Namai > Interjeras > Vaikų kambarys: atsakingai...
 

Vaikų kambarys: atsakingai suplanuota erdvė ugdo ir stiprina


2014 11 28 | Autorius: Parengė Žydrė Dargužytė
 

Vaikų kambario įrengimas bet kuriems tėvams įprastai sukelia nemažai klausimų, mat mažieji gyventojai nuolat auga, o keičiantis jų poreikiams, turi keistis ir gyvenamosios aplinkos sąlygos – interjeras, baldai, kiti reikalingi objektai. Tam, kad nereikėtų investuoti pernelyg dažnai ir netektų vėl iš naujo keisti baldų, mažųjų gyventojų erdvę atsakingai suplanuoti patartina iš karto – specialistai rekomenduoja numatyti ne tik funkcines zonas, bet ir tai, ar pasirinkti baldai bus pritaikomi vėlesniame vaiko raidos etape.

Vaiko kambarys – jo tvirtovė

Vaikas savo kambaryje praleidžia labai daug laiko – čia žaidžia, miega, bendrauja, sportuoja, kuria. Esant tokiam plačiam veiklų spektrui, būtina, kad ši erdvė būtų ne tik patogi, bet ir padedanti tobulėti. Kuo geriau savo kambaryje jausis vaikas, tuo daugiau poreikių galės patenkinti. Interjero dizaineriai pabrėžia, kad vienas iš pagrindinių vaikų kambario interjero elementų – baldai. Jie turi būti funkcionalūs ir maloniai nuteikiantys, spalvingi. Vis dėlto pagrindinis dėmesys skiriamas baldų funkcijoms ir mobilumui. Naujausios tendencijos vaikų kambariuose itin patrauklios – dauguma šiuolaikinių baldų yra daugiafunkciniai ir pritaikyti pagal konkrečius poreikius.

Dar prieš kelerius metus Lietuvoje tėvai galėjo tik pasvajoti apie tokius baldus vaikų kambariui, kurie galėtų būti tinkami nuo pat mažens iki paauglystės ar dar vėlesnio laikotarpio. Toks sprendimas vaiko raidos procese itin svarbus. Vaikiškus baldus gaminančių įmonių atstovai pastebi, kad vis daugiau tėvų linkę investuoti į tokius baldus, kurie ne tik ilgaamžiai dėl savo techninių charakteristikų, bet ir dėl tarnavimo laiko.

Baldai, padedantys optimaliai išnaudoti erdvę

Šiuolaikiški vaikų kambario baldai padeda sutaupyti vietos, mat visi reikalingi šios erdvės elementai – lovos, stalas, spinta, stalčiai, lentynos – gali būti sujungti į vieną spalvingą sistemą. Toks sprendimas yapč patogus tada, kai kambario plotas nedidelis, o jame auga du ir daugiau vaikų. Dviejų lovų komplektas (viena pirmajame aukšte, kita – antrajame) patogus, mat įprastai komplektuojamas su laipteliais arba kopėtėlėmis, kuriomis lengva pasiekti aukščiau esančią lovą.

Po viršutine lova esanti minikomodėlė ir spintelė yra atskiri baldai, todėl esant poreikiui juos nesunku pastatyti į kitą vietą, taip sukuriant papildomos erdvės žaidimams ar kitoms veikloms.
Įvairaus dydžio stalčiai, spintelės, lentynos leidžia vaikui patogiai naudotis kambaryje esančiais daiktais ir juos saugiai pasiekti. Toks sprendimas suteikia galimybę ne tik sutaupyti vietos, bet ir sukurti patogią erdvę vaikų poilsiui ir veikloms. Be to, vaikams paaugus, baldus galima atskirti vieną nuo kito ir perkelti į norimas atskiras erdves. Tai – tarsi kūrybiška mozaika, kurios dalis įmanoma kada tik panorėjus dėlioti pagal individualius poreikius.

Labai svarbu tai, kad kompaktiški vaikų kambario baldai, būdami daugiafunkciniai, padeda teisingai paskirstyti vaikų kambario plotą į funkcines zonas: poilsio, darbo, kūrybos, žaidimų ir pramogų. Vaikas, suvokdamas, jog viskas jo erdvėje yra preciziškai sutvarkyta ir išdėliota, stengiasi palaikyti tvarką kambaryje, nes bendras vaizdas įpareigoja rūpintis savo gyvenamąja vieta. Taip ugdomas atsakomybės ir tvarkos jausmas. Be viso to, vaikui lengva prižiūrėti ir tvarkyti savo kambarį, nes viskas, ko jam reikia, lengvai pasiekiama ir nėra pavojaus, kad mažylis užsigaus ar susižeis.

Dar vienas svarbus vaiko kambario elementas jo darbo kampelyje – stalas. „Reguliuojamas aukštis, pakeliamas stalviršis, puikus mobilumas, kelios funkcijos – vieta telefonui, puodeliui ar gertuvei – leidžia rašomąjį stalą vertinti kur kas labiau, o svarbiausia – mėgautis patogumu ir asmeniniu komfortu“, – patirtimi dalijasi vaikų baldų gamintojai.

Namuose kaip sporto salėje?

Rūpinantis vaikų baldų funkcionalumu, reikia nepamiršti, kad jiems itin svarbus fizinis aktyvumas, todėl kambaryje patartina sukurti minisporto erdvę – tam puikiai tiktų prie sienos ar lubų montuojamos gimnastikos sienelės, įprastai galinčios atlaikyti iki 150 kg svorį.
Vadinamosios „švediškos sienelės“ nesukelia sunkumų jas pritvirtinti net ir mažoje erdvėje.
„Įprastai tokių sportinių įrenginių komplektuose yra skersinis, virvė, žiedai, virvinės kopėčios ir trapecija. To iš esmės pakanka atlikti nesudėtingiems pratimams, užtikrinantiems gerą savijautą ir reikiamą fizinį aktyvumą sėkmingai vaiko raidai“, – pastebi UAB „Puikio“ savininkė Vilma Gedeikienė.

Mieli ir reikšmingi aksesuarai

Kai vaikų kambario funkcinės zonos jau suvaldytos, ir yra aišku, kokie baldai, sportiniai įrenginiai padės mažiesiems namų gyventojams tobulėti, itin svarbu nepamiršti mielų smulkmenų, kurios gyvenimą daro žaismingesnį, įdomesnį ir netgi jaukesnį.

Kilimai, šviestuvai, sėdmaišiai, užuolaidos, dėtuvės – visa tai suteikia kambariui išskirtinumo ir įkvepia dar aktyviau veikti. Ne paslaptis, kad vaikams labai svarbu grindys – juk čia jie mėgsta sėdėti kur kas labiau nei ant kėdžių.

Paįvairinus interjerą spalvingais, natūralaus pluošto kilimėliais, pavyzdžiui, su herojais ar kitais mėgstamais personažais, kambarys taps tikra pasakų karalyste. Sveikatai nekenksmingos, lengvai prižiūrimos medžiagos leis vaikams dar labiau atsipalaiduoti, nes žaisti pandos, drambliuko ar princesių oazėje – išskirtinis laikas.

Suderinus funkcionalumą, kokybę ir praktiškumą su skoningomis interjero detalėmis, vaikų erdvė taps tokia, kurioje būdami mažieji jausis sveiki, laimingi, pasitikintys savimi ir suvokiantys, kaip svarbu gyventi harmoningai, suvokiant, jog viskas, kas mus supa, daro poveikį mūsų emocijoms ir sveikatai.

www.puikio.lt


 
Taip pat skaitykite
Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Kaip apibūdintumėte svajonių virtuvę? Ar ji būtų erdvi, moderni, minimalistiškai jauki bei su įmontuota modernia, patogaus valdymo...

Rašyti komentarą

 
nomeda
2016-08-23 14:47:31
Tikrai reikia gerai apgalvoti, prieš įrengiant vaiko kambarį. Ne tik kuriant interjerą, bet ir kad baldai būtų patogūs ir iš kokybiškų medžiagų. Mes rinkomės tokius http://www.shtormbaldai.lt/vaiku-kambario-baldai/
Olga
2015-03-22 23:34:41
Būtinas dalykas vaiko kambariui - kreida arba markeriu rašomas sienų lipdukas. Didžiulis atradimas ir labai prilipęs. Turime jau daugiau nei metus ir vis dar naudojame. Mes turim abu ir kreida ir markeriu rašomus lipdukus. Mažylė piešia, o vyresnysis mokosi - sprendžia užtuotis, rašo anglų žodžius. O aš jiems užrašau priminimus. Pirkome www.lipdukai.eu
Silwija
2015-01-12 19:40:25
Viską, ko reikia vaikų kambariui, galima įsigyti varlėje - ir baldų, ir žaislų, ir kt. Ir už labai gerą kainą :) tikrai rekomenduoju pažiūrinėti - prekių asortimentas tiesiog milžiniškas. Savo mažiukui čia dažnai perku. Kas man patinka - varlė siūlo daugybę atsiskaitymo būdų. Jeigu prekes pasiimi vietoje pats - nereikia mokėti už pristatymą. Jeigu atsiskaitai grynais - tada dar iš pradžių gali apžiūrėti prekę, t.y. nepirkti katės maiše. Nes kartais būna, kad paskutinę minutę apsigalvoji. Nors man varlėj nekokybiškų prekių niekad nepasitaikė :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Auguste