Sveikata > Šeimos sveikata > Kaip išmokti kovoti su...
 

Kaip išmokti kovoti su stresu?


2014 08 10 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip išmokti kovoti su stresu?

Visi kartas nuo karto patenkame į stresines situacijas, pervargstame, jaudinamės dėl savęs ir savo šeimos. Kam jau kam, o mamytėms stresas tikrai nesvetimas... Siūlome išbandyti kelis labai paprastus pratimus ir nesudėtingą meditacijos būdą, kuris padės susidoroti su stresu.

Giliai įkvėpkite

Stresas skatina tam tikrų hormonų, pavyzdžiui, testosterono, išsiskyrimą. Šis hormonų kompleksas skatina mūsų širdį plakti stipriau, į kraują išskiriamas papildomas gliukozės kiekis. Specialistai rekomenduoja keletą kartų giliai įkvėpti, tai padės sumažinti streso hormonų kiekį kraujyje, tad pavyks greičiau nusiraminti.

Plačiai nusišypsokite

Hormonų kiekius organizme veikia ir šypsena. Net ir nenatūrali, per jėgą išspausta! Veido raumenų įtempimas į šypseną skatina laimės hormonų išsiskyrimą, taigi netrukus pasijuntame smagiau ir ramiau. Jeigu jaučiatės suirzusi ir pavargusi, tai tiesiog atsistokite priešais veidrodį ir nusišypsokite sau.

Užrieskite nosį

Tiesiogine tų žodžių prasme! Atmetus galvą atgal, smakrą ir nosytę atstačius priekin šiek tiek nusileidžia pečiai, krūtinės ląsta atsipalaiduoja, tampa lengviau kvėpuoti, gauname daugiau deguonies. Tai, kaip ir gilus kvėpavimas, mažina streso hormonų kiekius ir padeda nusiraminti.

Padėkite kaimynui

Mokslininkai teigia, kad savanoriška veikla užsiimantys žmonės rečiau serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, jie patys pasakoja, jog savanoriška veikla jiems padėjo pasijausti laimingesniems, patirti gyvenimo pilnatvę. Žinoma, reta mamytė turi pakankamai laiko imtis savanoriškos veiklos, tačiau kiekviena galime padėti seniems kaimynams, apipirkti juos parduotuvėje ir parnešti sunkius maišus, galime pasiūlyti draugams prižiūrėti jų vaikučius ar augintinius savaitgalį, kad jie galėtų trumpam išvykti. Padarius gerą darbą ir matant žmonių dėkingas šypsenas stresas ir problemos tikrai nublanksta!

Apsikabinkite mylimąjį

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
kamilyte