Namai > Santykiai > Moters kūno pokyčiai po...
 

Moters kūno pokyčiai po gimdymo – stresas ir vyrams?


2013 11 13 | Autorius: Mama.lt
 

Moters kūno pokyčiai po gimdymo – stresas ir vyrams?

Ar tikrai kūdikio gimimas – vien didžiulė laimė, džiaugsmas ir euforija jo susilaukusiems tėvams? Ne tik ir ne visada, sako specialistai. Moterims gyvenimas, atrodo, verčiasi aukštyn kojomis dėl pasikeitusios išvaizdos, socialinės aplinkos ir santykio su partneriu. Ką jaučia vyrai, dažnai ir dar sunkiau įspėti.

„Vyrai jautriai reaguoja į moters fizinius pokyčius po gimdymo. Jie prastai jaučiasi ir dėl pasikeitusio seksualinio gyvenimo“, - teigia psichoterapeutas Andrius Kaluginas, Vilniaus psichoterapijos centro „Invito“ ekspertas.

Moterys jaučiasi nepatrauklios

Statistika negailestinga. Po gimdymo apie 80 procentų moterų mano, kad nebebus tokios seksualiai patrauklios, kokios buvo iki gimdymo.

„Gimus kūdikiui, moters gyvenime vyksta biologiniai, socialiniai ir psichologiniai pokyčiai. Keičiasi kūnas, socialinis statusas, moteris patiria psichologinį stresą. Aišku, jeigu moteris brandi, vaikas planuotas ir lauktas – dažnai viskas būna gerai, tačiau priešingu atveju gali ištikti ir depresija“, - sako A. Kaluginas.

Psichoterapeutas atkreipia dėmesį, jog bene sunkiausia moteriai susitaikyti su pasikeitusia išvaizda, kurią dažna sieja su patrauklumu, seksualumu: keičiasi krūtų, pilvo ir sėdmenų forma, o jeigu gimdymas sunkus – gali likti ir randų.

„Psichologiškai kūnas moteriai yra labai svarbus. Fiziologiniai pokyčiai po gimdymo mažina jos savivertę ir dažnai tokiais atvejais puolama fanatiškai sportuoti. Tai nėra gerai. Ir ypač iškart po gimdymo, nes tuo metu moterims dideli krūviai yra žalingi. Be to, sportas ne visada gali padėti“, - sako A. Kaluginas.

Kaip susigrąžinti moteriškumą?

Pasak specialistų, sportas ir tinkama mityba padeda, tačiau ne visais atvejais. Krūtinės formą pakoreguoti dažniausiai galima tik plastinės chirurgijos pagalba.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
LIVETA