Vaikai > Ugdymas > Kaip pripratinti vaiką...
 

Kaip pripratinti vaiką prie puoduko?


2014 02 21 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip pripratinti vaiką prie puoduko?

Galime paironizuoti ir švelniai pasijuokti, bet juk vystyklų atsisakymas ir sėdimas ant puoduko yra labai didelis ir rimtas kiekvieno augančio žmogučio žingsnis. Tik kyla klausimas, kaip tą žingsnį žengti?

Nuėjimas į tualetą yra gan sunkus procesas - reikia suvokti, jog norisi, tuomet reikia sugebėti neatlaisvinti raumenų, nusirengti, atsisėsti ant puoduko, atlaisvinti raumenis ir galiausiai atlikti savo reikalus. Tikrai sudėtinga! Ypač jeigu niekada to nedarei...

Dažniausiai vaikučiams lengviau išmokti puoduku naudotis dieną, o nakčiai dar reikia vystyklų. Kaip taisyklė, puoduku naudotis pirmosios išmoksta mergaitės, tačiau, žinoma, absoliutinti nereikia. Įvairi literatūra pataria skirtingai, tačiau anksčiausiai vaikučius pratinti galima pradėti nuo 1 metų ir 8 mėnesių - būtent tada vaikelio raumenys ir jų valdymas susiformavęs tiek, kad jis galėtų iškentėti, kol nusirengs, atsisės ir t.t.

Ar vaikas pasirengęs?

Jūsų vaikas pasirengęs, jeigu jis bent porą valandų išbūna sausas, moka vaikščioti, sėdėti, nusirengti ir apsirengti. Supranta jūsų paliepimus, džiaugiasi, kuomet pavyksta juos įvykdyti. Suvokia, kas yra tualetas ir puodukas, kas ant jo turėtų būti daroma ir kaip tai vyksta, moka įvardinti ir pažįsta savo kūno dalis. Supranta, kada nori šlapintis ar tuštintis - pats pasisako arba parodo mindžikuodamas arba, atvirkščiai, nejudėdamas.

Kaip pradėti?

Pirmiausia paaiškinkite vaikui, kas tas puodukas, tegul jis būna matomoje kambario vietoje. Pasipraktikuokite, ką reikės daryti, kuomet norėsis į tualetą - tegul vaikas atsisėda ant puoduko, įsivaizuoja, kad šlapinasi arba tuštinasi ir ramiai pasėdi 5-10 min, nusišluosto arba pakviečia mamą tą padaryti ir apsirengia.

Būtų gerai, kad dienai liktumėte drauge, duokite vaikui daugiau gerti ir paprašykite, kad jis pasisakytų, kada užsimanys į tualetą, bus puiki proga pasinaudoti puoduku su mamos pagalba. Visai taip, kaip per pratybas.

Jeigu viskas šauniai pavyko, tai girkite vaiką, sakykite, kad jis jau visai, kaip suaugęs, kad jis šaunuolis, galite apdovanoti jam patinkančiu gardėsiu ar kokia smulkmena.
Būtinai patikinkite vaiką, kad nesėkmė ir apsišlapinimas tikrai nėra baisus dalykas, paaiškinkite, ką reikia daryti tokiu atveju, t.y. pasakyti mamai, kas atsitiko, apsiprausti ir persirengti.

Jeigu vaikui sunkiai sekasi, jis irzlus ir nesupranta, ką reikia daryti, tai labai ilgam nenukelkite praktikavimosi, sutarkite, kad vaikas pats pasakys, kad norės vėl pabandyti. Kitą dieną jo paklauskite, ar šiandien jis jau pasirengęs mokytis naudotis puoduku, per naktį pasilsėjus ir nurimus turėtų sektis geriau!


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
studente
2013-10-31 17:03:08
Brangūs tėveliai, grupelė studenčių prašo Jūsų pagalbos:) Tai užtruks tik kelias minutes. Prašome užpildyti šią apklausą apie naują vaikams skirtą skausmo malšinimo priemonę(platesnis aprašymas yra pateiktas apklausos pradžioje). Apklausa yra visiškai anonimiška ir gauti rezultatai niekur nebus viešai skelbiami. Viskas vardan mokslo:) Iš anksto dėkojame. http://www.manoapklausa.lt/apklausa/517335857/
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)