Vaikai > Mityba > Vaikas nevalgo! Ką daryti?
 

Vaikas nevalgo! Ką daryti?


2014 04 23 | Autorius: Mama.lt
 

Viename ar kitame vaiko augimo etape dažnai mamai tenka susidurti su vaiko nevalgumu - mylimam mažyliui neįtinka joks maistas, jis nori skanauti tik saldėsių arba nesveikų užkandžių, o kiekvienas valgymas sukelia milžiniškas zyzimo, pykčio ir liūdesio bangas. Ką daryti? Skubame dalintis patarimais!

Daugiau gryno oro ir fizinio nuovargio. Į kompiuterinį žaidimą ar televizoriaus žiūrėjimą įsijautęs vaikas fiziškai menkai pavargsta, tad ir didelio alkio nejunta. Skatinkite vaiką būti kieme, žaisti aktyvius žaidimus, lankyti sporto būrelius.

Mitybos planas. Jeigu darydamas namų darbus arba žiūrėdamas televizorių vaikas užkandžiauja riebiais, nesveikais, perdėm saldžiais ar sūriais užkandžiais, tai nieko nuostabaus, kad pietų jis nenori.
Susidarykite mitybos planą, kurio turi laikytis ne tik vaikas, bet ir visa šeima - juk jeigu suaugusieji nevalgo pietų, tai kodėl vaikas turi prisiversti?
Žmogaus kūnas labai greitai prisitaiko prie sistemingo valgymo tomis pačiomis valandomis, įpratęs valgyti nustatytu laiku vaikas ims justi alkį, tad sukirsti sočius bei sveikus pietus bus tikrai malonu!

Sveiki užkandžiai matomoje vietoje. JAV mokyklose buvo atliktas tyrimas, kurio metu klasėje, tolimame kampe buvo padėtas vaisių dubuo - vaikai buvo paskatinti per pertraukas pasivaišinti mėgiamu vaisiumi, tačiau dubuo tuštėjo itin lėtai.
Perkėlus jį į matomą vietą vaikai po pamokos iškart išgraibė visus vaisius.
Įpraskite namuose, matomoje vietoje laikyti sveikų, nekaloringų užkandžių - vaisių, daržovių, džiovintų sėklų duonelių, riešutų.

Netikėti deriniai. Tiek vaikui, tiek ir kitiems šeimos nariams bus įdomu valgyti daržovių salotas su trupučiu aliejaus ir, pavyzdžiui, sauja mėlynių ar džiovintų spanguolių. Tai pagerins skonį, pagražins salotas ir praturtins jas papildomais mikroelementais.

Gaminame kartu. Juk visuomet smagu paragauti maisto prie kurio gamybos pats prisidėjai, ar ne? Gaminimas su mama yra taip pat yra linksma bei prasminga veikla, naudinga pamoka ateičiai. Taip, gali būti, kad vaikas virtuvėje labiau trukdo nei padeda, bet lengvus darbelius padaryti jam tikrai pavyks - mažiai gali plėšyti salotų ar špinatų lapus, plastikiniu peiliuku pasmulkinti daržoves, įspausti citrinos sulčių ir sumaišyti puikiausias salotas!

Šeimos meniu. Įsigykite lentą rašymui kreida (dabar galima įsigyti specialių dažų ir jais tiesiog nudažyti lentutes) ar markeriais, ar tiesiog ant šaldytuvo kas savaitę/ kas tris dienas/ kasdien (kaip jums patogiau) pakabinkite lapą su šeimos meniu.
Visi kartu nutarkite, kas bus valgoma pusryčiams, pietums ir vakareinei - sprendime dalyvavusiam vaikui bus smagu valgyti savo pasirinkti patiekalą.

Sveiki gėrimai. Vertėtų pasidomėti, kiek cukraus yra vaiko mėgiamuose gėrimuose - cukraus perteklių aptiksite ne tik gazuotuose limonaduose, bet ir pirktinėse šaltose arbatose, pieno kokteiliuose, jogurtiniuose gėrimuose, jo gausu ir vaisių sultyse, tad būtinai skaitykite etiketes ir siūlykite vaikams sveikesnius gėrimus. Žinoma, geriausia būtų nupirkti vaikui gražią gertuvę su jo mėgiamais personažais iš animacinių filmukų ir į ją pilti namuose ruoštus gėrimus - būsite tikra dėl jų sudėties ir kokybės.

Valgymo lazdelės. Vaikams patinka iššūkiai ir naujovės, jie mėgsta mokytis, tad mažuosius nevalgiukus verta pamokyti valgyti lazdelėmis (verčiau įsigykite daugkartinio naudojimo, jos didesnės, storesnės, tad vaikui bus patogiau).

Sveikas protas. Mamos neretai perdeda bijodamos dėl vaiko nevalgymo. Pusiau juokais kalbant, tai, jeigu vaikui siūlote maisto jis nenumirs. O sudarius pastovų mitybos planą vaikas tikrais ims valgyti.
Turite suprasti ir tai, kad normalu, jog vaikas valgo nedaug - juk tiek jo skrandis, tiek ir visas kūnas (kad ir augantis) nėra dideli, tad vaikas fiziški negali nei suvalgyti, nei įsisavinti didelio maisto kiekio.

Laikantis sveikos mitybos taisyklių, į valgymo procesą įtraukus kelias pramogas bei pasitelkus saują humoro pavyks pamaitinti net ir didžiausią nevalgiuką!


 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (148)
Goda