Vaikai > Ugdymas > Kalbamės su dukra apie...
 

Kalbamės su dukra apie mėnesines


2014 04 04 | Autorius: Mama.lt
 

Mamos visuomet su baime laukia pokalbio su savo dukrelėmis tiek apie seksą, tiek ir apie pirmąsias mėnesines. Suprantama, kad jums baisu ir nejauku, tačiau reikia suprasti, kad jūsų augančioms mergaitėms dar baisiau, tad būtina susiimti ir pasikalbėti.

Žinoma, kad šiais laikais apie mėnesines ir brendimą su mergaitėmis pasikalba biologijos mokytojai, neretai auklėtojai į mokyklą pasikviečia ir ginekologą, tačiau vienas žmogus tikrai nespėja atsakyti į visų klasės draugių klausimus, o ir klausinėti svetimo žmogaus dažnai būna nejauku.

Kai jūsų dukrai jau bus apie 10 - 11 metų, tai kartas nuo karto pabandykite pradėti pokalbį, paklauskite, ar ji dar neturi klausimų apie mėnesines, gali būti, kad vieną ar kitą kartą mergaitė atsakys teigiamai, o po truputį, atsakant po vieną ar du klausimus jums abiems bus paprasčiau.

Kuomet dukrai jau bus apie 12 - 13 metų reikėtų pasikalbėti rimčiau.

1. Pokalbį pradėkite, kai kažką drauge veikiate ir plepate, atsisėdus vienai prieš kitą mergaitiškas pokalbis gali priminti paskaitą, tad geriau kalbėkites, kol kartu gaminate maistą, tvarkotės kambarį, vartote žurnalą ar vadovėlį, knygą, kurioje būtų tekstas šia tema. 

2. Neverskite mergaitės jūsų klausinėti, tiesiog nuolat priminkite, kad mama yra šalia, kad nėra nejaukių klausimų. Galite papasakoti, kaip buvo jums, kada prasidėjo jūsų mėnesinės, kokie klausimai tada jums kilo. Būtinai pabrėžkite, kad tame nėra nieko nejaukaus, kad tai natūralus procesas, kuris yra kasdieniškas visoms moterims. Būtinai pabrėžkite ir tai, kad ciklas ir pradžioje, ir esant stresinėms situacijoms, nuovargiui, pasikeitus mitybai gali būti nelabai pastovus. Nepaisant to, parodykite savo ciklo kalendoriuką ar programėlę telefone. Pamokykite, kaip dukrai skaičiuotis ir žymėtis savo ciklą.

3. Kai ledai bus pralaužti ir jau pavyks šiek tiek pasikalbėti, tai nueikite kartu apsipirkti - nusipirkite gražią kosmetinę mergaitiškiems dalykams ir į ją sudėkite higieninius įklotus, drėgnas servetėles intymiai higienai, kalendoriuką, kuriame dukra žymėsis ciklą. Pripratinkite dukrą šiuos daikčiukus visad įsimesti kuprinėn, jeigu kartais prireiktų.

4. Susitarkite su dukra, kad jeigu mėnesinės prasidėtų mokykloje ir ji pasijus nejaukiai ar išsigąs, tai galima jums paskambinti ir iš pamokų grįžti anksčiau. Jūs, savo ruožtu, paskanbinkite auklėtojui ir paaiškinkite situaciją, kodėl vaikas praleis pamokas. Kelios praleistos pamokos tikrai nieko baisaus, juk tądien susikaupti greičiausiai nepavyks, o dukrai namuose tikrai bus ramiau.

5. Papasakokite ir tai, kas būna berniukams brendimo metu, o jeigu turite sūnų, tai ir jam labai trumpai ir aiškiai papasakokite apie mėnesines, juk kai žinos, kas tai yra bus mažiau noro šaipytis ir kikenti. Taip apsaugosite berniuko klasės drauges, vaikinas elgtis sąmoningiau ir brandžiau.


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
Workie
2013-05-27 22:04:05
Kaip dažnai jūs nusiviliate kai vaikai neatlieka jiems paskirtų darbų, tokių kaip: -Išnešti šiukšles -Susitvarkyti kambarį -Paruošti namų darbus -Nupjauti žolę -Grįžti namo __ val. iki __val. ir t.t. ? Turime sprendimą! Užsukite www . workie . lt arba www . facebook . com / workie . mokus !
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)