Sveikata > Vaiko sveikata > Vaikas susirgo...
 

Vaikas susirgo vėjaraupiais! Ką daryti?


2014 08 05 | Autorius: Mama..lt
 

Dauguma mūsų su vėjaraupiais susipažinome jau vaikystėje, o vėliau susiduriame, kai serga mūsų atžalos. Tai viena dažniausiai pasitaikančių infekcinių ligų, kuria dažniausiai užsikrečia ikimokyklinukai bei pradinukai. Ką daryti, jeigu vaikas susirgo? Kaip jam padėti?

Vėjaraupius sukelia Varicella-Zoster virusas, plintantis oro lašeliniu arba tiesioginio kontakto būdu. Užsikrėtęs žmogus virusą platina dvi dienas iki pirmųjų bėrimo ženklų, visą bėrimo laikotarpį bei dar keletą dienų bėrimui pasibaigus. Bėrimų vietoje atsiradus šašiukams ligonis jau nebėra pavojingas.

Dažniausiai vėjaraupiais suserga 5-9 metų vaikai, labai retai užsikrečia kūdikiai. Mažylius iki 3 mėnesių saugo iš mamos gautas imunitetas, tačiau, jeigu mama pati nėra sirgusi turėtumėte atkreipti dėmesį į mažylio nuotaikos pasikeitimus, temperatūrą, bėrimus.

Vėjaraupių simptomai (simptomai pasirodo tik po 10-20 dienų nuo užsikrėtimo, tad stebėkite mažylį, jeigu jo aplinkoje buvo susirgusių):

Laikosi neaukšta temperatūra,
Vaikas tampa vangus, pavargęs, blogiau miega, nevalgo,
Atsiranda dėmelių, kurios netrukus virsta skysčio pripildytomis pūslelėmis, jos sutrūkus atsiranda šašas,
Beria visą kūną išskyrus delnus ir padus,
Gali išberti burnos gleivinę, lyties organus, šie bėrimai itin skausmingi,
Bėrimus stipriai niežti, vaikas kasosi, draskosi.

Vėjaraupių gydymas

Pastebėję bėrimus iškart kreipkitės į gydytoją, kuris paskirs tinkamiausią gydymą. Džiugu tai, kad nors vėjaraupiai ir nėra maloni liga, bet ankstyvame amžiuje užsikrėtę vaikai perserga lengvai ir greitai pasveiksta. Paprastai skiriami niežėjimą slopinantys vaistai, jeigu vaikučio imunitetas silpnas, tai ir antivirusiai vaistais. Temperatūra slopinama tik, jeigu ji aukštesnė nei 38,5. Draudžiama karščiavimą mažinti aspirinu, nes gali pasireikšti Reye sindromas.

Rekomenduojama gulėti lovoje, daugiau miegoti, jokiu būdu nebendrauti su nesirgusiais. Vertėtų vaikui siūlyti skystesnio, prėskesnio, nekaršto maisto - dėl burnos gleivinės bėrimų gali būti sunku valgyti, gerti karštus gėrimus. Reikėtų trumpai nukirpti vaiko nagus, galima uždėti pirštines. Nukritus temperatūrai vaiką reikėtų dažniau maudyti. Ligos laikotarpiu derėtų dažniau keisti patalynę, gerai išvėdinti kambarį, kuriame yra sergantis vaikas.

Pasistenkite surasti neaktyvios, nevarginančios, bet linksmo veikslos, kuri atitrauks vaiko mintis nuo ligos ir niežulio - galima dėlioti dėliones, skaityti, spalvinti, mokytis nerti ar megzti.

 


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (187)
Sandra