Vaikai > Vaiko priežiūra > Kaip greičiau užmigdyti...
 

Kaip greičiau užmigdyti vaiką?


2013 12 19 | Autorius: Mama.lt
 

Pati vos stovi ant kojų, vaikui jau TIKRAI metas miegoti, o jis mirksi savo gražiom akutėm, profilaktiškai dūdas paleidžia ir niekaip neužmiega, kad ir ką darytumei? Pažįstama situacija? Skubame dalintis patarimais!

Venk akių kontakto
Migdydama vaiką nežiūrėk jam į akis, nedaryk jokių veido mimikų. Gali šiek tiek niūniuoti lopšinę, laikyti vaikelį ant rankų, bet pati žiūrėk jam kažkur per petį arba tiesiog nuleisk akis, gali ir pati prisimerkti.

Maudynės
Šiltas vanduo, raminantis levandų aliejukas ir lengvas, švelnus masažas nuramins įsismarkavusį vaiką ir padės jam greičiau užmigti. Žinoma, reikia maudytis be žaisliukų, stenktis mažiau pliuškenti vandenį, kalbėkis su vaikeliu prislopintu balsu.

Miegok kartu
Tyrimai rodo, kad kartu su tėvais miegantys mažyliai ne tik greičiau užmiega, jų miegas ilgesnis ir gilesnis, tačiau jie užauga drąsesniais ir labiau savimi pasitikinčiais vaikais.

Pamaitink
Jeigu vaikelis keliasi vidury nakties ir reikalauja maisto, tai pabandyk jį užmigdyti vakare, leisti jam pamiegoti valandėlę, o tuomet, jo pernelyg nežadinant, pusiau miegantį pamaitinti. Maitink kiek trumpiau nei įprasta, tai turėtų padėti jam ramiau ir ilgiau miegoti bei nenubusti viduryje nakties labai alkanam.

Miegmaišis
Jeigu paklaustumėte savo mamų, tai jos tikrai prisimins, kad mus vystė labai tvirtai ir tai padėjo ramiau miegoti. Susukti vaikelio į kokoną nebūtina, bet iš antklodėlės gali pasiūti kažką panašaus į miegmaišį. Antklodę vaikas gali nusispardyti ar judėdamas pridaryti klosčių, kurios blaškys, nes bus ir nepatogu miegoti, ir labai norėsis klostes maigyti ir tąsyti.

Kvapai
Kai kurie eteriniai aliejai turi fantastiškų raminamųjų savybių. Tiesa, jų nereiktų naudoti, jeigu vaikas yra mažesnis nei 6 mėnesių. Ant vyresnių vaikiukų lopšio galima pakabinti medžiagos skiautelę su keliais lašais eterinio levandų, melisų, ramunėlių ar kito raminančio aliejaus.

Glostymas
Neretai vaikelis ramiai užmiega būdamas ant rankų, bet pabunda perkeltas į lopšį. Mažylis tiesiog pasiilgsta mamos rankų ir išsigąsta. Galima daryti paprastai - užmigdyk vaikelį ant rankų, įdėk į lopšį, bet dar kurį laiką paglostyk vaiko galvytę, rankutes, ilgiau palaikyk savo rankas jam ant pilvuko. Glostyk vis silpniau, vos vos liesk pirštais ir šitaip, palaipsniui palik vaikelį miegoti vieną. Nebus tokio didelio streso, kai mamos rankos dingsta akimirsniu.

Liga?
Jeigu vaikas labai sunkiai miega, dažnai keliasi naktį, daug verkia, yra irzlus, tai reiktų papildomai pasitikrinti. Kartais taip nutinka dėl, pavyzdžiui, refliukso, t.y. sutrikimo, kurio metu skrandžio turinys, paprastai kalbant, kyla į viršų, atgal į stemplę, skrandžio sultys ima deginti ir graužti gleivinę, vaikeliui skauda. Kartais taip nutinka dėl pilvuko dieglių. Kartais ir dėl psichologinių priežasčių, pavyzdžiui, vaiką kankina nerimas, jeigu jį dažniau migdė mama ar močiutė, o staiga ima migdyti tėtis.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Agne
2013-08-05 23:17:55
Na mes miegame kartu, tai tokiu problemu neturejom :) issimiegam labai gerai
Inga
2013-08-05 21:13:20
nei vienas is cia esanciu patarimu nepadeda,gali maudyt nemaudes,supt nesupes,glostyk neglostes jei kudikiui nemiegama jis ir nemiegos
Laima
2013-06-14 19:47:51
oi kaip pritariu Kristinai.... Sitie patarimai gal ir padeda kai kudikis ir siaip yra ramus, bet kartais buna taip, kad net stovejimas ant galvos nepadeda.... :-D
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė