Sveikata > Šeimos sveikata > Dėmesingas (mindfulness)...
 

Dėmesingas (mindfulness) valgymas ir valgymas „auto pilotu“


2014 10 23 | Autorius: Mama.lt
 

Dėmesingas (mindfulness) valgymas ir valgymas „auto pilotu“

Įsivaizduokite, kad darbo kabinete dirbate kompiuteriu, artėja projekto baigimo terminas, skubate, esate šiek tiek įsitempęs. Žvilgterėję į kompiuterio monitoriu pastebite, jog dabar preišpiečių metas, valgysite vanilinį pudingą, kurį atsinešėte iš namų.

Įsidedate pirmą šaukštelį į burną. Jaučiate malonų švelnų saldumą. Kitas kąsnis. Vis dar skanu. Žvilgterite į kompiuterį, nusprendžiate panaršyti internete. Įsijungete informacinį portalą, akis užkliūna už dar vieno politinio skandalo, vėliau informacijos apie greit vyksiantį koncertą, vėliau apie tai, kokius vardus šiais laikais duoda vaikams. Vis dar valgote ir staiga pastebite, jog pudingas tiesiog dingo.

Pradingusio maisto detektyvas

Kur dingo visas smagumas? Pudingo indelis (plius 50g daugiau už tą pačią kainą) tuščias, tiesiog išnykęs. O juk turėjote mėgautis mėgstamu desertu. Nepasitenkinimas. Imate mąstyti, jog gal suvalgyti pavakarius? Tuo tarpu iš kažkur ataidi kritiškas balselis „ką sau galvoji, juk stengiesi numesti svorio“.

Jei atpažinote save, jums būdingas nedėmesingas valgymas. Kadangi nesutelkėte viso dėmesio į maistą, valgydamas jaučiate mažiau malonumo, jums retai pavyksta užfiksuoti pirmuosius sotumo signalus, todėl dažnai persivalgote ar bent jau viršijate reikiamą jums kalorijų kiekį per dieną.

Dauguma žmonių valgo žiūrėdami TV, vairuodami, dirbdami, kalbėdami telefonu. Valgo per greitai, skubėdami sugriebti kitą kąsnį. Mūsų smegenys gerai gali susitelkti tik į vieną objektą vienu metu, dažnai užsiimdami kitais darbais neatkreipiame dėmesio į subtilius pilnumo ženklus, taigi valgyti nustojame tik tuomet, kai pasiekiame persivalgymo būseną arba kai maisto nebelieka. Kadangi norite mėgautis maistu, valgote daugiau, kad gautumėte daugiau pasitenkinimo.

Kas yra sąmoningas valgymas

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Artūras