Vaikai > Laisvalaikis > Raganiukės teatro premjera...
 

Raganiukės teatro premjera „Stebuklinga spanguolė“ skelbia - vaikai gali pakeisti pasaulį


2013 04 19 | Autorius: Mama.lt
 

Raganiukės teatro premjera „Stebuklinga spanguolė“ skelbia - vaikai gali pakeisti pasaulį

Balandį Raganiukės teatro kūrybinė grupė pasitiko vaikus ir jų tėvelius su ilgai laukta lietuviškos gamtos pasaka - spektaklio „Stebuklinga spanguolė“ premjera. Beveik 20 metų lietuviškos gamtos žodžio vaikų teatre laukęs nacionalinės premijos laureatės Jurgos Ivanauskaitės kūrinys rado tinkamiausią laiką ir vietą.

Prieš spektaklį vaikams buvo suteikta maloni kūrybinė užduotis – ant personifikuoto lietuviškos gamtos, Karalienės Milžinės, apsiausto kartu su teatro dailininke nupiešti pagalbos prašančius nykstančius augalus, gyvūnus. Spektaklio pabaigoje vaikai pamatė jų pačių rankomis sukurtą apsiaustą dėvinčią Karalienę Milžinę. Vaikai savo akimis pamato, kad yra ateities kūrėjai.

Pasakos, gamtos ir meno draugystė suvienijo vaikus ir jų tėvelius „Raganiukės teatre“ įvykusios „Stebuklingos spanguolės“ premjeroje. Jie galėjo pažvelgti iš arčiau ir pajausti nekasdiene kalba bylojantį gamtos pulsą, atverti savo širdis į fantastinius personažus įsikūnijusios gamtos kalbai, kuždesiui, melodijai ir skoniui. Raudonosios skraistės fone, savotiškame lietuvių gamtos metraštyje, aktoriai sukūrė vėjo ir šešėlių šokį, kuriame gamta atskleidė savo sielos kalbą. Video projekcijose regimos lietuvių gamtos motinos Karalienės Milžinės akys stebėjo žiūrovus, kvietė i žvilgsnio gelmėje pasirodančią jos ir mūsų pačių sielą.

Spektaklio metu vaikai sužinojo apie žmogaus daromą žalą gamtai, branduolinius bandymus, kancerogenines medžiagas ir kitus besaikio aplinkos išnaudojimo nešamus pavojus. Spektaklio herojai - gyvūnų, augalų personifikacijos, kūrė komiškus kontrastus, netikėtas perversijas scenoje. Maistą žmogui dovanojantį pievų stalą laikė liūtas. Sutikęs į Čepkelių raistą atklydusią mergaitę Alisą, jis pajuto švelnumą, viltį, suprato, kad vaikai gali pakeisti pasaulį ir padaryti jį gražesniu. Spektaklyje liūtas padovanojo mergaitei varpelį, vilties ženklą, gyvo skambesio metaforą. Šie ir kiti J. Ivanauskaitės ekologinės pasakos vaikams personažai kartu su alegoriškai perteiktomis gamtos stichijomis susitelkė teatro scenoje atkurtame švariausiame Lietuvos gamtos lopinėlyje - Čepkelių raiste.

Spektaklio pradžioje regime liūdnąjį, teršiamos Karalienės Milžinės rūbą, o pabaigoje sudaužyto pasaulio veidrodžio šukių keliu ateinančią vilties drabužiu apsigaubusią Karalienę. Vilties išgelbėti pasaulį dar yra, ir visa tai sudėta į vaikų rankas.

Spektaklį galite pamatyti balandžio 21 d. 12 val., gegužės 19 d. 12 val. Raganiukės teatre Vilniuje.


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (172)
EIMANTAS