Sveikata > Vaiko sveikata > Tėtis, norėdamas...
 

Tėtis, norėdamas išgelbėti dukros gyvybę, numetė 20 kg


2014 05 06 | Autorius: Mama, pagal dailymail.co.uk informaciją
 

Mylintis tėtis iš JAV per kiek mažiau nei du mėnesius numetė 20 kg, siekdamas pagerinti savo kepenų būklę ir tapti dukrelės Džeslin, nuo pat gimimo kenčiančios dėl tulžies latakų atrezijos, donoru.

Mažylė Džeslin gimė 2012-aisiais, iškart buvo nustatyta, kad vaikelis kenčia dėl kepenų latakų atrezijos, įgimto, labai reto apsigimimo, dėl kurio tulžis negali nutekėti į dvylikapirštę žarną, kaupiasi ir ardo kepenis. Mergaitei iškart buvo atliktos dvi operacijos, tačiau jos būklė ženkliai nepasitaisė - buvo aišku, kad Džeslin paaugus jos lauks kepenų transplantacija.

„Aš iš karto pasakiau, kad aš būsiu donoru, jokiu būdu ne mano žmona. Turiu dar dvi vyresnes dukras, kurioms mamos reikia žymiai labiau nei tėvo,“ - apie apsisprendimą tapti savo pagrandukės kepenų donoru pasakoja jos tėvelis Eduardo Kamargo.

Deja, ryžtingo tėvo laukė nemaloni žinia - jo kepenys nebuvo tinkamos persodinti. Eduardui, sveriančiam šiek tiek virš 100 kg ir sportavusiam tik mokykloje, nustatyta steatozė arba kepenų suriebėjimas, riebalinio audinio sankaupos jose stipriai viršijo transplantacijai tinkamą 10% normą.

Tėtis nenuleido rankų, pradėjo intensyviai sportuoti, kasdien per valandą nubėgdavo 10 kilometrų, stipriai apribojo mitybą, valgė sveikesnį nei įprastai maistą ir tik mažomis porcijomis, gėrė daug vandens: „Man labai skaudėjo kelius, kartais tikrai norėjosi sustoti, bet pagalvodavau apie dukrą ir tęsdavau,“ - prisimena Eduardo.

Nepraėjus dviems mėnesiams vyras palengvėjo 20 kg, o jo riebalų procentas jo kepenyse nukrito iki 2, tad jos buvo tinkamos transplantuoti!

Diena iki transplantacijos Džeslin būklė pradėjo sparčiai blogėti ir pasiekė kritinę ribą, tačiau laiku atlikus operaciją mergytė išgyveno ir dabar, praėjus beveik metams, jaučiasi puikiai: „Pernai, panašiu metu, aš ir mano žmona lakstėme nuo ligoninės iki mano tėvų namų, kuriuose tuo metu gyveno mūsų kiti vaikai. Man plyšo širdis, nes labai norėjau, kad šeima būtų kartu, bet nieko negalėjau padaryti. Šiemet mes pagaliau visi drauge, labai geras jausmas,“ - džiaugėsi tėvas.
 


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Augvilė