Sveikata > Šeimos sveikata > Kaip išsibalinti dantis...
 

Kaip išsibalinti dantis namuose?


2014 07 05 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip išsibalinti dantis namuose?

Graži šypsena atrodo itin patraukliai, tačiau rūkymas, kai kurios sultys, kava bei arbata, vynas, o taip pat ir paveldėjimo faktorius ne visiems leidžia puikuotis baltais dantukais. Visiems žinoma, kad balinimo procedūros kainuoja didelius pinigus, tad kaip turėti baltą šypseną pigiau?

1. Šepetėlis ir dantų siūlas
Tikriausiai nereikia aiškinti, kad dantis būtina valyti bent jau du kartus per dieną - ryte ir vakare. Po valgymų dera pasinaudoti ir dantų siūlu, tarpdančiai taip pat ruduoja, o juose susikaupę maisto likučiai yra ideali terpė bakterijoms. Nenaudokite dantų krapštukų, nes šie, skirtingai nuo dantų siūlo, braižo emalį.

2. Skalavimas
Stomatologai nesutaria, ar specialūs dantų skalavimo skysčiai nežeidžia skrandžio, tačiau dantų skalavimas po valgio iš tiesų naudingas. Galite naudoti paprasčiausią vandenį, tai ypač naudinga, jeigu po ranka neturite dantų siūlo.

3. Balinantys vaisiai, uogos, daržovės
Kai kurie maisto produktai veikia, kaip natūralus baliklis. Puikiai tinka braškės - tereikia perpjauti braškę ir gerai ja patrinti dantis, galima braškę ir sutrinti, gauta košele padengti dantis ir šiek tiek palaikyti. Dėmesio! Iškart po to būtina dantis nusivalyti šepetėliu su dantų pasta - braškėse yra rūgščių, kurios, ilgai pabuvusios ant danties, ima graužti emalį.

Tinka ir lauro lapai bei apelsino žievelė - džiovintas žieveles ir lauro lapus sutrinkite, miltelius sumaišykite su vandeniu ir šia košele labai atsargiai, minkštu šepelėliu, smarkiai netrinant išsivalykite dantis. Vėliau papildomai išsivalykite dantų pasta.

Agurkai, brokoliai, morkos, salierai taip pat turi dantis balinančių savybių. Stenkitės dažniau valgyti šių daržovių.

4. Eterinis citrinos aliejus
Išspauskite šiek tiek pastos ant dantų šepetėlio ir ant pastos užlašinkite lašiuką eterinio citrinų aliejaus. Šio metodo negalima naudoti, jeigu jūsų dantenos jautrios, jeigu burnoje yra žaizdelių ar jeigu nusideginote burnos gleivinę.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Ervinas