Namai > Šventės > Kūdikio laukimo vakarėlis
 

Kūdikio laukimo vakarėlis


2016 05 31 | Autorius: Mama.lt
 

Kūdikio laukimo vakarėliai yra itin populiarūs anglakalbėse šalyse, tačiau tikrai verta prisijaukinti šią puikią tradiciją! Tokia šventė yra nuostabi proga pasidžiaugti paskutinėmis nėštumo akimirkomis, pabendrauti su artimiausiomis draugėmis ir giminaitėmis bei susirinkti reikalingą kraitelį mažyliui.

Angliškai šis vakarėlis vadinamas baby shower, t.y. kūdikio lietus - toks pavadinimas simbolizuoja vaikelio ir jo mamos apipylimą dovanomis. Manoma, kad tradicija kilo iš jau Viktorijos epochoje egzistavusių nuotakos vakarėlių, kurių metu būsimoji žmona gaudavo ne tik buičiai reikalingų daiktų, bet ir santuokinio gyvenimo patarimų.

Kūdikio laukimo vakarėliai įprastai rengiami tik laukiant pirmojo mažylio, dažniausiai 6-8 nėštumo mėnesį, tačiau viskas priklauso nuo nėštukės savijautos ir pageidavimų. Šioje šventėje tradiciškai dalyvauja tik moterys ir merginos, o jų antrosios pusės bei būsimasis tėvelis tuo metu surengia vyrišką kūdikio laukimo vakarėlį bei išsiruošia stebėti sporto varžybų, žvejoti ar tiesiog pasinaudoja proga praleisti linksmą vakarą gurkšnojant alų.

Kūdikio laukimo vakarėlis dažniausiai vyksta nėščiosios namuose, o jo rengimu bei namų tvarkymu šventei pasibaigus pasirūpina artimiausios būsimosios mamos draugės. Vakarėlio metu moterys vaišinasi nedideliais užkandžiais bei gaivaisiais gėrimais, dovanoja praktiškas ir reikalingas dovanas mamai ir netrukus gimsiančiam mažiukui bei žaidžia žaidimus.

Kūdikio laukimo vakarėlio žaidimai

Degustacija. Nupirkite arba namuose paruoškite įvairiausių kūdikių mišinukų, nuimkite etiketes. Žaidimo tikslas yra jų paragauti ir pasistengti kuo tiksliau nustatyti ingredientus.

Berniukas ar mergaitė. Vakarėlio pradžioje persiųskite gražų storesnio popieriaus lapą, kuriame moterys turėtų pažymėti, kokios lyties mažylio jos tikisi. Žinoma, tai tinka tik, jeigu jūs neviešinate (arba pati nežinote) vaikelio lyties.

Žirnis ir pupa. Paprašykite visų atsinešti savo bei savo antrųjų pusių, suaugusių vaikų vaikystės ir kūdikystės nuotraukų, jas sudėkite į krepšį ir traukite po vieną. Vakarėlio dalyvėms reikia atspėti, kas yra nuotraukoje.

Mamos pilvas. Kiekviena dalyvė gauna progą atsikirpti gabalą siūlo ar kaspino. Tikslas atkirpti pagal mamos pilvo apimtį - tiksliausiai atkirpusiai moteriai galima padovanori smulkų priziuką.

Palinkėjimai. Tegul kiekviena dalyvė parašo po palinkėjimą ant sauskelnių - jas vėliau galėsite panaudoti, o vystydama mažiuką prisiminsite linksmą vakarėlį ir mylimas drauges. Dalyvės taip pat gali parašyti ir po laišką vaikeliui, suaugus jam bus labai miela suvokti, kaip tetos jo laukė.

Vaišių idėjos

Kūdikio laukimo vakarėliuose dažniausiai tiekiami tik nedideli, rankomis valgomi užkandžiai bei gaivieji, nealkoholiniai gėrimai. Smagu, jeigu yra maisto, susijusio su vaikeliu, pavyzdžiui, rausvi arba žydri (priklausomai nuo mažylio lyties) keksiukai.

Tinkamiausios dovanos

Vakarėlio tikslas yra ne tik pabūti kartu, pasidalinti patarimais, bet ir padovanoti labai reikalingų ir praktiškų daiktų, juk visi žinome, kiek kainuoja mažylio kraitelis...

Paprastai dovanojami smulkūs, nelabai brangūs daiktai - vystyklai, drabužėliai, pledukai, patalynė, čiulptukai, pirmieji žaislai, pasakų knygos, pieno nutraukimo pompos, kremukai po gimdymo ir pan.

Būsimoji mama gali sudaryti reikalingiausių daiktų sąrašą ir perduoti jį vakarėlio organizatorėms - gali būti, kad šeima pageidauja konkretaus vežimuko arba lovelės, tad būtų šaunu, jeigu svečiai drauge nupirktų vieną, bet brangesnį daiktą.

 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (192)
Elvinas