Vaikai > Vaiko priežiūra > Būtiniausių naujagimio...
 

Būtiniausių naujagimio daiktų sąrašas


2014 04 05 | Autorius: Mama.lt
 

Būtiniausių naujagimio daiktų sąrašas

Laukiatės ir nežinote, kokie daiktai tikrai bus būtini mažyliui? O gal draugai vis įkyriai klausinėja, ką padovanoti jūsų šeimai atėjusio stebuklo proga? Siūlome sąrašą, kuris padės susigaudyti prekių gausoje, išsirinkti tik tai, kas tikrai būtina ir taip sutaupyti šiek tiek pinigų.

Lopšys/ lovelė
Pagrindinis kriterijus, renkantis vietą, kuris jūsų vaikelis miegos, privalo būti saugumas. Net neabejojame, kad geri giminaičiai ar draugai jums siūlys savo vaikų išaugtines loveles, tame, žinoma, nieko bloga, tačiau įsitikinkite, kad dovanojama lovelė ar lopšys tikrai nėra nusidėvėję, neišklibę, prieš naudodami dezinfekuokite.

Automobilinė kėdutė
Jeigu lopšį dar galite rinktis senesnį, dovanotą, ar perpirktą iš kitos mamos, tai kėdutę specialistai primygtinai siūlo pirkti naują. Pirkdami padėvėtą negalite būti tikri, kaip ji buvo prižiūrima, ar nebuvo mėtoma, ar nebuvo sugrūsta į sandėliuką ar spintą, kur galėjo įskilti ar įsilenkti jos detalės, arba, dar blogiau, ar kėdutei esant automobilyje nebuvo nutikęs eismo įvykis. Net ir menkos deformacijos kelia grėsmę vaikelio gyvybei.

Čiužinukas
Dar vienas dalykas, kurį privalu nusipirkti naują - minkštesnes medžiagas sunku gerai dezinfekuoti (arba tą reikia daryti itin stipriomis buitinės chemijos priemonėmis, kurios gali smarkiai pakenkti vaikelio sveikatai). Čiužinukas neturi būti nei per minkštas, nei per kietas - vaikeliui turi būti patogu, tačiau tinkama atrama taip pat privaloma.

Gultukas/ supynė/ kėdutė
Labai smagu sūpuoti vaikelį, tačiau tikrai negalėsite jo laikyti ant rankų 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę - ideali išeitis yra šiek tiek nuo žemės pakeltas gultukas, supynė ar kėdutė. Besisūpuodamas vaikelis bus ir linksmesnis, ir ramesnis, o ant tokių kėdučių prikabinti žaisliukai, barškučiai ir kitos smulkmenos padės vaikui lavintis.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Erikas