Vaikai > Vaiko priežiūra > Ką reikia žinoti apie...
 

Ką reikia žinoti apie vaikų dantų valymą?


2014 04 30 | Autorius: Mama.lt
 

Ką reikia žinoti apie vaikų dantų valymą?

Mieli tėveliai, norint, kad vaikučių dantukai būtų sveiki, jais reikia pradėti rūpintis nuo pat mažens. Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ odontologijos skyriaus gydytoja odontologė Ingrida Znamenskienė pateikia svarbiausias mažylių dantų valymo taisykles:

1. Veiksmų seka. Vaikui reikia parodyti, kad prieš pradedant valytis dantis reikia nusiplauti rankas. Po to parodykite kaip sudrėkinti šepetėlį, išspausti ant jo pastos. Pastos reikia naudoti labai nedaug. Pakanka tokio dydžio, koks yra jūsų vaikučio nago ilgis.

2. Valymo būdas. Būtina vaikui paaiškinti, kad reikia valytis ne tik priekinius, bet ir šoninius, užpakalinius ir kramtomuosius dantų paviršius. Valoma ne tik išorinė bet ir vidinė dantų pusė. Valyti šepetuku reikia ne tik horizontaliai, bet ir vertikaliai. Valant apatinius dantis, braukoma iš apačios aukštyn, o viršutinius – iš viršaus žemyn.

3. Valymo trukmė. Valyti reikia ne trumpiau kaip 3 minutes.

4. Skalavimas. Būtina tinkamai išskalauti burną. Taip pat reikia prižiūrėti, kad mažylis nenurytų pastos, o ją išspjautų.

5. Patikrinimas. Norėdami patikrinti, ar vaikas gerai išsivalė dantis, naudokite tabletes, nudažančias apnašas. Sučiulpus tabletę, atkreipkite dėmesį į tas vietas, kurios išvalius dantis, nusidažo. Tai yra probleminės vietos, kurių vaikas dar nemoka išvalyti. Pasistenkite jį išmokinti kruopčiai išvalyti net sunkiai pasiekiamas vietas.

Iki 8-ių metų vaikas dar nėra pajėgus tinkamai išsivalyti dantis. Tad visada prižiūrėkite, ar mažylis viską daro teisingai.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
LoanLender
2017-01-18 01:36:34
Hello You are an individual and you are in need of urgent money to get back on their feet and support you OK over soucis.Je am a special agreement with a bank instead of Françoise offering loans of € 1,000 to € 2,000,000 to anyone able to repay it with interest and according to your repayment term. For anyone interested, write to me. Contact me today on email:ameriquestmortgagefinancialser@gmail.com and let me know the amount of money you want to pay . Please fill in the following information LOAN BORROWERS INFORMATION. Your full name:......... Requested loan amount:......... Length of Loan:......... Loan Purpose:......... Address of applicant:......... Occupation:......... Location:......... State:......... Country:......... Gender:......... Age:......... Mobile .......... Monthly Income:......... Thank you as we await your urgent responds © ameriquestmortgagefinancialser@gmail.com
Michael Hunter
2016-09-13 20:51:08
Kaip aš gavau mano Norima Paskolos suma iš patikimo ir patikos paskola bendrovei (darrenwatsonhomeltd@yandex.com) Sveiki visi ... Aš esu Michaelas medžiotojas pagal pavadinimą metu gyvena Teksase, JAV .. rašau šį laišką, nes esu tikrai dėkingas už tai, ką J. Darrenas Watsonas padarė už mane ir mano šeimą, kai aš maniau nebuvo vilties jis atėjo ir padaryti būdas man ir mano šeima skolindami mums paskolą, labai mažomis palūkanų norma 3%. Aš niekada maniau, kad vis dar yra Dievas atsiuntė ir originalios paskolos skolintojų internete, bet mano didžiausias siurprizas aš gavau mano paskolą be eikvoti daug laiko, todėl, jei esate ten ieško bet kokio dydžio paskolą norėčiau rekomenduoti Jums ponas Darrenas Watsonas generalinis direktorius Darren WATSON namo, nes jis yra Dievas atsiuntė vyro, kuris gali pakeisti jūsų gyvenimą visam laikui. Taigi, jei jūs tikrai norite padaryti geresnį gyvenimą be jokių lėšų stygiaus .... Aš patarčiau jums gauti ryšį su juo per šį e-mail žemiau :: {E-mail: darrenwatsonhomeltd@yandex.com} ačiū. Michaelas medžiotojas
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (150)
Daniel