Vaikai > Laisvalaikis > Vaikų menas:...
 

Vaikų menas: paveikslėliai iš kylančios tešlos


2014 01 14 | Autorius: Mama.lt
 

Šiltas oras šiomis dienomis tikrai lepina, tačiau ir lietaus netrūksta, tad ką veikti liūčiai privertus likti namuose? Siūlom išbandyti itin paprastą paveiksliukų piešimo būdą iš kylančios tešlos.

Jums reikės:
Kelių šaukštų miltų (į kiekvieną šaukštą miltų dėkite pusę šaukštelio kepimo miltelių bei šiek tiek druskos, gerai sumaišykite);
Maistinių dažų (tinka ir nuo Velykų likę kiaušinių dažai, galima naudoti ir natūralius - keli lašai burokėlių sulčių suteiks rausvą spalvą, žiupsnelis ciberžolės - geltoną, truputis maltų saldžiųjų paprikų miltelių - raudoną)
Kelių šaukštų druskos.

Kartono lakštų, vandens, teptukų arba ausų krapštukų su vatos galiuku.

Tikslūs kiekiai priklausys nuo to, kiek spalvų norėsite pagaminti ir kokio jų kiekio jums reikės - principas toks, kad druskos bei miltų santykis yra vienodas, o dažų dėkite tol, kol išgausite norimą spalvą.

Procesas:
Su kepimo milteliais paruoštus miltus sumaišykite su druska, pilkite vandens, kol gausite pakankamai tirštą, tačiau tepamą pastą - konsistencija turėtų būti panaši, kaip trintų obuolių. Į miltų, vandens ir druskos tyrę dėkite dažus, prieskonius ar daržovių, uogų sultis iki kol išgausite patinkantį spalvų intensyvumą. Skirtingas spalvas maišykite skirtinguose indukuose.

Ant kartono pieštuku nusipieškite paveiksliuką (geriau, kad nebūtų smulkių detalių, nes gali susilieti), tuomet uždėkite splvotos miltų tyrelės.

Kai jau susidėsite visas spalvas, tai kartonėlius kaitinkite mikrobangų krosnelėje, maksimaliu pajėgumu apie 10 - 30 sekundžių. Dažai išdžius ir įvyks smagus mažas stebuklas - tešla paliks ir sukurs paveikslėlį su įdomia faktūra!
 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (192)
UGNĖ