip užfiksuoti gražias Kalėdų nuotraukas?


2014 12 25 | Autorius: Mama.lt
 

Kalėdos mums atneša ne tik šiltą stebuklą, nuostabias emocijas, jaukų buvimą su šeimos nariais, bet ir pačius gražiausius prisiminimus, kuriuos, žinoma, norisi užfiksuoti nuotraukose.

„Canon“ kartu su pasaulyje garsiu portretų fotografu Christianu Anderliu sudarė sąrašą patarimų, kaip nufotografuoti nepriekaištingą šeimos portretą.

1. Išdėstymas ir kompozicija

Rikiuodami giminaičius stenkitės, kad iš galvų nesusidarytų tiesi linija ir nesustatykite visų nuo žemiausio iki aukščiausio. Juk nenorite, kad nuotraukoje jūsų artimieji būtų panašūs į stovinčiuosius atrakcionų parko eilėje. Geriau tegul jie būna išsidėstę natūraliai, laisvai. Vieni gali sėdėti, kiti stovėti, kad susidarytų perspektyvos skirtumų. Svarbiausia komponuoti įvairiau ir vengti tipinių nuotraukų.


Kaip nereikėtų daryti


Tinkama kompozicija

2. Suteikite nuotraukai stilingumo

Gali būti sunku užtikrinti, kad nė vienas šeimos narys ryškiai neišsiskirtų iš kitų, ypač jei kalbame apie drabužius, todėl labai svarbu darant portretines nuotraukas pasistengti suderinti aprangą. Jei įmanoma, rinkitės derančias spalvas ir drabužius, tinkančius prie bendros nuotraukos nuotaikos. Taip pat reikėtų vengti per daugsuderinto garderobo. Gali pasirodyti smagu, kad visi vilki tokius pačius kalėdinius megztinius, tačiau rizikuojate turėti kvailokai atrodantį arba per daug stilizuotą portretą.

Jei matote, kad tinkamai suderinti aprangos neįmanoma, kai ką vis dėlto dar galite padaryti, pavyzdžiui galite užfiksuoti nespalvotas nuotraukas.


Kaip nereikėtų daryti


Tinkama kompozicija

3. Kaip pagauti išraišką

Nepakanka tiesiog nukreipti į žmogų fotoaparato objektyvą, paspausti mygtuką ir tikėtis, kad iškart išeis puiki nuotrauka. Labai tikėtina, kad veidai nuotraukoje bus neišraiškingi, o keli šeimos nariai atrodys keistokai. Padėkite žmonėms atsipalaiduoti – pakalbinkite juos, pajuokaukite. Vis dėlto nepersistenkite, nes dirbtinai linksmi žmonės nuotraukose neatrodo gerai. Leiskite jiems būti savimi, kad nuotrauka išeitų tikroviška.

Jei norite išgauti šiltą ir autentišką žmonių išraišką, paprašykite visų užsimerkti ir pagalvoti apie ką nors labai gražaus. Palaukite keletą sekundžių ir liepkite atsimerkti. Tą akimirką, kai jie pažvelgs į jus, jų veidų išraiška bus žavi ir natūrali.


Kaip nereikėtų daryti


Tinkama kompozicija

4. Leiskite vaikams būti savimi

Fotografuojant vaikus svarbiausia nedaryti to per prievartą. Tiesa ta, kad vaikai nebūna ramūs, jei verčiate juos daryti tai, ko jie nemėgsta. Nuotraukoje matysite nuobodžius veidus ir vaikai bus irzlūs – tai visai nepanašu į brangią akimirką, kurią norėtumėte prisiminti. Daug geriau su vaikais bendrauti linksmai ir paversti viską žaidimu. Leiskite jiems kvailioti, dūkti, juokaukite su jais ir turėsite žavių, spontaniškų nuotraukų.


Kaip nereikėtų daryti


Tinkama kompozicija

5. Nesislėpkite už kadro

Nesvarbu, kas jūs: profesionalus fotografas ar tiesiog artimuosius fotografuojantis šeimos narys, nebūkite per daug rimtas. Fotografija – išraiškų, jausmų ir prisiminimų saugojimo menas. Žiūrėdami į nuotraukas po 20 metų norėsite prisiminti mielą akimirką, kurią buvote kartu su artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis, todėl pritaisykite fotoaparatą ant trikojo, sufokusuokite vaizdą ir užfiksavę fokusuotę galėsite kartu su visais nevaržomai plepėti, juoktis ir bendrauti, kad prisiminimai būtų išties žavingi. Visiems bus linksmiau, o jums greičiau pavyks pasiekti geresnių rezultatų.


Kaip nereikėtų daryti


Tinkama kompozicija

 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
urte