Sveikata > Vaiko sveikata > Kūdikio pilvo diegliai:...
 

Kūdikio pilvo diegliai: kaip padėti vaikeliui?


2018 03 12 | Autorius: Mama.lt
 

Kartais, atrodytų, sveikas, pavalgęs, išsimiegojęs ir prižiūrėtas vaikelis ima verkti ir nesiliauja to daręs net kelias valandas, vaikelis raitosi, niekaip negali nurimti... Kas jam? Tikriausiai mažylį kamuoja gan dažna, bet labai nemaloni problema - pilvuko diegliai.

Kaip atpažinti kūdikio pilvuko dieglius?

Pagrindinis kūdikio pilvuko dieglių požymis yra labai ilgas, graudus verkimas, mažylis verkia tris - keturias valandas, tai kartojasi kelis kartus per savaitę ir jo niekaip nepavyksta nuraminti. Vaikelio nedžiugina jam įprastai patinkantys dalykai - mamos niūniavimas, nešiojimas, supimas. Iš pažiūros jis sveikas, pavalgęs, pamiegojęs, nesukaitęs ir nesušalęs, tačiau, nepaisant visko, kūdikis nesiliauja verkęs.

Diegliukai prasideja antąją naujagimio gimimo savaitę (jeigu vaikelis gimė neišnešiotas, tai vėliau) ir tęsiasi iki 3-6 mėnesio.

Pilvuko dieglių požymiai:

 • Labai ilgas verkimas, negalėjimas nusiraminti.
 • Kietas, išsipūtęs pilvukas.
 • Dažnas riaugėjimas ir oro gadinimas.
 • Dažnas atpilimas.
 • Neramumas, vaikelis nuolat muistosi, spardosi, verkdamas iš skausmo gniaužia kumštelius.

Turėtumėte suprasti, kad ilgą mažylio verkimą, irzlumą, neramumą gali sukelti ne tik pilvuko diegliai, bet ir kitos priežastys:

 • Skausminga infekcija (ausų, šlapimo takų).
 • Smegenų ir nervų sistemos problemos.
 • Akių ligos, padidėjęs spaudimas akyse.
 • Širdies tirmo pokyčiai, širdies ydos.
 • Kaulų lūžis.
 • Išvarža.

Kodėl kūdikį kamuoja pilvuko diegliai?

Mokslininkai ir medikai ilgą laiką tiria mažylius ir bando nustatyti tikslią pilvuko dieglių priežastį, tačiau jiems to padaryti kol kas nepavyko - surasta ir aprašyta daug dieglius sukeliančių būklių, kurios gali gali veikti kompeksiškai. Taip pat manoma, kad diegliai gali kilti dėl to, kad mažylio virškinimo ir nervinė sistemos nėra iki galo subrendusi.

Kūdikio pilvuko dieglių priežastys:

 • Virškinimo sutrikimai (ypač, jeigu vaikelis yra maitinamas mišinuku ir netoleruoja laktozės, pakeitus augalinio pieno pagrindo mišinuku problema turėtų išnykti. Algergiškų, tam tikrų maisto produktų netoleruojančių, krūtimi maitinamų vaikų mamoms taip pat dera koreguoti savo mitybą, atsisakyti tam tikrų produktų).
 • Refliuksas (rėmuo, atsiranda, kada skrandžio turinys kartu su rūgštimis pakyla į stemplę ir ją degina).
 • Nesubrendusi virškinimo sistema (dėl to kyla žarnymo spazmai).
 • Oras viršikinimo trakte, pilvo pūtimas.
 • Hormoninis disbalansas.
 • Jautrumas aplinkai.
 • Nesubrendusi nervinė sistema (manoma, kad pernelyg didelis kūdikio kalbinimas, baldymas intensyviai žaisti, daug dirgiklių kelia stresą nebrandžiai nervinei sistemai ir tai pasireiškia oilvuko diegliais).

Kaip padėti pilvuko dieglių ir žarnyno pūtimo kamuojamam kūdikiui?

Įsitikinus, kad vaikeliui skausmą ir nepatogumą sukelia būtent pilvuko diegliai galima pasitelkti eilę nesunkių būdų, kurie efektyviai ir greitai padės mažyliui. Jūs neturėtumėte pradėti iškart ieškoti vaistų, nes jų poveikis dažniausiai vienartinis ir trumpalaikis.

Būdai sumažinti kūdikio pilvuko dieglius:


 
Taip pat skaitykite
Atšalus orams mažyliai (ypač lankantys ugdymo įstaigas) įsisuka į nesibaigiantį peršalimo ligų maratoną - vos pasveikęs...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Dažniausiai būtent mamos rūpinasi ne tik savo, bet ir vaikų sveikata, o ypatingo dėmesio kasdien reikalauja dantukų priežiūra. Trys mamos...

Rašyti komentarą

 
MARIAN NELSON
2018-03-21 04:29:02
paskolos! paskola! paskolos!Ar jūs ieškote geros reputacijos ir akredituotos privačios paskolos įmonė, kuri teikia paskolas gyvenimo galimybę.Mes siūlome visų rūšių paskolų labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolų, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolos konsolidavimas ir daug daugiau.Jums buvo atmestas bankų ir kitų finansų įstaigų?Ar jums reikia konsolidavimo paskolą arba hipoteką? DAo, atrodo ne daugiau kaip mes esame čia, kad visas savo finansines problemas praeities dalykas.Mes skolina lėšas asmenims ir įmonėms, kurioms reikia finansinės pagalbos norma 2 %.Ne reikia socialinio draudimo numeris ir nėra kredito patikrinimą, reikalingą, 100 % garantuotas.Noriu naudoti šią laikmeną jums pranešti, kad mes teikiame patikimas ir remia pagalbos ir mes mielai jums pasiūlyti paskolą.Tada atsiųskite mums el. laišką adresu: (mariannelson2012@gmail.com) kreiptis dėl paskolos
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (194)
Adriana