Sveikata > Vaiko sveikata > Kodėl vaiko lūpos mėlynos?
 

Kodėl vaiko lūpos mėlynos?


2014 07 07 | Autorius: Mama.lt
 

Sušalus maudynių ar buvimo gamtoje metu vaiko lūpos gali pamėlynuoti (žinoma, to reikėtų vengti ir vandeniu mėgautis saikingai bei rengtis pakankamai šiltai), tačiau, ką daryti, jeigu vaiko lūpos pamėlsta vos nubudus arba aktyviai žaidžiant dienos metu?

Lūpų pamėlynavimo priežastys

Su salčiu nesusijusį lūpų, nosies galiuko, ausų, pirštukų, panagių pamėlimą lemia cianozė - kraujyje dėl įvairių sutrikimų padaugėja redukuoto hemoglobino, o tai ir tampa pakitusios odos ir gleivinių spalvos priežastimi. Spalva gali varinuoti nuo alyvinės iki tamsiai mėlynos.
Cianozę dažniausiai sukelia kvėpavimo nepakankamumas, širdies ligos arba įgimtos ydos, įgimtos pataloginės hemoglobino formos, o taip pat ir apsinuojimas nitratais, sulfanilamidais, anilinu. Kartais cianozę vaikams sukelia ir plaučių uždegimas, astma.

Ar reikia sunerimti?

Naujagimių cianozė yra pakankamai dažnas ir nepavojingas reiškinys - vos gimusių mažylių kraujotakos sistema dar nėra iki galo susiformavusi, tad jų lūpytės, delnai ir pėdos gali būti šiek tiek pamėlę (ypač mažyliui verkiant, pradėjus muistytis), tačiau tai praeina vaikeliui šiek tiek paaugus. Jeigu vaiko veidukas, rankos, kojos mėlsta ir toliau, tai būtina susirūpinti!

Atkreipkite dėmesį ir stebėkite:
Ar vaikelis auga ir vystosi normaliai?
Ar nekrinta svoris? Ar svorio prieaugis normalus?
Ar nepasikeitė vaiko apetitas?
Ar vaikeliui nebuvo nustatyta širdies yda? Ar jo širdelės plakimas ritmingas?
Ar lūpoms pamėlus atsiranda ir kitokių, keistų simptomų - pasunkėja kvepavimas, atsiranda kosulys, dusulys ar springimas?
Ar vaikas nėra vangus? Ar jis pavargsta ženkliai greičiau nei jo bendraamžiai?
Ar lūpoms pamėlus arba pamėlynavimui praėjus vaikas tampa vangesnis, mieguistas?

Jeigu bent į vieną iš šių klausimų atsakėte taip, tai būtinai kreipkitės į gydytoją. Mėlynuojančios lūpytės ar kitos kūno dalys savaime nėra bėda, tačiau tai labai rimtas ženklas, kuris gali rodyti eilę įvairiausių ligų, kurias būtina nustatyti ir gydyti!


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabriele