Namai > Augintiniai > Pelėda žvaigždėtomis...
 

Pelėda žvaigždėtomis akimis (foto)


2014 11 20 | Autorius: Mama.lt
 

Žmones žavi kiek baugus pelėdų ūbavimas, jų paslaptingumas, absolučiai tylus skrydis ir didžiulės, apvalios, gintaro spalvos akys. Apuoko Dzeuso akys dar ypatingesnės - jose slypi žvaigždėtas nakties dangus.

Vieną rytą Pietų Kalifornijos gyventojas ant savo namų slenksčio rado susižeidusią pelėdą. Žmogus paukštį nuvežė veterinarui, kuris nustatė, kad tai vakarinis apuokėlis (lot. Megascops kennicottii). Specialistas iškart pastebėjo neįprastas, mėlynas ir tarsi žvaigždėmis papuoštas paukščio akis - apuokas buvo aklas dėl įgimtos kapsulinės kataraktos ir atsitrenkęs į sieną nestipriai susižalojo.

Jis buvo perduotas laukiniais gyvūnais besirūpinančio centro darbuotojams, kurių pastangų dėka apuokas atsigavo, tačiau, dėl savo aklumo, negalėjo būti paleistas į laisvę.

Paukštis buvo pavadintas Dzeusu, senovės graikų dangaus ir griaustinio dievo garbei. Dabar jis tebegyvena centre, uokse, kuris pastatytas šalia centro įkūrėjo Paulo Hahno stalo.

Darbuotojai teigia, kad Dzeusas yra visiškai prijaukintas, draugiškas, mielai leidžiasi glostomas, visiškai nesibaimina nuolatinės lankytojų kaitos: „Jis moka susilieti su aplinka ir dauguma žmonių jo nė nepastebi iki kol neparodome. Jis toks ramus ir tylus, kad daugelis mano, jog tai pliušinis žaisliukas ar iškamša, tačiau jam nubudus ir atsimerkus žmonės taip nustemba ir susižavi, kad net apsiašaroja“, - kalbėjo Dzeuso prižiūrėtojai.

Jie taip pat teigia, kad neįprastos paukščio akys atkreipia dėmesį ne tik į Dzeusą, bet ir paskatina žmones pasidomėti šia apuokų rūšimi, jų pačių bei jų gyvenamosios aplinkos išsaugojimu, tad paukštukas, nepaisant savo negalios, pelnytai vadinamas geriausiu savo rūšies ambasadoriumi.


 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Roberta