Vaikai > Laisvalaikis > Kodėl verta žaisti...
 

Kodėl verta žaisti kompiuterinius žaidimus kartu su vaikais?


2014 03 06 | Autorius: Mama.lt
 

Daugelis tėvų gan skeptiškai žiūri į kompiuterinius žaidimus ir nemano, kad tai tinkama vaikų laisvalaikio forma. Kita vertus, šiuose žaidimuose galima atrasti ir nemažai pliusių - jų dar daugiau, jeigu žaidimo pultelį į rankas paimate ir jūs.

Žaidimai yra privilegija

Natūralu, kad tėvai rūpinasi vaikų regėjimu, laikysena, pakankamu fiziniu krūviu, bendravimu su šeima ir bičiuliais, paruoštais namų darbais, lankomais būreliais, o kompiuteris šiems dalykams dažniausiai trukdo.

Pirmiausia turite susitarti dėl kompiuterio (arba žaidimų konsolės) naudojimo - kiek laiko jį naudoti mokslams, kiek laiko žaisti. Vaikas turi įsisąmoninti, kad tai nėra savaime suprantamas dalykas, tai privilegija, kuri suteikiama, jeigu atliekamos visos pareigos ir jeigu tai netampa gyvenimo būdu. Kambarys turi būti sutvarkytas, namų darbai paruoši, buities darbai atlikti, o bičiuliai bei klasės draugai taip pat nelieka pamiršti.

Kompiuterinių žaidimų nauda

Daugelis specialistų sutinka, kad kompiuteriniai žaidimai gali būti tikrai naudingi - egzistuoja gausybė nesmurtinių, vaikams pritaikytų žaidimų, kuriuose jie mokosi planuoti laiką, finansus, strategiškai mąstyti; greitesni, aktyvesni žaidimai gerina reakciją, moko susikoncentruoti į vieną tikslą; internete žaidžiami ilgalaikiai žaidimai priverčia sudaryti komandas, norint laimėti tenka mokytis susitarti, esant reikalui ir nusileisti; daugelis populiarių žaidimų yra angliški, tad vaikas lavina ir užsienio kalbos įgūdžius.

Ročesterio universitete atlikto tyrimo duomenimis vaikai, kurie mėnesį, kasdien arba kas antrą dieną, vieną valandą žaisdavo kompiuterinius žaidimus sugebėjo 20% greičiau atrasti žodžius, sudėtus raidžių kratinyje, nei prieš tai.

Kito tyrimo metu suaugusiems žmonėms, kurie su kompiuteriu susidūrė jau brandžiame amžiuje, jaunuoliams, kurie kompiuterinius įgūdžius įgijo ankstyvoje paauglystėje bei mokyklinukams, kurie kompiuterį bei išmanųjį telefoną maigė vos pradėję vaikščioti buvo rodomas inscenizuotas žinių siužetas - vedėjas kalbėjo vienokią informaciją, fone buvo rodomas su ja nesusijęs vaizdas, o apačioje bėgo teksto eilutė, kurioje buvo pateikiama trečio tipo informacija.
Suaugusieji sugebėjo savo dėmesį koncentruoti ir suvokti tik vieną iš trijų informacijos srautų, jaunuoliai - du iš trijų, o mažiai įsisavino visą, labai skirtingą informaciją.
Mokslininkai mano, kad toks vaikų imlumas, mokėjimas suvokti skirtingus informacijos srautus gali būti susijęs būtent su kompiuteriniais ir video žaidimais.

Vaikiškus kompiuterinius žaidimus ir juos žaidžiančius vaikus tyręs Scottas Steinbergas teigia, kad vaikai, kurie jų amžiui tinkamus, edukacinius žaidimus žaidė kartu su tėvais labiau pasitikėjo savimi, gebėjo drąsiau ir lengviau bendrauti su bendraamžiais. Mokslininkas pabrėžia, kad tokį patį teigiamą efektą turi ir kita pramoginė veikla kartu tėvais, tačiau tyrimas įrodė, kad populiarų žaidimų nurašyti taip pat nereikia, juk tai svarbi šiuolaikinio vaiko gyvenimo dalis.

Prieš porą metų rinkoje atsiradusi „Kinect“ įranga žaidimus derina su judesiu - jos pagalba galima slidinėti, žaisti tenisą, šokti, o tai suteiks džiaugsmo tiek vaikams, tiek tėvams.
Jeigu negalite sau leisti tokios prabangos, tai susitarti tarpusavyje ir suderinti judėjimą su žaidimu tikrai galite, pavyzdžiui, pažaidus 15 ar 20 minučių visi žaidėjai turi trumpam sustabdyti žaidimą ir padaryti mankštą. Ją veda tas, kuria geriausiai sekasi.

Užtikrinkite vaikų saugumą

Tėvams būtina pasirinkti vaiko amžiui tinkamus žaidimus. Verta atkreipti dėmesį į tai, kas vaikui sudėtingiau - jeigu jam nesiseka matematika, tai būtų šaunu įsigyti loginį mąstymą ir skaičiavimo įgūdžius lavinančių žaidimų, jeigu daugiau bėdų kelia rašyba, tai nesunkiai rasite ir tokių pagalbinių žaidimų.

Žinoma, tėvai privalo patikrinti, kokius žaidimus žaidžia vaikas bei įsitikinti ar juose nėra smurto, atviros erotikos ar net pornografijos, ar žaidimas tikrai nemokamas, ar nėra skatinama mobiliuoju telefonu pirkti papildomų priedų (tai gan įprasta žaidžiant internetu), ar žaisdamas vaikas nebendrauja su nepažįstamaisiais, ar neatskleidžia jiems savo telefono numerio, adreso.

Geriausias būdas užtikrinti saugumą bei įsitikinti žaidimų teikiama nauda yra paprasčiausiai pažaisti kartu su vaiku!


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
Daniel