Vaikai > Vaiko priežiūra > Vaikelio nešiojimo privalumai
 

Vaikelio nešiojimo privalumai


2014 07 31 | Autorius: Mama.lt
 

Vaikelius, pasikabinusios ant krūtinės ar nugaros, nešiodavo ir tebenešioja daugelio kultūrų moterys, tačiau šiuolaikinės vakarietės šią tradiciją šiek tiek primiršo ir neretai yra labiau linkusios rinktis vežimuką. Siūlome išbandyti nešynę ar vaikjuostę ir dalinamės mažiukų nešiojimo privalumais.

Patogumas

Savaime suprantama, kad nebandžiusioms vaikelio nešiojimas gali pasirodyti gan nepatogus, tačiau yra eilė skirtingų nešynių, vaikjuosčių, slingų, egzistuoja daugybė pozų, kuriomis galima pasiguldyti ar pasisodinti mažylį. Tereikia skirti laiko pabandymams namuose ir jūs būtinai atrasite vaikelio nešiojimo būdą, kuris bus patogus tiek jums, tiek mažyliui.

Galėsite pamiršti apie vežimuko tempimą laiptais, siaurų praėjimų ir nelygaus gatvės grindinio keliamas problemas. Nešiodami mažylį galėsite sukiotis namuose, apsidirbti smulkius darbelius, naudotis kompiuteriu ar skaityti, žaisti su kitais vaikais.

Fizinė raida

Būdamas nešynėje mažylis junta mamos ritmą - jos kvėpavimą, širdies plakimo garsą, judėjimą. Tai stimuliuoja jo judesius, skatina prisitaikyti prie mamos, pačiam susirasti patogią pozą. Ženkliai greičiau tobulėja vaikelio vestibuliarinis aparatas, tad gerėja koordinacija ir pusiausvyra, mažylis greičiau stojasi, išmoksta vaikščioti. Pastebėta, kad neišnešioti mažyliai, dažnai būnantys ant mamytės rankų ar dažnai jos glostomi, liečiami, greičiau vystosi, jų svorio prieaugis didesnis ir spartesnis.

Psichinė būklė

Archaiškas gentis tiriantys antropologai pastebėjo, kad bendruomenėse, kuriose mažyliai nešiojami vienokio ar kitokio tipo nešynėse, ženkliai rečiau girdimas vaiko verksmas - tokie vaikučiai verkia tik keletą minučių per dieną. Žinoma, kad tai susiję ir su kitokiu gyvenimo ritmu, mažesniais aplinkinio pasaulio trikdžiais, silpnesniu triukšmu, tačiau nuolatinis buvimas prisiglaudus prie mamos užtikrina vaikelio saugumo jausmą.

Vaikų nešiojimą išbandžiusios šiuolaikinės mamos taip pat pastebi, kad verksniukai tampa žymiai ramesni, o juk tai itin svarbu! Verkimas yra didžiulio susijaudinimo atspindys, parodantis, kad mažylio organizme gausybė streso hormonų, kurie gali turėti neigiamos įtakos fizinei ir psichinei raidai. Nuolat verkiantis ir susijaudinęs vaikas nebestebi aplinkos, nesimoko.

Bendravimas

Vaikų nešiojimą išbandžiusios mamos teigia, kad susiformuoja itin stiprus mamos ir mažylio ryšys. Vaiko emocijas pavyksta nuspėti vien iš jo suspurdėjimo, veiduko išraiškos, skleidžiamų garsų. Mažyliui vos pasijudinus mama jau supranta, ko jis nori - ar metas valgyti, ar vaikelis negali užmigti dėl triukšmo, ar jam karšta, ar šalta, tad galima labai greitai patenkinti jo poreikius ir išvengti verkimo bei papildomo streso.

Ekonomiškumas

Įvairaus tipo, net ir pačių brangiausių nešioklių kaina, gerokai nusileidžia vežimukų kainoms, o puikią vaikjuostę nesunkiai pasisius net ir neįgudusi siuvėja - juk internetas tiesiog kupinas mokomųjų straipsnių, vaizdo siužetų, schemų.

Daugelis mamų, be vežimo, vis tik neišsiverčia, tačiau rečiau naudojant galima drąsiai pirkti pigesnį, padėvėtą, galbūt kiek prastesnės kokybės vežimuką.

Tėvelis, seneliai, giminaičiai

Mamytės ir vaiko ryšys formuojasi mažyliui dar augant mamos pilvelyje, jam gimus mama su vaikeliu tikrai praleidžia daugiau laiko nei kiti namiškiai, o kur dar švelnumo, meilės ir neapsakomo artumo kupinos maitinimo akimirkos...

Vaikelio nešiojimas yra puikus būdas kitiems namiškiams, ypač tėveliui, stiprinti ryšį su vaiku. Vargu ar tėčiui arba seneliams pavyks mažiuką ant rankų išlaikyti keletą valandų, o štai pasiguldžius ar patupdžius į nešynę, tai nekels jokių problemų!

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Erikas