Vaikai > Ugdymas > Kaip lavinti vaikų kalbą?...
 

Kaip lavinti vaikų kalbą? Žaidimais!


2013 11 06 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip lavinti vaikų kalbą? Žaidimais!

Gausybė psichologų sutinka, kad žaidimai vaikui yra gyvybiškai svarbūs - būtent žaisdami mūsų (o ir kitų gyvūnų taip pat) mažyliai išmoksta savo pirmąsias gyvenimo pamokas, lavina įgūdžius. Pateikiame keletą žaidimų, kurie padės jūsų mažyliams lavinti kalbą, mokytis naujų žodžių.

Alio! Alio!

Toks toks žaidimas tinkamas 2-3 metų, jau kalbančiam, tačiau dar ir pirštais baksnojančiam, rankutėmis ir veidu emocijas rodančiam vaikučiui. Susitarkite su tėčiu, močiute, teta ar bet kuo iš suaugusiųjų, kurie sutiktų vaikui paskambinti ir su juo pakalbėti labai paprastai, leisti jam kažką papasakoti.
Tai labai naudinga, kadangi kalbėdamas telefonu vaikas supras, kad rankutėm jau nieko neparodysi, reikia pašnekovui viską išpasakoti tik žodžiais.
Jūsų vaidmuo tiesiog būti šalia ir stebėti, jeigu vaikas neranda kokio žodžio, tai jį pasufleruoti.

Kas ir kaip?

Toks žaidimas tinkamas vaikams nuo 3 metų. Jis puikiai papildo žodyną.
Pasiimkite, pavyzdžiui, žalią obuolį ir klauskite vaiko, kokie dar dalykai gali būti žali (žolė, gėlė, medis, agurkas). Jeigu vaikelis nieko nesugalvoja, tai galite jam arba patarti, arba pradėti naują temą ir klausti, kokie dalykai būna minkšti, kieti, šalti ir t.t. Vėliau galima pereiti ir prie būdvardžių ir klausti, pavyzdžiui, koks gali būti vaikelis? Geras, liūdnas, linksmas, verkiantis ir t.t.

Pirmiausiai, o paskui...

Šis žaidimas tinka jau truputį vyresniems 3-4 metų vaikams. Jis skirtas ne tik kalbai, bet ir logikai, veiksmų sekos suvokimui lavinti.
Jūsų darbas yra pradėti sakinį, o jūsų atžala turi jam sumąstyti logišką pabaigą (arba kelias pabaigas, jeigu jos galimos).

Pirmiausiai berniukas apsiauna batukus, o paskui... eina į lauką.
Pirmiausiai išsivalome dantukus, o paskui... gulamės į lovytę.
Pirmiausiai einame į darželį, o paskui... grįžtame namo.

Ką matai? Ko nematai?

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Greta Sipaviciute