Sveikata > Šeimos sveikata > Taukmedžių sviestas -...
 

Taukmedžių sviestas - tikra istorija


2013 10 03 | Autorius: Mama.lt
 

Taukmedžių sviestas - tikra istorija

1980 metų pradžioje senas muilų gamintojas perleido savo muilų gamyklėlę L’Occitane įkūrėjui Olivier Baussan.

Išmokęs tradicinio muilų gamybos amato Olivier nusprendė paversti tai pagrindiniu L‘Occitane verslu ir perduoti savo įgūdžius kitiems. Jis nukeliavo į Cape Vert, Afriką, ten įkūrė muilą gamyklą.

Būtent ten, Cate Vert, jis išgirdo apie magišką taukmedžių sviestą (Butyrospermum Parlki) Burkina Faso. Jam papasakojo, kad tuo užsiima tik moterys, kad jos žino šio medžio paslaptis ir jo sviesto panaudojimo būdus. Visuomenėje, kurioje dominuoja vyrai, ši moterims priklausanti sritis nustebino Olivier.

Olivier nukeliavo į Burkina Faso kur pamatė kaip tradiciniu būdu išgaunamas taukmedžių sviestas. Palaipsniui jis įkūrė bendradarbiavimą tarp Burkina Faso moterų ir L’Occitane. Šis privilegijuotas bendradarbiavimas remiasi pasitikėjimu ir pagarba, kai kokybiškas taukmedžių sviestas perkamas už teisingą rinkos kainą.

Visas procesas turi eilę veiksmų, kurie atliekami laikantis tradicijų. Tai veiksmų grandinė kai moterys ne tik gamina produktą, bet ir organizuoja darbą, moko, perduoda žinias ir įgūdžius. Taukmedžių sviestas suteikia moterims palaimą ir nepriklausomybę. Daugumoje kaimelių taukmedžių sviestas vadinamas “moterų auksu”.

Taukmedžių sviestas nėra kultivuojamas, jis auga laukinis. Tai labai ilgaamžis medis ir gali gyvuoti apie du amžius. Vaisus brandina nuo 15 metų, tačiau pilną brandą pasiekia 25 metų. Vaisus yra mėsingas ir primena mažą avokadą su saldžiu valgomu minkštimu.vaisiaus viduje yra rieštas, supamas plono kevalo, kuriame yra branduolys. Branduolį sudaro riebalai, kurie sudaro 50% jo svorio ir žinomi kaip taukmedžių sviestas.

Žydėti medis pradeda sausuoju sezonu ir žydi du mėnesius – sausį ir vasarį. Vaisius sunoksta per 5 mėnesius, o derlius renkamas nuo birželio pabaigos iki rugsėjo pradžios. Moterys medį laiko šventu; vaisiai nėra skinami, tuo labiau medis nėra purtomas ar pjaunamas. Moterys renka ant žemės nukritusius sunokusius vaisius.
Branduoliai išspaudžiami iš vaisiaus ir spaudžiami, kaitinami ir malami. Išsiskyręs aliejus virsta ruda pasta, kuri maišoma su vandeniu. Rankomis maišoma apie valandą ir mišinys pamažu virsta baltu. Balta pasta dar kartą kaitinama, aliejus iškyla į viršų ir nugriebiamas į kitą puodą. Aliejus atvėsta ir virsta taukmedžių sviestu, kurį mes naudojame taukmedžių sviesto produktuose.

Tradicijos ir naudojimas

Vietiniams žmonėms taukmedžių sviestas yra svarbus riebalų išteklius ir naudojamas maisto ruošimui, kosmetikai, muilų gamybai, kaip tirpiklis ir dar daugelyje sričių. Taip pat jis naudojamas šokolado gamyboje.

Afrikiečių šeimose taukmedžių sviestas plačiai naudojama kaip kosmetikos priemonė:

  • Nusiprausus juo ištepamas visas kūnas, kad atpalaiduotų raumenis ir švelnintų odą;
  • Įvairių smulkių sužeidimų gydymui – įpjovimai, nubrėžimai, taip pat nušalimai;
  • Kaip maitinamasis plaukų balzamas;
  • Naujagimių bambutei gydyti;
  • Jaunos mamos su taukmedžių sviestu masažuoja vaikus, kad apsaugoti juos nuo įvairių žalingų aplinkos veiksnių, saulės ir dehidratacijos.

L’Occitane sukurė taukmedžių sviesto odos priežiūros liniją, kurios produktuose yra didelis kiekis taukmedžių sviesto. Produktai ypatingai tinka sausai, pažeistai ir sausai odai. Mūsų produktai teikia visokeriopą naudą: drėkina, ramina, švelnina, glotnina, apsaugo ir maitina.

L’Occitane, kaip viena pirmųjų panaudojusi taukmedžių sviestą kosmetikoje, visada daug dėmesio skyrė taukmedžių medžio ekologiniam, socialiniam ir šventumo statusui Afrikos bendruomenėse. Viena iš garsiausių L‘OCCITANE serijos produktų populiarumo paslapčių – didžiulė taukmedžių sviesto koncentracija: rankų kreme - 20%, veido kreme - 25%, o kūno kreme taip pat 25%. Būtent dėl taukmedžių sviesto ši serija tapo tokia populiari, pradedant rankų kremu, esančiu metalinėje tūbelėje su juodu kamštuku ir primenančiu mums vaikystėje naudotą guašą.

Olivier Baussan su malonumu prisimena tikrąją taukmedžių sviesto istoriją. „Kas 5 sekundes mes parduodame taukmedžių sviesto rankų kremą visame pasaulyje“. Tai yra vienintelis skaičius, kurį aš prisimenu, nes tai yra konkretus pavyzdys, kaip toli mes nuėjome su Burkina Faso moterimis nuo pirmojo užsakymo.“ Šiandien yra apie 14,000 moterų Burkina Faso, dirbančių su L'OCCITANE. Šventas medis tapo jų ekonomine emancipacija. Taukmedžių sviestas, be abejonės, yra ypatingas šeimos odos priežiūros produktų ingredientas.. Tai vienas iš tų nuostabių produktų, tinkančių kiekvienam!

Šiandien, daugiau nei 280 milijonai žmonų yra silpnaregiai. Tačiau 80% atvejų, aklumas gali būti išvengiamas. Štai todėl L‘Occitane sukuria lėšų rinkimo produktą ir jį parduoda salonuose. 100% lėšų, gautų už šiuos muilus, yra skiriama organizacijai, padedančiai išsaugoti žmonėms regėjimą visame pasaulyje.

L‘Occitane pristato NAUJAS spalvingas naujienas! Tai riboto kiekio taukmedžių sviesto kolekcija, kuri praturtinta subtiliais gėlių aromatais. Ypatingai koncentruoti kūno ir rankų kremai, lūpų balzamai maitina, apsaugo ir drėkina odą. Derinkite šiuos produktus tarpusavyje ir aromatai primenantys cukruotų rožių žiedlapius, saldžias žibuokles ar subtilius jazminus, maloniai pakvėpins Jūsų odą.

Rožių žiedlapių, žibuoklių ir jazminų kvapo kūno kremai su taukmedžių sviestu

Ypatingai koncentruotas kūno kremas, kurio sudėtyje yra 25% taukmedžių sviesto maitina, apsaugo ir drėkina odą. Aromatas, primenantis cukruotų rožių žiedlapius, saldžiąsias žibuokles ir švelnius jazminus, kurie subtiliai pakvėpins odą.

Rožių žiedlapių, žibuoklių ir jazminų kvapo rankų kremas

Saldaus ir šildančio žibuoklių, cukruotų rožių, jausmingo jazmino aromatų rankų kremuose yra didelė koncentracija taukmedžių sviesto, kuris apsaugo, maitina ir švelnina rankas.

Rožių žiedlapių, žibuoklių ir jazminų kvapo organinis lūpų balzamas

Lengvos tekstūros, papildytas taukmedžių sviestu, šis organinis rožių žiedlapių, žibuoklių ir jazminų kvapo organinis lūpų balzamas drėkina, atstato ir apsaugo sausas ir suskeldėjusias lūpas. Jos tampa glotnios, švelnios ir dvelkia subtiliu aromatu.
 


Gairės:  grožis,  kosmetika,  L'Occitan,  Sveikata,  taukmedis
 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
Gabija