Vaikai > Vaiko priežiūra > Ar vaikui reikia pietų miego?
 

Ar vaikui reikia pietų miego?


2015 09 19 | Autorius: Mama.lt
 

Mamytės neretai susiduria su bėda, kuomet tenka mažylius guldyti pogulio - vaikeliui miegoti nesinori, tačiau nepamiegojęs jis vėliau būna irzlus. Ką daryti? Ar verta vaikutį guldyti pietų miego? Ką daryti, kad jam sektųsi užmigti lengviau ir greičiau?

Reikia suprasti, kad svarbu ne tai, ar vaikas miega pietų miego, bet bendra mažylio miego trukmė per parą - vos gimę vaikeliai miega 16-18 valandų, sulaukę vienerių - apie 14 valandų, vėliau miego laikas kasmet sutrumpėja maždaug po valandą, o paaugliams jau užtenka tiek pat miego, kiek ir suaugusiems, t.y. 8-9 valandų.

Natūralu, kad mažyliams sudėtinga išgulėti ir išmiegoti 16-18 valandų, tad pamiegoję pusę to laiko vaikai turėtų dar kartą ar du miegoti dienos metu - tai individualu, tad stebėkite savo vaiką, kada jam lengviausia užmigti, o kada jis labiausiai ožiuojasi. Patys mažiausieji, iki trejų metų mažyliai dažniausiai migdomi du kartus - po priešpiečių ir po pietų, tokiu būdu vaikas pailsi, o iki nakties miego lieka dar daug laiko, tad vaikas spėja išlieti energiją ir vėliau naktį miega ramiau ir ilgiau.

Vaiką migdykite praėjus maždaug valandai po maitinimo, užtraukite užuolaidas, užtikrinkite tylą kambaryje, kuriame miega mažylis. Jeigu vaikeliui sunku užmigti, tai po maitinimo pabūkite kieme, gryname ore, pasivaikščiokite ar pavežiokite vaiką vežime - aktyviai nežaiskite, nes įsismarkavusiam vaikui užmigti bus dar sunkiau.

Stebėkite, kiek vaikas miegojo naktį ir kiek miegą dieną - permiegoti taip pat nereikia, nes mažylis nubus irzlus, alkanas, vėliau sunkiau užmigs ir neramiai miegos naktį. Nebijote pažadinti vaiko - tą darykite švelniai, paglostykite, pakalbinkite, palaukite, kol vaikelis išsibudins ir tik tuomet jį iškelkite iš lovelės.

Pamiegokite ir jūs! Vis daugiau gydytojų bei mokslininkų sutinka, kad ir suagusieji turėtų miegoti pietų miego. Žinoma, žymiai trumpiau - suaugusiems verta pamiegoti ne daugiau nei 30-40 minučių, tą geriausia daryti po vidurdienio. Tyrimai rodo, kad pusvalandį numigę likusią dienos dalį būname žymiai darbingesni, lengviau susikaupiame, darome ženkliai mažiau klaidų. Prancūzijos medikai net siūlo darbdaviams įrengti miego kambarėlius darbuotojams!

P.S. Nuotraukose matote berniuką Beau, miegantį su savo iš prieglaudos paimtu šuneliu Theo. Mažieji bičiuliai pogulio kasdien eina drauge, o berniuko mama Jessica Shyba juodu fotografuoja bei nuotraukas talpina internete.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (161)
Dominic-Dominykas