Vaikai > Laisvalaikis > Šeimos vakaro idėjos
 

Šeimos vakaro idėjos


2014 06 11 | Autorius: Mama.lt
 

Neabejojame, kad su šeima švenčiate Velykas, Kalėdas, Naujuosius metus, gimtadienius, tačiau tokių švenčių tikrai nėra daug, o kokybiško pabuvimo visiems kartu juk taip trūksta... Siūlome vieną dieną per savaitę (ar bent jau per mėnesį) skirti šeimai ir dalinamės idėjomis, ką tądien būtų galima nuveikti.

Filmas. Šeimos filmų vakaras yra bene tradiciškiausias laiko praleidimo būdas, tačiau filmo pasirinkimas neretai sukelia problemų ir net pykčių. Siūlome gražiai dekoruoti dėžutę ir į ją visiems mesti lapelius su filmų, kuriuos norite pamatyti, pavadinimais. Vienintelė sąlyga - filmai savo turiniu turi būti tinkami visai šeimai!
Filmų vakarui artėjant reikėtų išsitraukti vieną lapelį ir žiūrėti būtent tą filmą. Belieka pasispraginti kukurūzų ir patogiai įsitaisyti.

Šeimos žurnalas. Ant popieriaus lapų priklijuokite savo šeimos nuotraukų, gražiai apipieškite ir trumpai aprašykite, ką neseniai veikėte, ko išmoko mažieji, kokie jūsų šeimos atostogų planai ir t.t. Lapus susekite į žurnalą. Jo kūrime turėtų dalyvauti visa šeima - tokie žurnalai yra labai gražus ir mielas prisiminimas, juos taip pat galima reguliariai siųsti seneliams ar artimiems giminaičiams.

Savanorystė. Suraskite netoliese esančią gyvūnų ar senelių prieglaudą, paskambinkite ir paklauskite ar ten reikalinga pagalba. Būtinai skirkite laiko ir visi perrinkite savo daiktus, drabužius, tegul vaikai peržvelgia žaisliukus ir patys atrenka tai, kuo jie nori pasidalinti su blogiau gyvenančiais - kartu nuvežkite daiktus į labdaros organizaciją. Dalyvaudami savanoriškoje, neatlygintinoje veikloje, aukodami mažieji augs jautresni, išmoks atjautos.

Šeimos fotosesija. Tikrai turite gausybę nuotraukų, tačiau siūlome patiems surengti kiek įdomesnę šeimos fotosesiją. Susimąstykite temą (pavyzdžiui, princai ir princesės, gyvūnai, jūra ir pan.), apsirenkite, išsidažykite, paprašykite bičiulių, kurie galėtų jus pafotografuoti ir pirmyn!

Vakarienė. Manote, kad vakarienė yra kasdienis ir visai neįdomus dalykas? Gal ir taip, tačiau valgymą labai lengva paversti pramoga! Kiekvieną mėnesį galite rengti temines vakarienes, pasirenkant kokią nors šalį - pasirinkę, pavyzdžiui, Italiją galite ne tik skanauti picą ar makaronus, bet ir klausytis itališkos muzikos, išmokti kelis itališkus žodžius, pasiruošti ir papasakoti vaikams apie šią šalį, jos kultūrą ir istoriją.
Galima surengti ir oficialią vakarienę, kurios metu reiktų užsivilkti dailias sukneles ir kostiumus, prisiminti karališkas manieras, taisyklingai paserviruoti stalą - puiki praktika namų aplinkoje!

Ekskursija. Pasidomėkite savo gvenamosios vietos bei apylinkių istorija, padavimais ir pasivaikščiodami papasakokite vaikams apie savo miestelį ar kaimą - šiais laikais daugelis keliauja užsienyje, lankosi gidų vedamose ekskursijose kituose miestuose, tačiau neretai nežino puikių, labai įdomių vietų visai šalia namų!
Vasarą galima pasiimti iš bibliotekos knygelių apie augalus ar drugius ir keliauti į pievą bei bandyti atrasti knygose aprašytus objektus. Naktį tą patį galima daryti stebint žvaigždėtą dangų - pabandykite įžvelgti skirtingus žvaigždynus, pasidomėkite jų pavadinimuose užkoduota mitologija.
 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (208)
mylda