Namai > Interjeras > Namų kūrimas pagal fengšui
 

Namų kūrimas pagal fengšui


2015 01 17 | Autorius: Mama.lt
 

Tikriausiai daugeliui teko girdėti apie fengšui - kinų praktiką, kuri moko susikurti harmoningą, įkvepiančią ir gyvybinės energijos kupiną aplinką bei gyvenimo būdą. Seniau fengšui turėjo tiesiog milžinišką įtaką kiekviename žingsnyje, tačiau iki šių dienų aktyviai taikoma tik namų kūrimo praktika.

Fengšui istorija

Žodis fengšui susideda iš dviejų kiniškų rašmenų, reiškiančių du atskirus žodžius: feng, tai vėjas, o šui – vanduo. Šis gyvenimo mokymas tampriai susijęs su astrologija, religija ir filosofija, o jo pagrindą sudaro energijos sutelkimas ir harmonizavimas žmogaus tikslams.

Istorikams žinoma, kad fengšui egzistuoja jau daugiau nei 2 000 metų, tačiau kai kurie specialistai teigia, kad šis mokymas gyvuoja apie 5 000 metų. Mokslininkai sutinka, kad panašų į dabartinį pavidalą šis mokymas įgavo Tangų dinastijos laikais, apie 600-uosius metus – rašytiniai šaltiniai rodo, kad fengšui specialistai dirbo imperatoriaus rūmuose, padėjo atsirinkti tinkamus tarnus, prižiūrėjo buitį, formavo aplinką.

Ilgainiui fengšui skilo į dvi pagrindines mokyklas: Simbolių ir Kompaso. Senesmės Simbolių mokyklos atstovai harmoniją kuria pasinaudodami Rytų kultūrose puikiai žinomais ir suprantamais vaizdiniais – tigrais, vėžliais, drakonais. Naudojamos įvairios figūrėlės, būdingos spalvos. Kompaso mokykla atsirado, savaimje supratama, išradus kompasą - jai priklausantys meistai aplinką formuoja naudodami šį įrenginį ir atsižvelgdami į konkretų žmogų, kuris leis laiką, dirbs ar ilsėsis kuriamoje erdvėje.

Seniau fengšui paslaugos buvo prieinamos tik imperatoriams, tačiau ilgainiui atsirado daug mokytojų, šis mokymas tapo populiaresnis ir prieinamesnis visuomenei. Kiekvienas fengšui meistras savaip interpretavo šio mokymo taisykles ir jų taikymą, siekė atsidaryti savo mokyklą. Kita vertus, visus mokytojus ir jų suvokimą apie fengšui vienijo harmoningos aplinkos kūrimo filosofija – pagal ją siekiama atrasti aplinkoje egzistuojančias jėgas ir prie jų prisitaikyti, nesistengti jų pažaboti bei šitaip užtikrinti nenutrūkstamą gyvybinės Či energijos tėkmę.

Bendrosios namų kūrimo pagal fengšui taisyklės

Vaizdas pro langą. Itin daug dėmesio skiriama vaizdui pro langą, tad siūloma rinkis namus pro kurių langus būtų matoma kuo daugiau gamtos. Itin neigiamai veikia priešais langus esančios statybos, elektros laidai. Manoma, kad nuo negatyvios išorėje esančios energijos apsaugo ją sugeriantys augalai – pelargonijos, kaktusai, bazilikai, juos dera auginti ant palangių. Languose siūloma kabinti taisyklingo aštuonkampio veidrodėlius Ba Gua, kurie atspindi blogį. Negatyvią energiją taip pat išsklaido lauke pakabinti varpeliai.

Aštrūs daiktai ir kampai. Pagal fegšui mokymą labiausiai energiją išbalansuoja aštrūs daiktai bei kampai – siūloma rinktis aptakius baldus, o peilius, šakutes, adatas, žirkles laikyti stalčiuje arba dėkluose. Jokiu būdu negalima sienų puošti dekoratyviais ar tikrais kardais, durklais. Manoma, kad aštrių daiktų įnešamą negatyvią energiją išskaido ir sugeria geltona ir žalia spalvos.

Dulkės, nešvara. Vienas paprasčiausių fengšui patarimų yra palaikyti švarą ir tvarką namuose. Manoma, kad sujaukti, purvini, dulkėti namai yra energetiškai nešvarūs, išbalansuojantys gyvybinę energiją. Namų tvarkymas, ypač šlavimas yra vienas fengšui ritualų – tvarkytis pradedama nuo lauko durų, šitaip į vis švarėjančius namus kviečiama teigiama gyvybinė energija.

Gėlės. Fegšui teigia, kad gėlės skleidžia taiką, harmoniją, ramina. Patartina rinktis plačialapes, žydinčias gėles, tačiau jos turėtų augti vazonuose, skintos gėlės simbolizuoja mirtį, sleidžią negatyvią energiją. Spygliuotos gėlės išskaido energiją, tad jų nederėtų laikyti kambario viduryje, tačiau jos ypatingai tinkamos auginti ant palangės – spygliai apsaugo nuo namų išorėję esančio blogio, nelaimių.

Daiktų perteklius. Fengšui taip pat siūlo neapsikrauti nereikalingais daiktais, namuose palikti pakankamai erdvės, kad energija galėtų laisvai cirkuliuoti. Būtina išmesti sulūžusius, neveikiančius daiktus.

Miegamasis pagal fengšui

Miegamasis turėtų būti įrengiamas šiaurinėje namų pusėje, miegamojo lovą dera statyti šiaurinėje kambario pusėje.

Lova. Patogi, vientisa miegamojo lova turėtų būti šio kambario pagrindu ir centru. Fengšui moko, kad energija gali laisvai tekėti ir padėti žmogui puikiai jaustis tik, jeigu prie lovos galima laisvai prieiti iš abiejų pusių. Lovos čiužinys privalo būti vientisas. Lovos nedera statyti kojūgaliu priešais duris – šitoks gulėjimas simbolizuoja mirtį, lavonai išnešami kojomis pro duris, tačiau lovos galvūgalis turi būti atremtas į sieną, tai užtikrina stabilumą, santykių tvirtumą.

Lentynos. Fengšui draudžia pakabinamas lentynas, kadangi jos slegia, trukdo susikaupti ir pailsėti, o tas ypač aktualu miegamajame. Labiausiai energiją išbalansuoja ir jos tėkmei trukdo virš miegamojo lovos pakabintos lentynos, kurios miegant tarsi spaudžia galvą.

Durys. Miego metu visos durys miegamajame turi būti sandariai uždarytos – privaloma užverti ne tik šio kambario duris, bet ir jame esančių spintų, spintelių dureles, sustumti stalčius. Uždara erdvė sukoncentruos energiją, kuri ne tik suteiks jėgų, padės pailsėti, bet ir pagerins santykius su mylimuoju.

Svetainė pagal fengšui

Rytai yra laikomi šeimos gerbūvio ir sveikatos zona, tad tai itin palanki vieta svetainei (arba virtuvei). Svetainę taip pat galima įrengti namų centre.

Sofa. Sofą būtina atremti į sieną (geriausia rytinėje kambario pusėje) – tai simbolizuoja stabilumą, šeimos darna, tarpusavio meilę. Blogas ženklas, jeigu sėdėdami svetainėje nematote durų, nuolat sėdite į jas atsukę nugarą, pagal fenšui mokymą praleidžiate geras progas, į pagrindinę namų zoną neįsileidžiate teigiamos energijos.

Veidrodis. Veidrodis yra svarbus fengšui elementas, kuris tarsi padvigubina, tai ką turite, padidina gyvybinės energijos Či kiekį. Idealu, jeigu svetainėje pakabintame veidrodyje atsispindi per langą matoma gamta, medžiai, vandens telkinys.

Paveikslai. Paveikslai, kaip ir veidrodžiai, suintensyvina energetiką. Svetainėje dera kabinti namų laimę, šeimą simbolizuojančius paveikslus ar nuotraukas. Reikėtų vengti agresyvių, piktų, tamsių, o taip pat vienatvę simbolizuojančių paveikslų (pavyzdžiui, vienišos moters, vieno vaisiaus). Pietinėje svetainės pusėje pakabintas arklio paveikslas ar nuotrauka į namus ir šeimą pritraukia sėkmę.

Virtuvė pagal fengšui

Virtuvę siūloma įrengti rytinėje namų pusėje.

Atskirtos stichijos. Fengšui moko aiškiai atskirti ir nemaišyti skirtingų stichijų, tad vandenį simbolizuojanti kriauklė ir ugnį reiškianti viryklė negali būti ant vieno paviršiaus, įmontuotos į vieną stalviršį, jos turėtų būti atskirose spintelėse.

Šaldytuvas. Šaldytuve visada turi būti maisto, kuo daugiau, tuo geriau. Tuščias šaldytuvas traukia nesėkmes, simbolizuoja badą.

Stalas. Dera rinktis apvalų arba daugiakampį stalą, o štai tradicinis, stačiakampio stalas traukia pykčius ir nesutarimus. Valgant stalą reikėtų nukrauti kuo gausiau, ant jo sudėti viską, ka turite, idealu, jeigu stalas atsispindi veidrodyje, kuris tarsi padvigubina gausą, sotumą, turtą.

Vaikų kambarys pagal fengšui

Vakarai yra vaikų,o taip pat ir kūrybos zona, tad šioje namų pusėje geriausia įrengti vaikų kambarį ar dirbtuves.

Lova. Vaiko lova, kaip ir suaugusiųjų, turėtų būti įremta į siena galvūgaliu, prie jos turi būti įmanoma prieiti iš abiejų pusių, nereikėtų miegoti kojomis į duris.

Judėjimas. Nuolatinis judėjimas simbolizuoja augimą, tobulėjimą, tad vaikų kambariui ypač tinka virpantys papuošimai, girliandos.

Puošyba. Vaikų kambarį dera puošti gamtiniais elementais, kurie simbolizuoja gyvybę, dinamiškumą, tačiau juos reikia rinktis atsargiai. Vaikų kambariui netinka agresyvių ir šaltų gyvūnų (tigrų, liūtų, driežų, gyvačių) atvaizdai, tačiau idealu naudoti namų ūkyje gyvenančių galvijų ir paukščių (karvių, jaučių, vištų, kačių, šunų) atsvaizdus, figūrėlės.

Vonios kambarys pagal fengšui

Vonios kambarį siūloma įrengti rytuose. Rytinę vonios kambario pusę dera puošti harmonizuojančiais elementais – gėlėmis, jums mielomis skulptūromis, žvakėmis.

Vonia ir tualetas. Fengshui mokymas tualetą ir vonios patalpą siūlo atskirti, tačiau, jeigu vonia ir klozetas yra vienoje patalpoje, tai juos reikėtų atskirti sienele ar širma.

Prietaisai. Visi elektros prietaisai išskaido gyvybinę energiją, kuri ypač svarbi ryte, vos nubudus, besišvarinant – skalbimo mašiną ir džiovyklę reikėtų slėpti spintelėse, elektrines skutimosi mašinėles, feną ir panašias smulkmenas taip pat reikėtų suslėpti į dėžutes, stalčius ar spinteles.

Spalvos. Vonios kambariui labiausiai tinka pasteliniai neutralūs atspalviai ir raudonos, ugnį simbolizuojančios detalės.

Darbo kambarys pagal fengšui

Šiaurinė dalis yra laikoma karjeros ir darbo zona, tad darbo kambarį reikėtų įrengi labiausiai į šaurę pasisukusioje patalpoje. Jeigu turite tik nedelę darbo zoną, tai ją formuokite ties šiaurine kambario siena.

Kristalai. Manoma, kad kristalai, skaidrūs akmenys padeda susikaupti, išgrynina mintis, gerina loginį ir analitinį mąstymą, tad jie ypač tinkami darbo kambaryje, padėti ant darbo stalo, kuo arčiau jūsų galvos.

Akvariumas. Vanduo yra viena iš dviejų svarbiausių fengšui stichijų (antroji yra vėjas), tad šis elementas labai svarbus kiekvienuose namuose. Akvariumas simbolizuoja turtus ir klestėjimą, tad jį verta laikyti darbo kambaryje arba netoli tos vietos, kuroje dirbate.

Gyvūnai. Darbo kambaryje tinka laikyti veržlių, protingų ir kiek agresyvių gyvūnų figūrėles ar paveikslus su jų atvaizdais, tai liūtai, tigrai, gyvatės, drakonai.

Prieškambaris

Manoma, kad prieškambarį ir įėjimą į namus tinka įrengti ten kur norima, tačiau svarbu tinkamai parinkti durų spalvą: pietūs – raudona, šiaurė – tamsiai mėlyna, juoda, rytai, pietryčiai – natūrali medžio, vakarai, šiaurės vakarai – ochros, geltona, pietvakariai, šiautės rytai – balta.

Durys. Lauko durims fengšui skiria ypatingą dėmesį – juk jos traukia gyvybinę energiją ir atbaido blogį. Durys siūloma gausiai puošti, virš jų kabinti blogį nubaidančius varpelius, aštuonkampius veidrodėlius Ba Gua ar saugančius šunis Fu.

Veidrodis. Labai didelė klaida – priešais duris pakabintas veidrodis. Manoma, kad geri žmonės traukia ir kaupia teigiamą energiją, kurią vėliau parsineša namo. Veidrodis šią energiją tarsi atspindi, neleidžia jai patekti į namus.

Spalvos. Prieškambarį siūloma dažyti sėkmingomis, teigiamą energiją pritraukiančiomis spalvomis – labiausiai tinka geltona, persikų, aukso, o taip pat visi žali atspalviai.

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (155)
Justukas