Kiekviena mamytė (ir kiekviena moteris) žino, ką reiškia mėnesinių dingimas, ar ne? Kita vertus, neretai menstruacijų ciklas sutrinka visai ne dėl nėštumo, tad ieškome priežasčių, jeigu nėštumo testas neigiamas.
Stresas
Tai bene dažniausia išnykusių menstruacijų arba nereguliaraus ciklo priežasčių. Streso hormonas kortizolis tiesiogiai veikia mūsų lytinių hormonų estrogeno ir progesterono kiekius, tad jeigu šiuo metu situacija darbe ar šeimoje sudėtinga, jūsų mėnesinės tikrai gali išnykti. Pasistenkite išmokti nusiraminti, medituokite, melskitės, dažniau susitikite su draugėmis ramiam paplepėjimui ir puodeliui kavos.
Dieta
Itin griežtos, mažiau kalorijų turinčios dietos, arba, dar blogiau, pačių susimąstytos iškrovos savaitės gali būti mėnesinių dingimo priežastimi. Persivalgymas, ypač angliavandeniais gausi mityba, staiga priaugti kilogramai lygiai taip pat gali išbalansuoti ciklą.
Sportas
Sakoma, kad sportas yra sveikata, tačiau ši taisyklė galioja tik tuomet, kai sportuojame su saiku. Normaliam ciklui, tiek ovuliacijai, tiek ir menstruacijoms reikalinga energija, jeigu visą ją išnaudojate alinančioms treniruotėms, tai jūsų natūralus ciklas tikrai sutriks.
Kontraceptikai
Jeigu pirmą kartą pradėsite gerti tabletes, tai ginekologė jus turėtų įspėti, kad ciklas gali šiek tiek išsibalansuoti. Įprastai organizmas įpranta prie papildomos hormonų dozės, gaunamos iš kontraceptinių tablečių, per 2-3 mėnesius. Jeigu ciklas praėjus šiam laiko tarpui tebėra nestabilus, tai reiktų pasitarti su savo gydytoju. Jeigu gėrėte ekstrinės kontracepcijos piliulę, tai ciklas gali sutrikti taip pat 2-3 mėnesiams.
Kepenų problemos
Kepenys padeda reguliuoti menstruacijų ciklą, kadangi jose suyra estrogenas ir progesteronas. Ilgalaikis piktnaudžiavimas alkoholiu, stiprūs vaistai, kai kurios ligos kenkia kepenims, tad jos nebesusitvarko su savo užduotimis ir organizmas susiduria su gausybe bėdų, tame tarpe ir ciklo sutrikimais.
Puslapis 1 iš 2