Vaikai > Ugdymas > Kaip išmokyti vaiką...
 

Kaip išmokyti vaiką skaityti ir mėgti knygas?


2014 03 31 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip išmokyti vaiką skaityti ir mėgti knygas?

 Tikrai nereikia papildomai aiškinti apie skaitymo naudą - knygos turtina kalbą, padeda rišliau dėlioti mintis, plečia akiratį, auklėja ir šviečia. Kaip padėti vaikams išmokti skaityti ir pamėgti knygas šiame technologijų amžiuje?

Skaitykite vaikams

Susitarkite dėl kasdienio skaitymo valandėlės ir jos metu skaitykite savo vaikams - būtų idealu, jeigu atsigultumėte ar atsisėstumėte taip, kad vaikas taip pat matytų tekstą. Skaitant per eilutę braukite pirštu - vaikas nejučiomis ims sieti raides su garsais, jam bus lengva išmokti skaityti ir pačiam.
Jeigu vaikas jau bent šiek tiek skaito pats, tai susitarkite, kad jūs jam garsiai paskaitysite, pavyzdžiui, pusvalandį, o jeigu vaikui bus įdomu, kaip toliau rutuliojasi skaitoma knyga, tai papildomą pusvalandį iki miego jis galės skaityti savarankiškai.

Turėkite knygų

Akivaizdu, kad knygos, ypač gražiai iliustruotos, vaikiškos yra gan brangios, tačiau galima drauge su vaiku nueiti į biblioteką ir pasiimti iškart kelias knygas, galite peržvelgti skelbimus ar užsukti į padėvėtų knygų knygynus - nemažai šeima atiduoda ar perparduota jau perskaitytas knygeles.
Tegul knygų lentyna vaiko kambaryje būna jo akių lygyje, jam pačiam turi būti lengva pasiekti norimą knygą, naudinga ir automobilyje, ir ant žurnalinio stalelio turėti paprastų vaikiškų knygelių, žurnalų - nuobodžiaudamas vaikas ims vartinėti, šiek tiek paskaitinės, tikėtina, kad ir rimčiau susidomės, o jeigu ir ne, tai net keli kasdien perskaitomi sakiniai gerina skaitymo įgūdžius.

Rodykite pavyzdį

Kodėl vaikas turėtų skaityti, jeigu nei mama, nei tėtis neskaito? Susitarkite su šeimos nariais, kad visi kasdien skaitysite. Pradėkite nuo trupučio, pavyzdiui, 15 minučių kiekvieną vakarą. Susėskite drauge ir visi skaitykite jums patinkančias knygas.

Skaitykite visur ir visada

Jeigu su vaiku atėjote į kavinę, tai tegul jis pats (arba su jūsų pagalba) skaito meniu, drauge stenkitės perskaityti miestų pavadinimus, kai važiuojate automobiliu, skaitykite instrukcijas ir t.t.

Lankykitės bibliotekoje

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Margarita