Namai > Buitis > Kam panaudoti bananų žieves?
 

Kam panaudoti bananų žieves?


2014 02 18 | Autorius: Mama.lt
 

Visiems žinoma, kad bananai yra puikus energijos šaltinis, juose taip pat gausu kalio, kuris reikalingas normaliam širdies bei nervų sistemos darbui, o šiuose vaisiuose esantis baltymas triptofanas mūsų organizme virsta laimės hormonu serotoninu. Tad būtinai suvalgykite bananų, bet... neišmeskite žievės! Ji taip pat naudinga!

Batams poliruoti. Vidine bananų žievės dalimi patrinkite batus, o tuomet juos nušluostykite ir ištrinkite minkštu audinio gabaliuku. Batai blizgės!

Mėsai minkštinti. Kepdami mėsą į keptuvę įmeskite kelis gabalus banano žievės - mėsa nesukeps, išliks minkšta ir sultinga, o papildomo skonio banano žievė nesuteiks.

Augalams tręšti. Bananų žievėse gausu kalcio ir magnio, kurie būtini augalų augimui, tad persodindami gėles ar sukasdami daržą žemes permaišykite su pasmulkintomis bananų žievėmis.

Laistymo vandeniui pagerinti. Pasmulkintos bananų žievės verta įdėti į vandenį, palaikyti kelias valandas ir šiuo vandeniu laistyti augalus.

Odos sudirgimams sumažinti. Vabzdžių įkandimus, bėrimus, nubrozdinimus, niežtinčias odos vietas patrinkite banano žievės vidine puse - skausmas ir niežulys atlėgs, o pažeista vieta gis greičiau.

Gėlių lapams blizginti. Norėdami, kad kambarinės gėlės atrodytų puikiai jų lapus ištrinkite bananų žievele, prieš tai juos nuvalius nuo dulkių ir purvo.

Sidabrui blizginti. Banano žievelę sutrinkite maisto smulkintuvu, įpilkite truputį vandens, permaišykite. Šios masės uždėkite ant audinio skiautės ir ja trinkite sidabrinius įrankius ar papuošalus.

Amarams atbaidyti. Jeigu daržą puola amarai, tai vietomis užkaskite bananų žievių - jos puikiai atbaidys šiuos kenkėjus.

Dantims balinti. Kaskart išsivalę dantis juos patrinkite banano žieve - joje esančios medžiagos efektyviai balina emalį nekenkiant dantims.

Karpoms ir pūslėms šalinti. Banano žievės gabaliuką vidine puse uždėkite ant karpos arba pūslės ir užklijuokite ar apriškite. Palikite pernakt. Pūslės gydymui dažniausiai prireikia dviejų ar vienos procedūros, o karpų gydymas trunka apie savaitę.

Aknei ir jaunatviniams spuogams gydyti. Švariai nuprauskite ir nusausinkite veidą, veido odą ištrinkite banano žieve, stipriau patrinant problemines vietas. Palaikykite 10-15 minučių ir nuplaukite. Procedūrą kartokite kiekvieną vakarą, prieš einant miegoti iki kol odos būklė pagerės.


Taip pat skaitykite:

7 neįprasti druskos panaudojimo būdai

Cukraus panaudojimo namuose būdai

8 acto panaudojimo buityje būdai

Sviesto panaudojimas buityje

Alyvuogių aliejus buityje

Stebuklinga citrinos galia: praktiški patarimai namams


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
fieh
2014-08-04 15:23:16
sjod
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (187)
Gerda