Vaikai > Auklėjimas > Kaip sutaikyti broliukus ir...
 

Kaip sutaikyti broliukus ir sesutes?


2014 02 10 | Autorius: Mama.lt
 

Japonijoje nėra tradicijos taikyti susipykusius vaikus, dėmesys nekreipiamas net tada, kai vienas iš peštukų ima verkti, o pasistumdymai laikomi normaliu dalyku, manoma, kad taip vaikai mokosi bendrauti. Jeigu jus ašaros ir ilgai trunkantys mažųjų konfliktai erzina, tai siūlome kelis patarimus, kurie padės juos greičiau nusplopinti bei sumažinti jų skaičių ateityje.

Nelyginkite vaikų. Vaikus stipriai pyktina ir liūdina, kuomet jie yra lyginami su savo broliais, sesėmis ar, dar blogiau, kitais vaikais. Tiesa, konfliktas tampa nebesvarbiu, tačiau vaikas jaučiasi nuo jūsų atskirtas, jums nereikalingas, jis nebepasitiki mama, kuriai labiau rūpi kiti vaikai.

5 ramybės minutės. Jeigu vaikai susipešė stipriai, tai 5-10 minučių pasodinkite juos ant skirtingų kambaryje esančių kėdžių arba tiesiog nusiųskite į skirtingus kambarius. Nustatytą laiką reikia praleisti ramiai, nerėkiant, nebėgant į brolį iškėlus kumštelius. Jeigu ramybės minutės pažeidžiamos, tai teks iš naujo tylumoje leisti nustatytas 5-10 minučių.
Tokia pertraukėlė jums gal ir atrodo juokinga, tačiau įsiaudrinusiam vaikui ramiai išbūti tokį, atrodytų trumpą laiką, tikrai nelengva, tam reikia susikaupti ir labai stengtis, o tada ir niekšas brolis ar bjaurybė sesė tampa visai nieko.

Išklausykite abi puses. Vaikams truputį apsiraminus nepalike situacijos neišspręstos, nes ji nuolat kartosis - atskirai išklausykite abi puses, galbūt brolis pelnytai pyksta, kai jo sesuo ar pagrandukas brolis be atsiklausimo skolinasi automobilių modeliukus arba gavę leidimą žaidžia negražiai, laužo. O galbūt mergaitei atrodo, kad visi turimi žaislai yra bendri ir atsiklausti nė nereikia.
Situacijų gali būti gausybė, tačiau retai kada kaltas būna vienas, svarbu nieko nežeminti bei nekaltinti ir išklausius abi konfliktuojančias puses ieškoti kompromiso.

Brolis/ sesė visam gyvenimui. Paaiškinkite vaikams, kad brolį ar sesę jie turės visą gyvenimą, galite pateikti paprastus pavyzdžius, priminkite vaikams apie jų darželio laikų draugus su kuriais jie dabar nebendrauja ir palyginkite su tuo, kad štai brolį ar sesę namuose visada galima sutikti. Klausinėdami vaiko leiskite jam pačiam išmąstyti, kad taika namuose žymiai smagesnė - juk besidalinant žaislais jų yra žymiai daugiau, o daugumos žaidimų vienas net nepažaisi.

Mokykite atjautos. Pasikalbėkite su vaiku ir paklauskite, kaip jis jaučiasi, kuomet jo brolis ar sesuo jį žemina, muša, šaukia. Žinoma, kad vaikas atsakys, jog jaučiasi blogai, jaučiasi nelaimingas, piktas. Paklauskite ar jis pats nežemina, nesimuša ir nešaukia. Matyt, kad taip pat sulauksite teigiamo atsakymo.
Išvada vaikui bus aiški, jo neteisingas elgesys priverčia kitą žmogų jaustis labai blogai. Ir jis puikiai žino, koks tas jausmas nemalonus, tad galbūt tiesiog neverta taip elgtis?

„Tu mano mylimiausias vaikas“. Auklėjimo procesui pasibaigus ir taikai namuose įsigalint nepamirškite kiekvieno vaiko pagirti, kad pavyko susitaikyti, pagirkite kiekvieną vaiką atskirai ir priverskite kiekvieną jaustis ypatingu („Tu mano mylimiausias sūnelis, o tu mano mylimiausia dukrelė“ arba „Tu mano mylimiausias pirmagimis, o tu mano mylimiausias pagrandukas“), tokiu būdu abi konfliktuojančios pusės jus, kad mama yra gera, mylinti ir nešališka.


 
Taip pat skaitykite
Mūsų vaikai labai greitai perima šiuolaikinio pasaulio vartotojiškumą. Jie ne tik nori, bet ilgainiui ir ima reikalauti vis...

Norime, kad mūsų vaikai būtų draugiški, mandagūs ir malonūs, mokėtų dailiai elgtis svečiuose ir neverstų raudonuoti pietaujant...

Visi tėvai nori, kad jų mažieji jokiu būdu nesikeiktų - tai ir šiaip mandagiam žmogui nedera, ir stumia į nepatogią situaciją...

Jeigu pasižvalgytumėte, kas pastaruoju metu laimėjo Nobelio premiją, kas pasiekė reikšmingų rezultatų mokslinėje ar finansų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Andreja