Virtuvė > Patarimai > Kaip skaniai šventėms...
 

Kaip skaniai šventėms iškepti mėsą ar žuvį?


2013 12 30 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip skaniai šventėms iškepti mėsą ar žuvį?

Aukščiausios klasės restoranai, puikiai įvertinti žymiausių pasaulio gurmanų, dažnam primena paslaptingus Harry Houdini pasirodymus. Visų laikų žymiausio iliuzionisto pasirodymai, apgaubti tiršta paslapties skraiste, versdavo žiūrovus aikčioti iš nuostabos ir klausti – kaip jis tai padarė?

Vakarieniaudami restorane, klausiame to paties, kai patiektas jautienos ar tuno kepsnys pranoksta net pačius atsargiausius mūsų lūkesčius. Virtuvės šefai stengiasi neatskleisti savo kulinarinių gudrybių, kurias įvaldė per ilgus praktikos metus. Vis dėlto, jei namuose norite pabandyti pakartoti kelis kulinarinius triukus, jums reikės pradėti nuo paprastų, tačiau esminių gaminimo taisyklių.

Ossama Charafeddine, restorano „Savas kampas“ virtuvės šefas, siūlo kelis patarimus, kaip šventėms pagaminti gardų kepsnį ir priversti aikčioti svečius.

• Atsipalaiduokite ir pasistenkite pakelti nuotaiką. Nevalia gaminti paskubomis ar su prasta nuotaika. Maistą pagaminsite, tačiau jį valgydami nesimėgausite.

• Įkaitinkite keptuvę, kurioje kepsite mėsą, žuvį, ar daržoves. Jei produktus dėsite į neįkaitusią keptuvę, padarysite lemiamą klaidą. Produktai pritrauks riebalų, neapskrus ir praras savo formą.

• Pasirinkite tinkamus produktus. Aš vadovaujuosi paprasta taisykle – reikia gaminti maistą, o ne gadinti maisto produktus. Parduotuvėje produktų kokybė yra labai įvairi, tačiau maisto skoniui įtakos turi gaminimo būdas, jo apdorojimas ir netgi pjaustymas. Pasirinkite tinkamus maisto produktus, taip pat ir aliejų. Kepimui skirtas aliejus turi neužgožti patiekalo skonio. Siūlau atkreipti dėmesį į rapsų aliejų, kuris kaip ir kai kurios kitos aliejaus rūšys, tinka kepimui.

• Paruošimo laikas, kiekis ir santykis. Jei norite, kad mėsa išsaugotų sultis ir skonį, nenaudokite druskos marinate ar prieš kepimą. Druska sausina mėsą, todėl ją berkite baigdami kepti mėsą. Tuo tarpu pipirus ir kitus prieskonius vartokite drąsiai, bet pagal skonį. Kitas svarbus patarimas - neperkraukite keptuvės. Jei kepate didkepsnį, į keptuvės vidurį dėkite vieną ar keletą gabalėlių.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Simonas